Felietony

Felieton: Lotnisko Chopina uderzyło w czułą strunę. Słusznie? Felieton: Lotnisko Chopina uderzyło w czułą strunę. Słusznie?
02 grudnia 2018 11:08
Kilkanaście dni temu media obiegła wiadomość: znanemu izraelskiemu wiolonczeliście zabrano z bagażu podręcznego struny. Rozpętała się burza. Pojawiły się komentarze: od pełnych współczucia, przez zrozumienie dla służb po oskarżenia o antysemityzm. Ale kto tak naprawdę ma w tej sprawie rację?
Felieton: Czarno-białe światy nie istnieją czyli strajk w Locie Felieton: Czarno-białe światy nie istnieją czyli strajk w Locie
29 października 2018 10:55
Toczą się właśnie rozmowy związkowców z zarządem PLL LOT. Nie wiadomo czy zakończą one trawiący od kilku lat konflikt, jednak z zawieszonego obecnie strajku można już wysnuć kilka ważnych wniosków.
Felieton: Udawane zdziwienie wiceministra Wilda irytacją O’Leary’ego? Felieton: Udawane zdziwienie wiceministra Wilda irytacją O’Leary’ego?
10 września 2018 12:30
Wiceminister Wild stwierdził, że nie rozumie irytacji prezesa Ryanaira budową Centralnego Portu Komunikacyjnego. To jednak nie ten projekt denerwuje Michaela O’Leary’ego.
Felieton: Nie ufaj ogłoszeniom! Felieton: Nie ufaj ogłoszeniom!
26 lipca 2018 12:32
Czy 7 zawiera się w przedziale pomiędzy 10 a 15? Czy "salary band" to poziom maksymalnego wynagrodzenia? Biuro Prasowe LOT-u próbuje udowadniać coś czego udowodnić się nie da.
Felieton: "Podobno w Everett płakali jak malowali" Felieton:
29 czerwca 2018 08:56
Krajowy Rejestr Długów, Rzetelna Firma czy biało-czerwony plemnik - to tylko niektóre skojarzenia, które w internecie budzi okolicznościowe malowanie dwóch samolotów LOT-u, które właśnie dołączają do floty narodowego przewoźnika.
Trendy: Dziesięć prognoz Pasażera na 2018 r. Trendy: Dziesięć prognoz Pasażera na 2018 r.
29 stycznia 2018 09:30
Coraz mniejsze różnice między liniami tradycyjnymi i niskokosztowymi, popularyzacja Wi-Fi na pokładach samolotów, konsolidacja branży czy problemy operacyjne na Lotnisku Chopina - to niektóre z prognoz redakcji Pasazer.com na 2018 r.
Felieton: Pat w Modlinie szkodzi Polsce Felieton: Pat w Modlinie szkodzi Polsce
10 listopada 2017 15:30
W rozwoju biznesowym Modlina popełniono błędy, ale mądra rozbudowa tego portu wraz z niezbędnymi zmianami cennika to wciąż najkorzystniejsza opcja rozwoju przepustowości lotniczej aglomeracji warszawskiej, a tym samym rozwoju gospodarczego Polski.
Felieton: Radom - nie marnujmy publicznych pieniędzy Felieton: Radom - nie marnujmy publicznych pieniędzy
04 listopada 2017 16:00

Zainwestowanie co najmniej 500 mln zł w rozbudowę lotniska w Radomiu, aby stało się niskokosztowo-czarterowym portem dla Warszawy, nie ma najmniejszego sensu. Te same środki można wydać o wiele efektywniej. 

Felieton: Odszkodowanie bez pośrednika Felieton: Odszkodowanie bez pośrednika
23 września 2017 13:20
Odwołanie 2,1 tys. lotów Ryanaira oznacza, że nawet kilkaset tysięcy pasażerów będzie uprawnionych do uzyskania odszkodowania. To szansa na zarobek dla pośredników - jednak nie ma żadnej potrzeby, by odbierali oni część pieniędzy pasażerom.
Felieton: Krótkoterminoza PPL-u Felieton: Krótkoterminoza PPL-u
15 września 2017 18:30
Wiceminister infrastruktury uważa, że wprowadzenie nocnego zakazu lotów w Warszawie z siedmiomiesięcznym wyprzedzeniem to dużo. To bzdura, bo lotnictwo to branża operująca systemowo w długiej perspektywie czasowej.
Felieton: Idea CPK odpływa w detalach Felieton: Idea CPK odpływa w detalach
11 sierpnia 2017 17:00
Sensowny pomysł budowy nowego centralnego lotniska staje się coraz bardziej rozmyty, bo rząd albo gubi się, albo w ogóle nie myśli o niektórych kluczowych szczegółach. Zaczyna panować "jakoś-to-będzizm", co projekt może zabić.
Felieton: Joon - nadchodzi młodość? Felieton: Joon - nadchodzi młodość?
28 lipca 2017 14:45

Będziemy linią dla millenialsów - zapowiada nowo powstająca linia lotnicza Joon, należąca do grupy Air France-KLM. Plan może się jednak nie powieść, bo nie chodzi tu o deklaracje, tylko o zupełnie inną kulturę korporacyjną.

Felieton: Uwaga! Niedzielny pasażer, dziennikarz, ignorant Felieton: Uwaga! Niedzielny pasażer, dziennikarz, ignorant
21 lipca 2017 17:00
Nie ma niczego gorszego niż niedzielny pasażer, który równocześnie jest autorem w poczytnym serwisie internetowym i postanowi wyładować swoją osobistą frustrację. Sezon wakacyjny, niestety, sprzyja takim zachowaniom. 
Felieton: Wi-Fi to nie luksus Felieton: Wi-Fi to nie luksus
07 lipca 2017 17:45
- Zdjęcia na Facebooka można wrzucić po wylądowaniu, a Wi-Fi w samolocie to zbędny bajer - przekonują niektórzy. To błąd - Wi-Fi w samolotach staje się wymaganym zwłaszcza przez pasażerów biznesowych standardem.
Felieton: Niepotrzebne więzienie za bombowe żarty Felieton: Niepotrzebne więzienie za bombowe żarty
23 czerwca 2017 14:00
Durne żarty o bombach na pokładzie czy lotnisku, często zresztą pijackie, to zmora współczesnego lotnictwa. Choć obsesja na punkcie bezpieczeństwa też jest przesadzona, to za takie "dowcipy" należy surowo karać. Jednak nie więzieniem.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama