Lotnisko Rzeszów (RZE)

Lotnisko  Lotnisko Rzeszów (RZE) 6.7

Lotnisko położone jest w odległości 7 km od centrum Rzeszowa. Lotnisko posiada betonową drogę startową o długości 3,2 km, dzięki czemu mogą tu lądować wszystkie typy samolotów. W 2012 roku obsługa pasażerów przeniesiono do nowego terminala pasażerskiego. W ramach jednego obiektu połączono funkcję odlotową oraz przylotową, wspartą infrastrukturą techniczną oraz komercyjną. Budynek terminala posiada trzy kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. 


Port Lotniczy "Rzeszów-Jasionka"
Jasionka 942
36-002 Jasionka
infolinia: (17) 7170800
www.rzeszowairport.pl

Zarezerwuj hotel w Rzeszów (RZE)

Zarezerwuj hotel w mieście Rzeszów (RZE)

Jak dojechać na lotnisko Rzeszów (RZE)

Samochodem:
Lotnisko znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska znajduje się autostrada A-4 (wschód - zachód) z węzłami komunikacyjnymi na wysokości początku i końca drogi startowej. Dojazd możliwy jest także dzięki usytuowaniu lotniska w pobliżu dwóch ważnych dróg krajowych nr 9 Rzeszów - Warszawa oraz nr 19 Rzeszów – Lublin. 

Autobusem:
Z lotniska do centrum miasta dojedziemy linią 51 do/z ul. Bardowskiego oraz linią 53 do/z ul. Jana Kasprowicza.
Aktualne informacje na stronie www.mpk.rzeszow.pl.

Połączenia autobusowe do i z centrum miasta (Dworzec Autobusowy, ul. Artura Grottgera 1) dojechać można także żółtymi liniami nr 224 i 225. Szczegóły dotyczące kursów oraz przystanków znajdują się na stronie przewoźnika: www.zgpks.rzeszow.pl.

Na trasie z Rzeszowa do lotniska kursują także tacy przewoźnicy jak: Eurobus, Galicja Express, BP Tour i Bus Dej Express.

Taksówką:
Do centrum Rzeszowa można, także dojechać taksówką. Całodobowy postój taksówek znajduje się przed terminalem. Istnieje możliwość dokonywania płatności kartami kredytowymi. Korporacje, które mają podpisane umowy na świadczenie usług taksówkowych na terenie portu: Taxi Rzeszów - (17) 19191 oraz Super Taxi - (17) 19622.

Mapa okolic lotniska

Parking przy lotnisku Rzeszów

Zarezerwuj auto w Rzeszów (RZE)

Opinie o lotnisku Rzeszów

tytusp 21/10/2019 20:16   
9 Zalety: 21.10.2019r. lot do Bristolu. Bardzo szybko i sprawnie przebiegła odprawa, od kwietnia 2018 rok poprawiła sie obsługa, bardziej miła i wyrozumiała. Duża swoboda, nie ma takiego tłoku jak w Krakowie. Tania woda w automatach, duży wybór alkoholi w bezcłowych sklepach Baltony. No i co mnie zaskoczyło zupełnie, rezerwując nocleg blisko lotniska (przyjechaliśmy dzień wcześniej z Nowego Sącza), wyszukiwarka przekierowała mnie na 1 miejscu na Holiday Inn Express, myślalem, że to centrum Rzeszowa i bedę mieć kłopot z dojazdem, a to okazał się nowy lotniskowy hotel, usytuowany 250 m od terminalu, bardzo dobre śniadania w restauracji hotelu i podwożą swoim busem pod terminal. Cena za dobę za 2 osoby 250 PLN ze śniadaniem. Rewelacja.

Wady: Choć mnie to nie dotyczyło, ale obecnie jest płatny parking, kiedys był bezpłatny.
Hokus1 14/10/2019 19:07   
8 Zalety: nowoczesny terminal, piękna architektura, kameralny. Odpowiedni do potrzeb. Dobry dojazd z miasta. Tani parking przed budynkiem. Małe natężenie ruchu - kameralna, miła obsługa, krótki czas odpraw.

Wady: Mała sieć handlowa i gastronomiczna.
Mykonos 08/04/2018 19:54   
1 Zalety: Brak

Wady: Podróżowałam 04/04.2018 z Mykonos przez Mediolan, Warszawe, do Rzeszowa. Bagaż został zgubiony w Mediolanie przez EsyJet po zgłoszeniu reklamacji w MXP i podaniu adresu dostarczenia bagażu ruszyłam w dalszą podróż. Bagaż w Rzeszowie znalazł się następnego dnia rano 05/04/2018 o godzinie 9:37 miałam pierwsze połączenie z numeru 693 370 076 niestety nie można oddzwonić na te numer gdyż połączenie przychodzące jest od razu odrzucane. Pani poinformowała że mam sobie przyjechać po bagaż na lotnisko 200 km w jedną stronę. bo przy wysyłce kurierem potrwa to około tygodnia. 8.04.2018 ponownie telefon z lotniska że jezeli go nie odbiorę to go odeślą do Mediolanu. z uwagi na fakt iż regulamin określa że taki Bagaż trzymają 5 dni Zażądałem przedstawienia się tej Pani która prowadzi sprawę odmówiła proponując numer do kierownika. Celowo zostałałam wprowadzona w błąd że przewoźnik pokryje moje koszty dojazdu do lotniska! To jest kłamstwo przewożnik nie pokrywa takich kosztów. Pani mocno akcentowała że podrózowałam tanimi liniami EsyJet na odcinku Mykonos-MXP gdyby miało to jakiekolwiek znaczenie... Sprawa znajdzie finał w dalszym procesie reklamacyjnym dotyczącym bezprawnego przetrzymywania bagażu na lotnisku od 05.04.2018 oraz celowemu wprowadzaniu mnie w błąd z wybitnym wyrachowaniem. Po wyczerpaniu drogi reklamacyjnej, wystąpię z powództwa cywilnego o odszkodowanie od Portu Lotniczego Rzeszów.
Dario25 04/04/2018 19:13   
1 Zalety: Nowoczesne i czyste

Wady: Obsługa pasażerów, odprawa, generalnie kiepsko przeszkolony i niemiły personel lotniska. Leciałem z z tegoż lotniska do Glasgow z niepełnosprawnym dzieckiem. Odsyłanie od jednego okienka do drugiego oraz brak woli pomocy ze strony personelu. Obcy ludzie "pasażerowie" wykazali więcej empatii oraz chęć pomocy niż PANOWIE i PANIE z tegoż pożal się Boże międzynarodowego lotniska. Pomijam tutaj trzymanie pasażerów w niemalże pół godzinnym oczekiwaniu na pozwolenie na wejście na pokład samolotu tuż po sprawdzeniu biletów.
motherzone 29/09/2017 20:43   
1 Zalety: Kameralne i zadbane Lotnisko.

Wady: W dniu 28.09.2017 leciałem z Rze do Waw. Przed standardową kontrolą zapomniałem wyjąć z plecaka składany nóż turystyczny, który został po poprzedniej wyprawie - moja wina i przyznaję się do błędu. Natomiast po jego skonfiskowaniu przez strażniczkę (swoją drogą bardzo niezadowoloną), został mi jedynie pokazany z pytaniem "co to", i natychmiastowo wyrzucony do pojemnika - jego koszt ok 300 pln - dziwi mnie to, bo w momencie kiedy konfiskowano mi np kosmetyki strażnik mnie informował, że mogę się wrócić i przekazać je komuś kto nie leci. Jest to moje niedopatrzenie - dziwi jedynie brak informacji po stronie obsługi lotniska w przypadku nieco droższych akcesoriów. Mój błąd, ale niesmak został.

Liczba pasażerów według miesięcy

 

Liczba pasażerów na przestrzeni lat

 
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy