Lotnisko Bydgoszcz (BZG)

Lotnisko  Lotnisko Bydgoszcz (BZG) 6.7

Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy to jedyne obecnie funkcjonujące lotnisko w województwie kujawsko-pomorskim. Lotnisko znajduje się 4 km od centrum miasta.

Lotnisko posiada pas startowy o długości 2,5 km, co pozwala przyjmować każdy typ samolotów. Na terenie terminalu znajdują się bary, kioski, bankomat, kantor, przesyłki kurierskie, wypożyczalnie samochodów oraz przed terminalem płatny parking.

Kontakt:
Port Lotniczy Bydgoszcz S.A.
ul. I. J. Paderewskiego 1
86-005 Białe Błota
telefon: informacja (052) 365-47-00

Okazje z lotniska Bydgoszcz (BZG)

Zarezerwuj hotel w Bydgoszcz (BZG)

Jak dojechać?

Samochodem:
Dogodny dojazd samochodem, zwłaszcza, że dojeżdżając do lotniska, nie trzeba przejeżdżać przez centrum miasta. Od strony Szczecina, Piły, Torunia i Warszawy drogą nr 10; od strony Inowrocławia, Konina drogą nr 25. Od strony Poznania, Gdańska i Grudziądza krajową 5.

Autobusem:
Bezpośrednio na lotnisko kursuje autobus linii 80. Linia kursuje co pół godziny. Przystanek znajduje się przed budynkiem Dworca Głównego PKP.

Taxi:
Radio Taxi Komfort 96-62
Zrzeszeni 96-22
Łuczniczka 919
Mercedes 96-64 

Cena dość przystępna: około 30 złotych. Taksówki można zamawiać w dworcowych kioskach.

Z Torunia:
Pasażerowie korzystający z połączenia oferowanego przez Lufthansę na trasie Bydgoszcz - Frankfurt mogą dostać się na lotnisko dedykowanym busem firmy Arriva, który kursuje na trasie Toruń - Bydgoszcz Lotnisko. Osoby posiadające ważny bilet lotniczy na dzień przejazdu (na przelot linią lotniczą Lufthansa na trasie z lub do Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.) uprawnione są do bezpłatnego przejazdu. Autobus kursuje codziennie.


Zarezerwuj auto w Bydgoszcz (BZG)

Mapa

Opinie o lotnisku Bydgoszcz

ArCo 10/11/2018 12:21   
ArCo - Profil ArCo
7 Zalety: Blisko z domu i jeśli w tym czasie jest tylko jeden wylot, to miarę wygodnie i szybko.

Wady: Brak lotów do Skandynawii. Brak WizzAir. Brak lotów rejsowych na południe Europy. Brak lotów do Warszawy i dalej z przesiadką na Chopina.
piotrpank 30/09/2017 04:40   
piotrpank - Profil piotrpank
6 Zalety: Szybka kontrola bezpieczenstwa. Szybki dojazd z centrum.

Wady: Ciasna hala odlotow Non Shengen (jeden samolot to absolutne maximum). Jeden maly bar w non shengen, i nieco wiekszy w shengen. Bardzo maly wybor kierunkow. Brak zmian w ciagu ostatnich 6 lat.
ArCo 22/05/2017 20:27   
ArCo - Profil ArCo
8 Zalety: Tak blisko miasta, że mogę dojechać nawet w 10 minut. Po przebudowie w końcu więcej miejsca. Wielokrotnie leciałem i generalnie wszystko było w porządku. Plusy za loty do Rzymu.

Wady: Kiepski prezes z urzędniczego nadania (czytaj: stołek ma po znajomości). Brak linii Wizzair, przez co lotnisko ma słabą ofertę. Potrzebny jest tutaj prezes z Lublina. Wojna bydgosko-toruńska również spowalnia rozwój tego lotniska. Mimo przebudowy cały czas jest ciasno i czasami nieprzyjemnie.
patryk97 24/04/2017 23:42   
patryk97 - Profil patryk97
3 Zalety: Szybka odprawa

Wady: Mało połączeń , słabo skomunikowane z innymi miastami wojewódzkimi.
Alexander 04/01/2017 19:20   
Alexander - Profil Alexander
4 Zalety: Czysto, przestronnie.

Wady: Podrozuje wielokrotnie w ciagu miesiaca sluzbowo. Rzadko spotykam sie z taka dyskryminacja matek z malymi dziecmi jak w Bydgoszczy. Sa szykanowane z powodu pol litrowej butelki wody dla 3- letniego dziecka. Nie koczy sie na dyskusjach lech na grozbach ze strony pracownikow. Przykro patrzec na przestraszone twarze malych dzieci. W innych miedzynarodowych lotniskach nie ma zadnego problemu z zabraniem butelki wody dla malych dzieci. Wrecz przeciwnie a obsluga stara sie umilic czas dzieciom. Ale tak to jest kiedy niewlasciwym osobom da sie za duzo wladzy.

Liczba pasażerów według miesięcy

Liczba pasażerów na przestrzeni lat

Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama