×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Szczecin (SZZ)


 5.7

/10

Goleniów
Lotnisko Szczecin - Goleniów znajduje się 45 km od Szczecina i może przyjmować praktycznie wszystkie samoloty. W terminalu znajduje się agencja pocztowa, restauracja, bankomat i informacja turystyczna. Podróżujący mogą przenocować w hotelu na lotnisku, bądź w położonym w odległości 7 km od lotniska Goleniowie. Na lotnisku można bez problemu wypożyczyć samochód lub zamówić taksówkę aby dostać sie do Szczecina.

Kontakt:
Lotnisko Szczecin Goleniów
72-100 Goleniów 1a
tel. (0-91) 418-28-83

  • Okazje z lotniska Szczecin (SZZ)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Szczecin


Jak dojechać na lotnisko Szczecin?


Samochodem: 

Port lotniczy położony 33 km na północny wschód od centrum Szczecina przy drodze krajowej nr 6 (Goleniów – Gdynia) w pobliżu wsi Glewice. Współrzędne GPS (nawigacja): N 53.59343, E 14.89473

Pociągiem:

Lotnisko ma dogodne połączenia kolejowe do Szczecina (m.in. Szczecin Główny i Szczecin Dąbie), Goleniowa, Gryfic i Kołobrzegu. Zbudowany w 2013 roku przystanek kolejowy Port Lotniczy Szczecin Goleniów znajduje się w obrębie lotniska.

Autobusem:

Ze Szczecina na Lotnisko Szczecin-Goleniów dojedziemy autobusami firmy Interglobus. Połączenia realizowane są pod konkretne loty, zwykle na około 2,5 godziny przed startem samolotu. Standardowy koszt biletu wynosi 13,90 w jedną stronę, ale promocyjne oferty zaczynają się już od 1 zł. Miejsca zarezerwujemy w serwisie przewoźnika //interglobus.pl lub kupimy bezpośrednio u kierowcy (25 zł.)

Autobusy zatrzymują się na następujących przystankach: Szczecin LOT (ul. Wyzwolenia), Szczecin PKP, Szczecin Dąbie PKP, Lotnisko Szczecin-Goleniów.

W przypadku lotów krajowych połączenia obsługiwane są przez pojazdy PLL LOT. Busy ruszają z przystanku znajdującego się przy biurze linii na ulicy Wyzwolenia w Szczecinie. Wyjazd następuje 80 minut przed odlotem, a koszt biletu wynosi 12 złotych (płatne u kierowcy). LOT realizuje także transfery autobusowe z/do Koszalina (Hotel Gromada) oraz z Kołobrzegu (Hotel Skanpol), a cena to 35 złotych (płatne u kierowcy).

Taksówką:

Na lotnisko można również dojechać taksówką. Rekomendowany przez port przewoźnik to: 

Airport Taxi Group - tel. +48 91 481 7690

Koszt dojazdu ze Szczecina to około 110-150 złotych.Wypożycz auto na lotnisku Szczecin


Linie na lotnisku SzczecinZalety: Nie widzę specjalnych zalet..
Wady: Może zaczne od poczatku.. miałem okazje leciec pond tydzień temu z tego lotniska i nie będę wspominac tego dobrze.. Chodzi o odprawę która trwała 3 godziny. No cóż lotnisko nie jest w stanie niestety odprawić dwóch lotów a jednoczesnie a tak własnie było tego dnia. Jedna pani która chyba była na wakacjach a nie w pracy to chyba za mało na 100 osób które stoi w kolejce. Obok była odprawa do któregos z miast w Norwegii juz nie pamietam do jkiego , ale to nie ma znaczenia bo tam mimo ze były dwie panie które obsługiwały to tez szło jak krew z nosa. Latałem wielokrotnie i 1 raz zdarzyło sie zebym tyle stał w kolejce. Druga sprawa to parking wielodobowy.. Na stronie lotniska jest napisane ze jest że dla pasażerów wylatujących czarterem turystycznym oraz linią Centralwings rabat 20% co jest kłamstwem bo taki rabat był tylko w jakims okresie w tamtym roku... więc dlaczego wciąż widnieje to na stronie lotniska..? NIE POLECAM TEGO LOTNISKA!
1

/10

09/08/2019 17:12,  
Zalety: Lotnisko przyjazne, łatwo się odnaleźć i ładny widok na dużo małych maszyn pobliskiego klubu lotniczego.
Wady: Trudno znaleźć jakąkolwiek pomoc ale przede wszystkim PARKING BARDZO DROGI BO 9 ZŁ ZA GODZINĘ. Pierwsze DZIESIĘĆ MINUT ZA DARMO a ja byłem trzynaście minut i już zapłaciłem prawie dychę. Gdyby nie to parkowanie było by 8 gwiazdek, ale przez to dam tylko 4.
4

/10

16/06/2019 16:28,  
Zalety: Brak
Wady: Lotnisko z epoki kamienia łupanego zero pomocy wiem mój błąd 4mc temu skończyła mi się data ważności dowodu ale miałem prawo jazdy norweska kartę bankomatowa że zdjęciem pracuje na lotnisku w Oslo więc mam przepustkę że zdjęciem pani przy odprawie zadzwoniła do przełożonej i zamiast powiedzieć że data dowodu się skończyła to powiedziała że nie mam dokumentu tylko plakietke z lotniska w Oslo i było tylko nie wpuszczamy, czy w kraju narazonego na terroryzm Berlin czy Norwegia ktoś pyta o dowód nigdy więcej Goleniów na szczęście z Berlina są codziennie
1

/10

19/09/2017 13:37,  
Zalety: Bardzo szybka odprawa i małe odległości do samolotu, tani dojazd na lotnisko koleją lub busem, bardzo niskie ceny połączeń lotniczych w porównaniu z okolicznymi portami. Dobrze utrzymane, małe, regionalne lotnisko, z którego można być dumnym. Dobre usługi na lotnisku.
Wady: Brak połączenia z Monachium/Frankfurtem i przez to właściwie brak siatki codziennych połączeń międzynarodowych oprócz tych przez Warszawę. Za cichy system nagłośnienia do komunikatów na lotnisku.
9

/10

18/07/2016 18:13,  
Zalety: Szybka odprawa,łatwa dostępność do oferowanych usług
Wady: Mała powierzchnia poczekalni a co za tym idzie kilkunastominutowe oczekiwanie na zewnatrz po opuszczeniu bramek.ale widocznie wielkość samego portu na to nie pozwala
6

/10

28/02/2016 10:26,  

Liczba pasażerów według miesięcy


Liczba pasażerów na przestrzeni latWylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie