×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Budapeszt (BUD)


 6.7

/10

Ferihegy Arpt
Lotnisko znajduje się w odległości 5 kilometrów na poludniowy-wschód od centrum miasta. Najwygodniejsze połączenie z lotniska Budapest Ferihegy do centrum miasta oferuje serwis autobusowy BPEXPRESS.

  • Okazje z Polski na lotnisko Budapeszt (BUD)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Budapeszt


Jak dojechać na lotnisko Budapeszt?


Samochodem:
Lotnisko Budapeszt Ferihegy znajduje się wzdłuż dobrze oznakowanej drogi E60 i jest łatwo dostępne z centrum miasta. Na lotnisku są trzy krótkookresowe parkingi na parterze, na poziomie hali przylotów oraz na poziomie hali odlotów. Na lotnisku znajduje się także parking długookresowy, strzeżony.

Autobusem:
Korzystając z minibusów można, przejechać z jednego terminalu do drugiego lub dojechać gdziekolwiek na terenie Budapesztu - pasażerowie powinni określić cel swej podróży w biurze Mininibus. Pasażerowie są przewożeni 8-11 osobowymi Fordami Transit. Bilety można kupić w holu przylotów przy stanowisku Airport Minibus . Biura Airport Minibus są otwarte codziennie między godziną 5.00 a 1.00.

Taxi:
Taksówki są dostępne na postoju taksówek, ale ich taryfy mogą być nieregulowane. Pasażer powinien się upewnić, czy taksometr jest włączony. Jeżeli w taksówce nie ma taksometru, trzeba ustalić koszt przejazdu jeszcze przed rozpoczęciem jazdy. Zwyczajna cena przejazdu powinna wynieść około HUF 3000-3500 (ok. € 11-13).

Wypożycz auto na lotnisku BudapesztPołączenia z tego lotniskaZalety: To, ze jest gdzie wyładować?...
Wady: Stary budynek, strefa przylotów sprawia wrazenie jakiegoś magazynu. Dosc mozolny dojazd do miasta - najpierw ok. 20 minut jazdy autobusem, często dosc zdezelowanym i bez klimatyzacji, ktory jedzie po koszmarnych wertepach przedwojennej ulicy dojazdowej, a następnie kolejne 20 minut w starym zdezelowanym, przeraźliwie głośnym metrze. W lecie jest to koszmar. Minusem jest tez dosc niesympatyczna obsługa zarówno lotniskowa, jak i w sklepach i knajpach, ale to akurat typowe dla Węgier, ze klient to zło konieczne.
3

/10

26/01/2016 00:52,  
Zalety: Dobry dojazd do miasta (autobus 200E i Metro 3), krótkie kolejki do kontroli bezpieczeństwa, dostęp do gniazdek elektrycznych, szybki odbiór bagażu, obsługa w porządku.
Wady: Mały Terminal A, WIFI działało tylko w głównej części, po kontroli już nie dało się złapać, przy bramkach tłok, nie wiem dlaczego, nie spotkałem tego póki co na innych dużych lotniskach, drobiazgowa kontrola bezpieczeństwa. Reasumując: nie powaliło mnie.
6

/10

11/01/2016 18:37,  
Zalety: Mimo wymienionych niżej negatywów lubię to lotnisko. Część pasażerska przytulna. Ceny niższe niż w Warszawie. Zróżnicowana siatka połączeń.
Wady: No cóż, lata świetności ma już za sobą. Dla mnie jest przykładem elegancji z końca lat dziewięćdziesiątych. Zatłoczona strefa ogólnodostępna, długie oczekiwanie do odprawy, chaotyczna organizacja kolejki. Boarding na low-costy obsługiwany w barakach. Niektórym częściom lotniska przydałoby się porządne sprzątanie. Latem bardzo gorąco (chyba słabo działająca klimatyzacja).
6

/10

03/01/2015 18:01,  
Zalety: Duży przestronny terminal odlotów, wyodrębniony food court, dobry sklep z węgierskim winami
Wady: Dosyć daleko od centrum miasta, zwłaszcza gdy hotel położony jest nieznacznie po drugiej stronie centrum Wysokie ceny w sklepach, podane w Euro (może poza winami patrz wyżej). System jak na angielskich lotniskach - gate podawany bardzo późno by wszyscy siedzieli w środku terminala i buszowali po sklepach i food court
8

/10

24/11/2013 13:07,  
Zalety: nowy terminal 2, przestronny, priority line do security check, szybka sprawna obsluga
Wady: nie wszystko otrwarte kolo 6 i troche skomplikowany dojazd komunikacja miejska
7

/10

06/03/2012 07:13,  

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie