Lotnisko w Szczecinie z dwoma trasami czarterowymi

18 maja 2023 09:00
3 czerwca 2023 roku szczeciński port rozpocznie sezon letnich czarterów. Choć lotnisko chwali się rekordowo długim czasem operowania rejsów czarterowych, siatka połączeń utrzyma się na skromnym poziomie dwóch sprawdzonych kurortów wypoczynkowych.
Reklama
Szczecin będzie obsługiwał połączenia czarterowe przez 4,5 miesiąca. Lotnisko ma nadzieję na obsłużenie w tym czasie nawet 46 tys. turystów, czyli aż o 40 proc. więcej niż w ubiegłorocznym sezonie letnim. Oferta Portu Lotniczego Szczecin będzie opierała się na połączeniu do tureckiej Antalyi. Trasa na Riwierę Turecką będzie realizowana z częstotliwością pięciu lotów tygodniowo. Przewidziano serię trzech wylotów w środę oraz dwóch w sobotę. Wycieczki do Antalyi mają w swojej ofercie biura: Coral Travel, TUI, Itaka oraz Rainbow Tours.


Dodatkowo, podróżni będą mogli liczyć na sezonową nowość, czyli czarterową trasę do bułgarskiego Burgas. Miasto nad Zatoką Bułgarską będzie obsługiwane raz w tygodniu w ramach partnerstwa z biurami: Coral Travel, TUI oraz Itaka. Wylot do Burgas zaplanowano na wtorek. Ostatni turyści wrócą z wymarzonych wakacji w Bułgarii już 12 września 2023 roku, natomiast z Turcji wyraźnie później, bo dopiero 21 października 2023 roku.

Ofertę lotów czarterowych w Szczecinie uzupełnią połączenia przewoźników tradycyjnych i niskokosztowych. Mowa o rejsach z Goleniowa na Lotnisko Chopina (PLL LOT), Modlina, Krakowa, Stansted, Liverpoolu i Dublina (Ryanair), Torp (Wizz Air) oraz Gardermoen (Norwegian).

Fot.: P. Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy