×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Olsztyn Mazury (SZY)


Szymany
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury (kod IATA: SZY, kod ICAO: EPSY) to port lotniczy położony w miejscowości Szymany, ponad 10 km od centrum Szczytna i ok. 56 km na południe od centrum Olsztyna. Port ten obsługiwał region Warmii i Mazur od 1996 do 2003 oraz po rozbudowie od 2016 roku. Jest jedynym portem lotniczym w województwie warmińsko-mazurskim.

Terminal pasażerski o łącznej powierzchni 6 800 m2 jest w pełni klimatyzowany i przeznaczony do obsługi ruchu pasażerskiego na kierunkach krajowych, międzynarodowych oraz czarterach.

Budynek został zaprojektowany na podstawie charakterystycznych dla Warmii i Mazur elementów architektonicznych. Elementy drewniane imitujące pomost, nawiązują do mazurskich jezior poprzecinanych kładkami; wejścia i wyjścia do terminala przypominają wykonane z drewna mazurskie domy, słupy w formie korony drzew górują nad pozostałymi elementami wnętrza budynku.  • Okazje z lotniska Olsztyn Mazury (SZY)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Olsztyn Mazury


Jak dojechać na lotnisko Olsztyn Mazury?


Samochodem:


Port Lotniczy Olsztyn-Mazury znajduje się w województwie warmińsko–mazurskim w miejscowości Szymany w odległości 10 km od miasta Szczytno oraz 58 km na południe od stolicy województwa - miasta Olsztyn. 

Pasażerowie podróżujący z Olsztyna: droga krajowa nr 53 w kierunku Szczytna, następnie droga krajowa nr 57 w kierunku Szyman. 

Dojazd do lotniska ze Szczytna stanowi droga nr 57 Szczytno – Wielbark, a bezpośredni zjazd z drogi krajowej do lotniska znajduje się obok przejazdu kolejowego. Nowa droga dojazdowa do lotniska z drogi nr 57 to odcinek 800 m stanowiący bezpośredni dojazd do terminala. Droga jest oświetlona, posiadająca także nową ścieżkę rowerową. Port Lotniczy zapewnia pełną infrastrukturę parkingową na ok. 150 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych.

Autobusem:

Przewoźnik MARKUS TRAVEL  tel. 507 077 250 , 
REZERWACJA miejsc:  tel. 724 539 930 
(Jeśli planujesz swoją podróż koniecznie dokonaj rezerwacji)

Pociągiem:

Z Olsztyna do terminala Regionalnego Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury w Szymanach można dojechać szynobusem. W ramach budowy lotniska zmodernizowana została linia kolejowa Olsztyn-Szczytno-Szymany. Dzięki tej inwestycji pasażerowie mogą dotrzeć koleją ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego do portu lotniczego Olsztyn -Mazury w Szymanach w zaledwie 58 minut. 

Peron znajdujący się pod samym terminalem posiada wiatę, oświetlenie oraz system informacji wizualnej. Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wypożycz auto na lotnisku Olsztyn Mazury


;
;
;
;

Linie na lotnisku Olsztyn MazuryOpinie o lotnisku Olsztyn Mazury

Zalety: kameralne lotnisko, szybka odprawa i kontrola bezpieczeństwa, bez kolejek, wygodne kanapy na 1szym piętrze umożliwiające wypoczynek, taras widokowy, najpiękniejszy terminal w Polsce
Wady: brak
10

/10

25/08/2018 21:27,  
Zalety: dobre położenie szybka obsługa dużo miejsca do siedzenia
Wady: brak
10

/10

29/07/2018 11:36,  
Zalety: fajne małe lotnisko, super klimat, sprawna obsługa.
Wady: brak
10

/10

25/10/2017 21:45,  

Liczba pasażerów według miesięcy


Liczba pasażerów na przestrzeni latWylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie