×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Olsztyn (SZY)


Szymany
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury (kod IATA: SZY, kod ICAO: EPSY) to port lotniczy położony w miejscowości Szymany, ponad 10 km od centrum Szczytna i ok. 56 km na południe od centrum Olsztyna. Port ten obsługiwał region Warmii i Mazur od 1996 do 2003 oraz po rozbudowie od 2016 roku. Jest jedynym portem lotniczym w województwie warmińsko-mazurskim.

Terminal pasażerski o łącznej powierzchni 6 800 m2 jest w pełni klimatyzowany i przeznaczony do obsługi ruchu pasażerskiego na kierunkach krajowych, międzynarodowych oraz czarterach.

Budynek został zaprojektowany na podstawie charakterystycznych dla Warmii i Mazur elementów architektonicznych. Elementy drewniane imitujące pomost, nawiązują do mazurskich jezior poprzecinanych kładkami; wejścia i wyjścia do terminala przypominają wykonane z drewna mazurskie domy, słupy w formie korony drzew górują nad pozostałymi elementami wnętrza budynku.  • Okazje z lotniska Olsztyn (SZY)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Olsztyn


Jak dojechać na lotnisko Olsztyn?


Samochodem:


Port Lotniczy Olsztyn-Mazury znajduje się w województwie warmińsko–mazurskim w miejscowości Szymany w odległości 10 km od miasta Szczytno oraz 58 km na południe od stolicy województwa - miasta Olsztyn. 

Pasażerowie podróżujący z Olsztyna: droga krajowa nr 53 w kierunku Szczytna, następnie droga krajowa nr 57 w kierunku Szyman. 

Dojazd do lotniska ze Szczytna stanowi droga nr 57 Szczytno – Wielbark, a bezpośredni zjazd z drogi krajowej do lotniska znajduje się obok przejazdu kolejowego. Nowa droga dojazdowa do lotniska z drogi nr 57 to odcinek 800 m stanowiący bezpośredni dojazd do terminala. Droga jest oświetlona, posiadająca także nową ścieżkę rowerową. Port Lotniczy zapewnia pełną infrastrukturę parkingową na ok. 150 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych.

Autobusem:

Przewoźnik MARKUS TRAVEL  tel. 507 077 250 , 
REZERWACJA miejsc:  tel. 724 539 930 
(Jeśli planujesz swoją podróż koniecznie dokonaj rezerwacji)

Pociągiem:

Z Olsztyna do terminala Regionalnego Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury w Szymanach można dojechać szynobusem. W ramach budowy lotniska zmodernizowana została linia kolejowa Olsztyn-Szczytno-Szymany. Dzięki tej inwestycji pasażerowie mogą dotrzeć koleją ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego do portu lotniczego Olsztyn -Mazury w Szymanach w zaledwie 58 minut. 

Peron znajdujący się pod samym terminalem posiada wiatę, oświetlenie oraz system informacji wizualnej. Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wypożycz auto na lotnisku Olsztyn


Linie na lotnisku OlsztynZalety: kameralne lotnisko, szybka odprawa i kontrola bezpieczeństwa, bez kolejek, wygodne kanapy na 1szym piętrze umożliwiające wypoczynek, taras widokowy, najpiękniejszy terminal w Polsce
Wady: brak
10

/10

25/08/2018 21:27,  
Zalety: dobre położenie szybka obsługa dużo miejsca do siedzenia
Wady: brak
10

/10

29/07/2018 11:36,  
Zalety: fajne małe lotnisko, super klimat, sprawna obsługa.
Wady: brak
10

/10

25/10/2017 21:45,  

Liczba pasażerów według miesięcy


Liczba pasażerów na przestrzeni latWylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie