Lotnisko Szczecin (SZZ)

Lotnisko  Lotnisko Szczecin (SZZ) 5.7

Lotnisko Szczecin - Goleniów znajduje się 45 km od Szczecina i może przyjmować praktycznie wszystkie samoloty. W terminalu znajduje się agencja pocztowa, restauracja, bankomat i informacja turystyczna. Podróżujący mogą przenocować w hotelu na lotnisku, bądź w położonym w odległości 7 km od lotniska Goleniowie. Na lotnisku można bez problemu wypożyczyć samochód lub zamówić taksówkę aby dostać sie do Szczecina.

Kontakt:
Lotnisko Szczecin Goleniów
72-100 Goleniów 1a
tel. +48 703 202002

Zarezerwuj hotel w Szczecin (SZZ)

Zarezerwuj hotel w mieście Szczecin (SZZ)

Jak dojechać na lotnisko Szczecin (SZZ)

Samochodem: 

Port lotniczy położony 33 km na północny wschód od centrum Szczecina przy drodze krajowej nr 6 (Goleniów – Gdynia) w pobliżu wsi Glewice. 

Pociągiem:

Lotnisko ma dogodne połączenia kolejowe do Szczecina (m.in. Szczecin Główny i Szczecin Dąbie), Goleniowa, Gryfic i Kołobrzegu. Zbudowany w 2013 roku przystanek kolejowy Port Lotniczy Szczecin Goleniów znajduje się w obrębie lotniska.

Autobusem:

PKS Szczecin oferuje wygodne transfery na trasie Szczecin - Port Lotniczy Szczecin-Goleniów. Podróż trwa 45 min. Autobusy zatrzymują się na następujących przystankach: Szczecin LOT (ul. Wyzwolenia), Szczecin Dworzec Autobusowy, Szczecin Dąbie PKP, Lotnisko Szczecin-Goleniów.


Follow me! oferuje transfery na trasie Szczecin - Port Lotniczy Szczecin-Goleniów a Air-Transfer na trasie Koszalin/Kołobrzeg - Port Lotniczy Szczecin-Goleniów

Taksówką:

Na lotnisko można również dojechać taksówką. Rekomendowany przez port przewoźnik to Airport Taxi Group - tel. +48 91 481 7690
Koszt dojazdu ze Szczecina to około 160-200 złotych.

Mapa okolic lotniska

Parking przy lotnisku Szczecin

Sklepy lotniskowe i gastronomia

Zarezerwuj auto w Szczecin (SZZ)

Opinie o lotnisku Szczecin

bruner78 09/08/2019 17:12   
1 Zalety: Nie widzę specjalnych zalet..

Wady: Może zaczne od poczatku.. miałem okazje leciec pond tydzień temu z tego lotniska i nie będę wspominac tego dobrze.. Chodzi o odprawę która trwała 3 godziny. No cóż lotnisko nie jest w stanie niestety odprawić dwóch lotów a jednoczesnie a tak własnie było tego dnia. Jedna pani która chyba była na wakacjach a nie w pracy to chyba za mało na 100 osób które stoi w kolejce. Obok była odprawa do któregos z miast w Norwegii juz nie pamietam do jkiego , ale to nie ma znaczenia bo tam mimo ze były dwie panie które obsługiwały to tez szło jak krew z nosa. Latałem wielokrotnie i 1 raz zdarzyło sie zebym tyle stał w kolejce. Druga sprawa to parking wielodobowy.. Na stronie lotniska jest napisane ze jest że dla pasażerów wylatujących czarterem turystycznym oraz linią Centralwings rabat 20% co jest kłamstwem bo taki rabat był tylko w jakims okresie w tamtym roku... więc dlaczego wciąż widnieje to na stronie lotniska..? NIE POLECAM TEGO LOTNISKA!
szkakarcz 16/06/2019 16:28   
4 Zalety: Lotnisko przyjazne, łatwo się odnaleźć i ładny widok na dużo małych maszyn pobliskiego klubu lotniczego.

Wady: Trudno znaleźć jakąkolwiek pomoc ale przede wszystkim PARKING BARDZO DROGI BO 9 ZŁ ZA GODZINĘ. Pierwsze DZIESIĘĆ MINUT ZA DARMO a ja byłem trzynaście minut i już zapłaciłem prawie dychę. Gdyby nie to parkowanie było by 8 gwiazdek, ale przez to dam tylko 4.
Mrxszczecin 19/09/2017 13:37   
1 Zalety: Brak

Wady: Lotnisko z epoki kamienia łupanego zero pomocy wiem mój błąd 4mc temu skończyła mi się data ważności dowodu ale miałem prawo jazdy norweska kartę bankomatowa że zdjęciem pracuje na lotnisku w Oslo więc mam przepustkę że zdjęciem pani przy odprawie zadzwoniła do przełożonej i zamiast powiedzieć że data dowodu się skończyła to powiedziała że nie mam dokumentu tylko plakietke z lotniska w Oslo i było tylko nie wpuszczamy, czy w kraju narazonego na terroryzm Berlin czy Norwegia ktoś pyta o dowód nigdy więcej Goleniów na szczęście z Berlina są codziennie
Marcin14 18/07/2016 18:13   
9 Zalety: Bardzo szybka odprawa i małe odległości do samolotu, tani dojazd na lotnisko koleją lub busem, bardzo niskie ceny połączeń lotniczych w porównaniu z okolicznymi portami. Dobrze utrzymane, małe, regionalne lotnisko, z którego można być dumnym. Dobre usługi na lotnisku.

Wady: Brak połączenia z Monachium/Frankfurtem i przez to właściwie brak siatki codziennych połączeń międzynarodowych oprócz tych przez Warszawę. Za cichy system nagłośnienia do komunikatów na lotnisku.
pg701 28/02/2016 10:26   
6 Zalety: Szybka odprawa,łatwa dostępność do oferowanych usług

Wady: Mała powierzchnia poczekalni a co za tym idzie kilkunastominutowe oczekiwanie na zewnatrz po opuszczeniu bramek.ale widocznie wielkość samego portu na to nie pozwala

Liczba pasażerów według miesięcy

 

Liczba pasażerów na przestrzeni lat

 
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy