×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Szczecin (SZZ)


 5.8

/10

Goleniów
Lotnisko Szczecin - Goleniów znajduje się 45 km od Szczecina i może przyjmować praktycznie wszystkie samoloty. W terminalu znajduje się agencja pocztowa, restauracja, bankomat i informacja turystyczna. Podróżujący mogą przenocować w hotelu na lotnisku, bądź w położonym w odległości 7 km od lotniska Goleniowie. Na lotnisku można bez problemu wypożyczyć samochód lub zamówić taksówkę aby dostać sie do Szczecina.

Kontakt:
Lotnisko Szczecin Goleniów
72-100 Goleniów 1a
tel. (0-91) 418-28-83

  • Okazje z lotniska Szczecin (SZZ)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Szczecin


Jak dojechać na lotnisko Szczecin?


Samochodem: 

Port lotniczy położony 33 km na północny wschód od centrum Szczecina przy drodze krajowej nr 6 (Goleniów – Gdynia) w pobliżu wsi Glewice. Współrzędne GPS (nawigacja): N 53.59343, E 14.89473

Pociągiem:

Lotnisko ma dogodne połączenia kolejowe do Szczecina (m.in. Szczecin Główny i Szczecin Dąbie), Goleniowa, Gryfic i Kołobrzegu. Zbudowany w 2013 roku przystanek kolejowy Port Lotniczy Szczecin Goleniów znajduje się w obrębie lotniska.

Autobusem:

Ze Szczecina na Lotnisko Szczecin-Goleniów dojedziemy autobusami firmy Interglobus. Połączenia realizowane są pod konkretne loty, zwykle na około 2,5 godziny przed startem samolotu. Standardowy koszt biletu wynosi 13,90 w jedną stronę, ale promocyjne oferty zaczynają się już od 1 zł. Miejsca zarezerwujemy w serwisie przewoźnika //interglobus.pl lub kupimy bezpośrednio u kierowcy (25 zł.)

Autobusy zatrzymują się na następujących przystankach: Szczecin LOT (ul. Wyzwolenia), Szczecin PKP, Szczecin Dąbie PKP, Lotnisko Szczecin-Goleniów.

W przypadku lotów krajowych połączenia obsługiwane są przez pojazdy PLL LOT. Busy ruszają z przystanku znajdującego się przy biurze linii na ulicy Wyzwolenia w Szczecinie. Wyjazd następuje 80 minut przed odlotem, a koszt biletu wynosi 12 złotych (płatne u kierowcy). LOT realizuje także transfery autobusowe z/do Koszalina (Hotel Gromada) oraz z Kołobrzegu (Hotel Skanpol), a cena to 35 złotych (płatne u kierowcy).

Taksówką:

Na lotnisko można również dojechać taksówką. Rekomendowany przez port przewoźnik to: 

Airport Taxi Group - tel. +48 91 481 7690

Koszt dojazdu ze Szczecina to około 110-150 złotych.Wypożycz auto na lotnisku Szczecin


;
;
;
;

Linie na lotnisku SzczecinZalety: Brak
Wady: Lotnisko z epoki kamienia łupanego zero pomocy wiem mój błąd 4mc temu skończyła mi się data ważności dowodu ale miałem prawo jazdy norweska kartę bankomatowa że zdjęciem pracuje na lotnisku w Oslo więc mam przepustkę że zdjęciem pani przy odprawie zadzwoniła do przełożonej i zamiast powiedzieć że data dowodu się skończyła to powiedziała że nie mam dokumentu tylko plakietke z lotniska w Oslo i było tylko nie wpuszczamy, czy w kraju narazonego na terroryzm Berlin czy Norwegia ktoś pyta o dowód nigdy więcej Goleniów na szczęście z Berlina są codziennie
1

/10

19/09/2017 13:37,  
Zalety: Bardzo szybka odprawa i małe odległości do samolotu, tani dojazd na lotnisko koleją lub busem, bardzo niskie ceny połączeń lotniczych w porównaniu z okolicznymi portami. Dobrze utrzymane, małe, regionalne lotnisko, z którego można być dumnym. Dobre usługi na lotnisku.
Wady: Brak połączenia z Monachium/Frankfurtem i przez to właściwie brak siatki codziennych połączeń międzynarodowych oprócz tych przez Warszawę. Za cichy system nagłośnienia do komunikatów na lotnisku.
9

/10

18/07/2016 18:13,  
Zalety: Szybka odprawa,łatwa dostępność do oferowanych usług
Wady: Mała powierzchnia poczekalni a co za tym idzie kilkunastominutowe oczekiwanie na zewnatrz po opuszczeniu bramek.ale widocznie wielkość samego portu na to nie pozwala
6

/10

28/02/2016 10:26,  
Zalety: Szybko sprawnie, od marca więcej lotu :)
Wady: Obsługa i przydałoby się połączenie z Krakowem
10

/10

23/01/2016 09:55,  
Zalety: Nieduży, ale przyjemny i prowadzony na dobrym poziomie port lotniczy. Dobra sieć połączeń do Norwegii i na Wyspy Brytyjskie. Połączenie kolejowe w kierunku na Szczecin i Kołobrzeg.
Wady: Tylko jedno połączenie krajowe- z Warszawą.
8

/10

10/07/2015 14:35,  

Liczba pasażerów według miesięcy


Liczba pasażerów na przestrzeni latWylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie