Lotnisko Bydgoszcz (BZG)

Lotnisko  Lotnisko Bydgoszcz (BZG) 6.7

Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy to jedyne obecnie funkcjonujące lotnisko w województwie kujawsko-pomorskim. Lotnisko znajduje się 4 km od centrum miasta i posiada drogę startową o długości 2,5 km, co pozwala mu przyjmować każdy typ samolotów. Na terenie terminalu znajdują się bary, kioski, bankomat, kantor, przesyłki kurierskie, wypożyczalnie samochodów oraz przed terminalem płatny parking.

Port Lotniczy Bydgoszcz
ul. Paderewskiego 1,
86-005 Białe Błota
infolinia: (52) 3654700

Zarezerwuj hotel w Bydgoszcz (BZG)

Zarezerwuj hotel w mieście Bydgoszcz (BZG)

Jak dojechać na lotnisko Bydgoszcz (BZG)

Samochodem:
Dogodny dojazd samochodem, zwłaszcza, że dojeżdżając do lotniska, nie trzeba przejeżdżać przez centrum miasta. Od strony Szczecina, Piły, Torunia i Warszawy drogą nr 10; od strony Inowrocławia, Konina drogą nr 25. Od strony Poznania, Gdańska i Grudziądza krajową 5.

Autobusem:
Bezpośrednio na lotnisko kursuje autobus linii 80. Przystanek znajduje się przed budynkiem Dworca Głównego PKP.

Taxi:
Radio Taxi Komfort (52) 19662
Zrzeszeni (52) 19622
Mercedes (52) 19664 

Mapa okolic lotniska

Parking przy lotnisku Bydgoszcz

Zarezerwuj auto w Bydgoszcz (BZG)

Opinie o lotnisku Bydgoszcz

ArCo 10/11/2018 12:21   
7 Zalety: Blisko z domu i jeśli w tym czasie jest tylko jeden wylot, to miarę wygodnie i szybko.

Wady: Brak lotów do Skandynawii. Brak WizzAir. Brak lotów rejsowych na południe Europy. Brak lotów do Warszawy i dalej z przesiadką na Chopina.
piotrpank 30/09/2017 04:40   
6 Zalety: Szybka kontrola bezpieczenstwa. Szybki dojazd z centrum.

Wady: Ciasna hala odlotow Non Shengen (jeden samolot to absolutne maximum). Jeden maly bar w non shengen, i nieco wiekszy w shengen. Bardzo maly wybor kierunkow. Brak zmian w ciagu ostatnich 6 lat.
ArCo 22/05/2017 20:27   
8 Zalety: Tak blisko miasta, że mogę dojechać nawet w 10 minut. Po przebudowie w końcu więcej miejsca. Wielokrotnie leciałem i generalnie wszystko było w porządku. Plusy za loty do Rzymu.

Wady: Kiepski prezes z urzędniczego nadania (czytaj: stołek ma po znajomości). Brak linii Wizzair, przez co lotnisko ma słabą ofertę. Potrzebny jest tutaj prezes z Lublina. Wojna bydgosko-toruńska również spowalnia rozwój tego lotniska. Mimo przebudowy cały czas jest ciasno i czasami nieprzyjemnie.
patryk97 24/04/2017 23:42   
3 Zalety: Szybka odprawa

Wady: Mało połączeń , słabo skomunikowane z innymi miastami wojewódzkimi.
Alexander 04/01/2017 19:20   
4 Zalety: Czysto, przestronnie.

Wady: Podrozuje wielokrotnie w ciagu miesiaca sluzbowo. Rzadko spotykam sie z taka dyskryminacja matek z malymi dziecmi jak w Bydgoszczy. Sa szykanowane z powodu pol litrowej butelki wody dla 3- letniego dziecka. Nie koczy sie na dyskusjach lech na grozbach ze strony pracownikow. Przykro patrzec na przestraszone twarze malych dzieci. W innych miedzynarodowych lotniskach nie ma zadnego problemu z zabraniem butelki wody dla malych dzieci. Wrecz przeciwnie a obsluga stara sie umilic czas dzieciom. Ale tak to jest kiedy niewlasciwym osobom da sie za duzo wladzy.

Liczba pasażerów według miesięcy

 

Liczba pasażerów na przestrzeni lat

 
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama