×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Bydgoszcz (BZG)


 6.7

/10

Szwederowo
Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy to jedyne obecnie funkcjonujące lotnisko w województwie kujawsko-pomorskim. Lotnisko znajduje się 4 km od centrum miasta.

Lotnisko posiada pas startowy o długości 2,5 km, co pozwala przyjmować każdy typ samolotów. Na terenie terminalu znajdują się bary, kioski, bankomat, kantor, przesyłki kurierskie, wypożyczalnie samochodów oraz przed terminalem płatny parking.

Kontakt:
Port Lotniczy Bydgoszcz S.A.
ul. I. J. Paderewskiego 1
86-005 Białe Błota
telefon: informacja (052) 365-47-00

  • Okazje z lotniska Bydgoszcz (BZG)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Bydgoszcz


Jak dojechać na lotnisko Bydgoszcz?


Samochodem:
Dogodny dojazd samochodem, zwłaszcza, że dojeżdżając do lotniska, nie trzeba przejeżdżać przez centrum miasta. Od strony Szczecina, Piły, Torunia i Warszawy drogą nr 10; od strony Inowrocławia, Konina drogą nr 25. Od strony Poznania, Gdańska i Grudziądza krajową 5.

Autobusem:
Bezpośrednio na lotnisko kursuje autobus linii 80. Linia kursuje co pół godziny. Przystanek znajduje się przed budynkiem Dworca Głównego PKP.

Taxi:
Radio Taxi Komfort 96-62
Zrzeszeni 96-22
Łuczniczka 919
Mercedes 96-64 

Cena dość przystępna: około 30 złotych. Taksówki można zamawiać w dworcowych kioskach.

Z Torunia:
Pasażerowie korzystający z połączenia oferowanego przez Lufthansę na trasie Bydgoszcz - Frankfurt mogą dostać się na lotnisko dedykowanym busem firmy Arriva, który kursuje na trasie Toruń - Bydgoszcz Lotnisko. Osoby posiadające ważny bilet lotniczy na dzień przejazdu (na przelot linią lotniczą Lufthansa na trasie z lub do Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.) uprawnione są do bezpłatnego przejazdu. Autobus kursuje codziennie.


Wypożycz auto na lotnisku Bydgoszcz


Linie na lotnisku BydgoszczZalety: Blisko z domu i jeśli w tym czasie jest tylko jeden wylot, to miarę wygodnie i szybko.
Wady: Brak lotów do Skandynawii. Brak WizzAir. Brak lotów rejsowych na południe Europy. Brak lotów do Warszawy i dalej z przesiadką na Chopina.
7

/10

10/11/2018 12:21,  
Zalety: Szybka kontrola bezpieczenstwa. Szybki dojazd z centrum.
Wady: Ciasna hala odlotow Non Shengen (jeden samolot to absolutne maximum). Jeden maly bar w non shengen, i nieco wiekszy w shengen. Bardzo maly wybor kierunkow. Brak zmian w ciagu ostatnich 6 lat.
6

/10

30/09/2017 04:40,  
Zalety: Tak blisko miasta, że mogę dojechać nawet w 10 minut. Po przebudowie w końcu więcej miejsca. Wielokrotnie leciałem i generalnie wszystko było w porządku. Plusy za loty do Rzymu.
Wady: Kiepski prezes z urzędniczego nadania (czytaj: stołek ma po znajomości). Brak linii Wizzair, przez co lotnisko ma słabą ofertę. Potrzebny jest tutaj prezes z Lublina. Wojna bydgosko-toruńska również spowalnia rozwój tego lotniska. Mimo przebudowy cały czas jest ciasno i czasami nieprzyjemnie.
8

/10

22/05/2017 20:27,  
Zalety: Szybka odprawa
Wady: Mało połączeń , słabo skomunikowane z innymi miastami wojewódzkimi.
3

/10

24/04/2017 23:42,  
Zalety: Czysto, przestronnie.
Wady: Podrozuje wielokrotnie w ciagu miesiaca sluzbowo. Rzadko spotykam sie z taka dyskryminacja matek z malymi dziecmi jak w Bydgoszczy. Sa szykanowane z powodu pol litrowej butelki wody dla 3- letniego dziecka. Nie koczy sie na dyskusjach lech na grozbach ze strony pracownikow. Przykro patrzec na przestraszone twarze malych dzieci. W innych miedzynarodowych lotniskach nie ma zadnego problemu z zabraniem butelki wody dla malych dzieci. Wrecz przeciwnie a obsluga stara sie umilic czas dzieciom. Ale tak to jest kiedy niewlasciwym osobom da sie za duzo wladzy.
4

/10

04/01/2017 19:20,  

Liczba pasażerów według miesięcy


Liczba pasażerów na przestrzeni latWylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie