×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Gdańsk (GDN)


 5.8

/10

Rębiechowo
Port lotniczy w Gdańsku Rębiechowie, a właściwie w Gdańsku Matarni, nosi imię Lecha Wałęsy. Jest położony na Wysoczyźnie Kaszubskiej, 10 kilometrów na zachód od Gdańska i Sopotu oraz 23 kilometry na południe od Gdyni, na obszarze 240 ha stanowił znaczący potencjał rynkowy dla obsługi transportu lotniczego.

W bezpośrednim otoczeniu Portu Lotniczego (aglomeracja trójmiejska) mieszka połowa mieszkańców województwa. Ze względu na liczbę oferowanych połączeń lotniczych oraz dogodne warunki komunikacyjne, zasięg oddziaływania Portu Lotniczego Gdańsk wykracza poza granice województwa i obejmuje inne ośrodki miejskie. Ciekawostką jest to, że Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy jest zapasowym lotniskiem dla warszawskiego Okęcia.

Port Lotniczy Gdańsk Sp. z o.o.
ul. Słowackiego 200
80-298 Gdańsk

tel. +48 (58) 348 11 54
e-mail: airport@airport.gdansk.pl

  • Okazje z lotniska Gdańsk (GDN)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Gdańsk


Jak dojechać na lotnisko Gdańsk?


Samochodem:

Dojazd obwodnicą trójmiejską z Gdyni - należy zjechać z tzw. Obwodnicy Trójmiasta, czyli drogi ekspresowej nr S6, na zjeździe Matarnia i kierować się na Port Lotniczy, czyli skręcić w prawo. Jechać cały czas prosto (ul.Słowackiego - droga 472) aż do lotniska, dalej wg drogowskazów. 

Dojazd obwodnicą trójmiejską z Gdańska - należy zjechać z tzw. Obwodnicy Trójmiasta, czyli drogi ekspresowej nr S6, tuż za wyjazdem z CH Auchan przed stacją benzynową Shell i jadąc cały czas prosto za mostem skręcić w prawo. Wraz z drogowskazami jechać prosto (ul. Słowackiego - droga 472) aż do lotniska, dalej wg drogowskazów. Trzeba być ostrożnym przy zjeździe z obwodnicy, bo można go ominąć. W takim przypadku trzeba jechać dalej obwodnicą trójmiejską i na następnym węźle zawrócić na drugą stronę w kierunku Gdańska (patrz wyżej dojazd z Gdyni). 

Wokół lotniska znajdują się parkingi płatne. Wyodrębnione zostały następujące parkingi:
Kiss&Fly - bezpłatny przez pierwsze 10 minut postoju, kolejne 20 minut to koszt 20 zł, każde kolejne 10 minut to 10 zł. Jest to typowy parking na wysadzenie lub zabranie pasażerów i szybki odjazd. 

P1 i P2 - 4 zł za każde 30 min., 6 zł PLN za każdą rozpoczętą godzinę powyżej drugiej godziny postoju; aby wjechać na P2 trzeba przejechać przez strefę kiss&fly, co oznacza, że należy dwukrotnie pobrać bilet wjazdowy. Dodatkowo na parkingu P2 możliwy jest postój dobowy - 60 zł.

P4 i P5 - parkingi długoterminowe, wjazd przez strefę Kiss&Fly - postój 1 do 3 dni - 19 zł za każdą rozpoczętą dobę, postój 4 do 8 dni - 69 zł, 9 do 15 dni - 89 zł, za każdą kolejną dobę powyżej 15 dni - 10 zł. Opłatę uiszcza się przed wyjazdem z parkingu w automatach ustawionych na zewnątrz hali portu lotniczego lub w budce obsługi parkingu. 

Koleją:

Dojazd zapewnia Pomorska Kolej Metropolitalna, której operatorem jest Szybka Kolej Miejska. Przystanek obsługujący lotnisko to Gdańsk Port Lotniczy. Większość pociągów rozpoczyna bieg na stacji Gdańsk Wrzeszcz, na której zatrzymują się wszystkie pociągi dalekobieżne przejeżdżające przez Trójmiasto. Część pociągów (zwłaszcza we wczesnych godzinach rannych) rozpoczyna bieg na stacji Gdańsk Główny lub Gdynia Główna. Co około godzinę na lotnisko można dojechać z Kaszub, ze stacji Kartuzy. Bilet miejski SKM kosztuje 3,50 zł i zapewnia podróż do/z dowolnej stacji w obrębie Gdańska również po przesiadce we Wrzeszczu (od Gdańska Żabianki po Gdańsk Lipce). W innym wypadku obowiązuje taryfa kilometrowa.

Autobusem:

z Gdańska lub Sopotu:
Linia 110 - ze stacji kolejowej Gdańsk Wrzeszcz, czas podróży 31 min. (uwaga na korki), bilet jednoprzejazdowy 3 zł lub godzinny 3,60 zł, ZTM Gdańsk
Linia 210 - spod dworca Gdańsk Główny (przeciwna strona ulicy), czas podróży 36 min. (uwaga na korki), bilet jednoprzejazdowy 3 zł lub godzinny 3,60 zł, ZTM Gdańsk
Linia 122 - z przystanku SKM Sopot Kamienny Potok, przez Sopot, czas podróży od początku trasy 51 min. (uwaga na korki) bilet jednoprzejazdowy 3 zł lub godzinny 3,60 zł, ZTM Gdańsk
Bilety dostępne w automatach na przystankach lub godzinne za 3,60 zł bezpośrednio u kierowcy. Szczegółowe rozkłady www.ztm.gda.pl

z Gdyni:
Linia specjalna 4A - z dworca Gdynia Główna, czas podróży 42 min., bilet jednoprzejazdowy 4 zł lub godzinny 4,60 zł. Bilety dostępne u kierowcy, ZKM Gdynia. Szczegółowy rozkład www.zkmgdynia.pl

Taksówką:

Cena taksówki waha się w zależności od firmy i odległości, ale oscyluje wokół 60 zł przy dojeździe z centrum Gdańska.

Wypożycz auto na lotnisku GdańskPołączenia z tego lotniskaZalety: Nowoczesna infrastruktura, nieduże odległości, prosta i jasna komunikacja wewnętrzna, lokalizacja w niewielkiej stosunkowo odległości od centrów Trójmiasta.
Wady: Nie znajduję.
10

/10

20/09/2019 21:24,  
Zalety: Spoko lotnisko - dobra komunikacja.
Wady: Raczej brak wad
8

/10

29/03/2019 10:39,  
Zalety: Brak
Wady: Skandal!!!60 zł za parking , na którym byłem ponad pół g, kolezenska przysluga okazała się bardzo droga.. hieny z lotniska żerują na niewiedzy ludzi
1

/10

08/02/2019 08:04,  
Zalety: Brak.
Wady: Bardzo dużo. Może napiszę te najbardziej rażące mnie, jako matki podrozujacej z niemowlakiem. Pokoju do karmienia/ przewijania brak. Przewijak owszem i jest - znajduje się on w toalecie dla niepełnosprawnych - brudnej, smierdzacej, bo inaczej nie można tego nazwać. Po przejściu całego lotniska wzdłuż i wszerz nie znalazłam pokoju do nakarmienia syna. Zostałam poinformowana, że toaleta dla niepełnosprawnych spełnia funkcję pokoju. TOALETA. Nie wiem czy ludzie zarządzający tym lotniskiem chcieliby jeść posiłek w toalecie. Windy nie zawsze działają. Ceny wody masakryczne. Najtańsza 7 zł. To jest jakiś żart. Bardzo niemiła obsługa - rozumiem, że było rano i może Pani była zmęczona Ale nie tylko ona. Kontrola celna jakiś żart kolejny. Po wyjęciu śpiącego dziecka z wozka Pan stwierdził że mam zdjąć zegarek i wyjąć dziecku smoczek. Plastikowy smoczek. Ogólnie tak zenujacego lotniska nie widziałam a latamy w miarę regularnie. Nie polecam.
1

/10

30/07/2018 10:52,  
Zalety: Sporo destynacji, darmowe wi-fi. Dyzi parking, dosyć dużo gate'ów i sklepów. Super mają premium longue.
Wady: Ceny w duty free- jakaś porażka! Woda niegazowana 500ml kosztuje 7 zł! na szczęście zmieniaą operatora duty-free.
7

/10

02/01/2018 20:37,  

Liczba pasażerów według miesięcy


Liczba pasażerów na przestrzeni latWylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie