Felietony

Felieton: Gra w pomidora czyli komunikacja LOT-u i PGL
06 sierpnia 2020 09:00
Felieton: Gra w pomidora czyli komunikacja LOT-u i PGL Ani baśń o małym husarzu, ani tym bardziej gra w pomidora nie zastąpi rzetelnej informacji o sytuacji i przyszłości Polskich Linii Lotniczych LOT. Najwyższy czas, drogi Locie, zacząć mówić coś więcej niż tylko "pomidor".
Felieton: CPK czyli Cyrk Propagandowo-Kampanijny
12 czerwca 2020 09:27
Felieton: CPK czyli Cyrk Propagandowo-Kampanijny 3 czerwca 2020 r. projekt budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) osiągnął apogeum upolitycznienia. Uprzedmiotowić politycznie tej inwestycji już się chyba bardziej nie uda.
Felieton: Nie obniżajmy płac zarządowi LOT-u. Mleko już się rozlało
20 kwietnia 2020 09:00
Felieton: Nie obniżajmy płac zarządowi LOT-u. Mleko już się rozlało Po informacji o propozycji obcięcia płac załogom lotniczym rośnie presja na zarząd LOT-u, aby zrobił to samo ze swoim uposażeniem. Dziś nie ma to już jednak sensu. Mleko już się rozlało...
Felieton: Koronawirus groźniejszy niż uziemienie 737 MAX
07 marca 2020 12:00
Felieton: Koronawirus groźniejszy niż uziemienie 737 MAX Efekty wywołane przez koronawirusa dokonały większego spustoszenia ofercie przewoźników niż uziemienie boeingów 737 MAX. Czy rychły powrót tych samolotów do eksploatacji będzie pomocy dla branży?
CPK choruje na brak integralności
04 listopada 2019 09:00
CPK choruje na brak integralności Największy projekt infrastrukturalny w historii Polski cierpi na brak integralności. Po wyborach przyszedł chyba ostatni moment, żeby Centralny Port Komunikacyjny z tej ciężkiej choroby uleczyć.
Felieton: Wstyd przed lataniem nie ma większego sensu
30 października 2019 09:15
Felieton: Wstyd przed lataniem nie ma większego sensu Wstyd przed lataniem, czyli po szwedzku flygskam (ang. flight shame), to ruch i postawa ideologiczna powstała w Skandynawii, która teraz rozprzestrzenia się na inne kraje europejskie. Czy jej zwolennicy mają rację i co robić, aby mniej szkodzić środowisku?
Regionalne lotniska zyskują na znaczeniu. Ich pozycji nie zagrozi CPK
29 października 2019 12:20
Regionalne lotniska zyskują na znaczeniu. Ich pozycji nie zagrozi CPK Regionalne porty lotnicze zyskują na znaczeniu. Obsługują już 2/3 rynku przewozów lotniczych i liczba pasażerów ciągle rośnie. Wiąże się to m.in. ogólnym wzrostem polskiej branży lotniczej, dobrą koniunkturą i rosnącą zamożnością Polaków.
Felieton: "Tęczowa zaraza" na pokładach LOT-u
04 września 2019 14:36
Felieton: Polskie Linie Lotnicze LOT proponują pasażerom rejsów długodystansowych lekturę miesięcznika "Nowe Państwo". Najnowszy numer tego periodyku poświęcono "tęczowej zarazie". Przewoźnik musi zrozumieć, że aspirując do bycia nowoczesną linią w jego samolotach nie może być miejsca na takie treści.
Czy nadawanie imion lotniskom ma sens?
16 maja 2019 09:00
Czy nadawanie imion lotniskom ma sens? Politycy, duchowni, związkowcy, pisarz, a ostatnio też protestujący robotnicy stanowią grono aniołów stróżów polskich portów lotniczych. Jest szansa poszerzyć to towarzystwo o kolejne sześć osób.
Felieton: Dominikańska przygoda. Trzy Poznanianki kontra TUI
09 lutego 2019 17:37
Felieton: Dominikańska przygoda. Trzy Poznanianki kontra TUI W połowie stycznia br. biuro podróży TUI odmówiło trzem Polkom powrotu z Dominikany. Wedle relacji świadków kobiety miały być pijane i agresywne. Relacje obu stron są jednak rozbieżne. Dlaczego w takich sytuacjach kryzysowych zachowujemy się agresywnie?
Turbulencje 2018. Podsumowanie roku
31 grudnia 2018 11:51
Turbulencje 2018. Podsumowanie roku Właśnie dobiega końca 2018 r., który obfitował w wydarzenia lotnicze w Polsce. Nie zabrakło też głośnych turbulencji, których można było uniknąć. Pięć z nich warto przypomnieć ku przestrodze.
Felieton: Lotnisko Chopina uderzyło w czułą strunę. Słusznie?
02 grudnia 2018 11:08
Felieton: Lotnisko Chopina uderzyło w czułą strunę. Słusznie? Kilkanaście dni temu media obiegła wiadomość: znanemu izraelskiemu wiolonczeliście zabrano z bagażu podręcznego struny. Rozpętała się burza. Pojawiły się komentarze: od pełnych współczucia, przez zrozumienie dla służb po oskarżenia o antysemityzm. Ale kto tak naprawdę ma w tej sprawie rację?
Felieton: Czarno-białe światy nie istnieją czyli strajk w Locie
29 października 2018 10:55
Felieton: Czarno-białe światy nie istnieją czyli strajk w Locie Toczą się właśnie rozmowy związkowców z zarządem PLL LOT. Nie wiadomo czy zakończą one trawiący od kilku lat konflikt, jednak z zawieszonego obecnie strajku można już wysnuć kilka ważnych wniosków.
Felieton: Udawane zdziwienie wiceministra Wilda irytacją O’Leary’ego?
10 września 2018 12:30
Felieton: Udawane zdziwienie wiceministra Wilda irytacją O’Leary’ego? Wiceminister Wild stwierdził, że nie rozumie irytacji prezesa Ryanaira budową Centralnego Portu Komunikacyjnego. To jednak nie ten projekt denerwuje Michaela O’Leary’ego.
Felieton: Nie ufaj ogłoszeniom!
26 lipca 2018 12:32
Felieton: Nie ufaj ogłoszeniom! Czy 7 zawiera się w przedziale pomiędzy 10 a 15? Czy "salary band" to poziom maksymalnego wynagrodzenia? Biuro Prasowe LOT-u próbuje udowadniać coś czego udowodnić się nie da.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama