Felietony

Felieton: "Podobno w Everett płakali jak malowali"
29 czerwca 2018 08:56
Felieton: Krajowy Rejestr Długów, Rzetelna Firma czy biało-czerwony plemnik - to tylko niektóre skojarzenia, które w internecie budzi okolicznościowe malowanie dwóch samolotów LOT-u, które właśnie dołączają do floty narodowego przewoźnika.
Trendy: Dziesięć prognoz Pasażera na 2018 r.
29 stycznia 2018 09:30
Trendy: Dziesięć prognoz Pasażera na 2018 r. Coraz mniejsze różnice między liniami tradycyjnymi i niskokosztowymi, popularyzacja Wi-Fi na pokładach samolotów, konsolidacja branży czy problemy operacyjne na Lotnisku Chopina - to niektóre z prognoz redakcji Pasazer.com na 2018 r.
Felieton: Pat w Modlinie szkodzi Polsce
10 listopada 2017 15:30
Felieton: Pat w Modlinie szkodzi Polsce W rozwoju biznesowym Modlina popełniono błędy, ale mądra rozbudowa tego portu wraz z niezbędnymi zmianami cennika to wciąż najkorzystniejsza opcja rozwoju przepustowości lotniczej aglomeracji warszawskiej, a tym samym rozwoju gospodarczego Polski.
Felieton: Radom - nie marnujmy publicznych pieniędzy
04 listopada 2017 16:00
Felieton: Radom - nie marnujmy publicznych pieniędzy

Zainwestowanie co najmniej 500 mln zł w rozbudowę lotniska w Radomiu, aby stało się niskokosztowo-czarterowym portem dla Warszawy, nie ma najmniejszego sensu. Te same środki można wydać o wiele efektywniej. 

Felieton: Odszkodowanie bez pośrednika
23 września 2017 13:20
Felieton: Odszkodowanie bez pośrednika Odwołanie 2,1 tys. lotów Ryanaira oznacza, że nawet kilkaset tysięcy pasażerów będzie uprawnionych do uzyskania odszkodowania. To szansa na zarobek dla pośredników - jednak nie ma żadnej potrzeby, by odbierali oni część pieniędzy pasażerom.
Felieton: Krótkoterminoza PPL-u
15 września 2017 18:30
Felieton: Krótkoterminoza PPL-u Wiceminister infrastruktury uważa, że wprowadzenie nocnego zakazu lotów w Warszawie z siedmiomiesięcznym wyprzedzeniem to dużo. To bzdura, bo lotnictwo to branża operująca systemowo w długiej perspektywie czasowej.
Felieton: Idea CPK odpływa w detalach
11 sierpnia 2017 17:00
Felieton: Idea CPK odpływa w detalach Sensowny pomysł budowy nowego centralnego lotniska staje się coraz bardziej rozmyty, bo rząd albo gubi się, albo w ogóle nie myśli o niektórych kluczowych szczegółach. Zaczyna panować "jakoś-to-będzizm", co projekt może zabić.
Felieton: Joon - nadchodzi młodość?
28 lipca 2017 14:45
Felieton: Joon - nadchodzi młodość?

Będziemy linią dla millenialsów - zapowiada nowo powstająca linia lotnicza Joon, należąca do grupy Air France-KLM. Plan może się jednak nie powieść, bo nie chodzi tu o deklaracje, tylko o zupełnie inną kulturę korporacyjną.

Felieton: Uwaga! Niedzielny pasażer, dziennikarz, ignorant
21 lipca 2017 17:00
Felieton: Uwaga! Niedzielny pasażer, dziennikarz, ignorant
Nie ma niczego gorszego niż niedzielny pasażer, który równocześnie jest autorem w poczytnym serwisie internetowym i postanowi wyładować swoją osobistą frustrację. Sezon wakacyjny, niestety, sprzyja takim zachowaniom. 
Felieton: Wi-Fi to nie luksus
07 lipca 2017 17:45
Felieton: Wi-Fi to nie luksus - Zdjęcia na Facebooka można wrzucić po wylądowaniu, a Wi-Fi w samolocie to zbędny bajer - przekonują niektórzy. To błąd - Wi-Fi w samolotach staje się wymaganym zwłaszcza przez pasażerów biznesowych standardem.
Felieton: Niepotrzebne więzienie za bombowe żarty
23 czerwca 2017 14:00
Felieton: Niepotrzebne więzienie za bombowe żarty Durne żarty o bombach na pokładzie czy lotnisku, często zresztą pijackie, to zmora współczesnego lotnictwa. Choć obsesja na punkcie bezpieczeństwa też jest przesadzona, to za takie "dowcipy" należy surowo karać. Jednak nie więzieniem.
Felieton: Szybka kolej zamknie małe lotniska
02 czerwca 2017 16:00
Felieton: Szybka kolej zamknie małe lotniska Jeśli Centralny Port Komunikacyjny powstanie wraz z szybką koleją, małe lotniska w centralnej Polsce będą miały bardzo ciężko. Ale nawet ich zamknięcie nie musi być złą wiadomością dla mieszkańców Łodzi, Bydgoszczy czy Radomia.
Felieton: Airport imienia, czyli lotniskowe potwory językowe
26 maja 2017 19:30
Felieton: Airport imienia, czyli lotniskowe potwory językowe Na nowym logo krakowskiego lotnisko pojawił się potwór. Nie chodzi o sam znak graficzny - ten, choć przez wielu krytykowany, nie jest aż taki zły. Ale językowo nowe logo jest okropnym przykładem ponglishu.
Felieton: Człowiek z tatuażem
19 maja 2017 11:30
Felieton: Człowiek z tatuażem

Wyprasowane marynarki, odpowiednio skrojone spódniczki, identyczny makijaż i wyuczony uśmiech na twarzy - tak powinien się prezentować wzorowy członek personelu pokładowego. Ale w czym przeszkadzają tatuaże, na które nie godzą się przewoźnicy?

Felieton: Czy długość ma znaczenie?
12 maja 2017 18:00
Felieton: Czy długość ma znaczenie?

Już od przyszłego roku polecimy bezpośrednio z Europy do Australii. Pomimo, że połączenie ma wiele wad, otwiera nowy rozdział w historii lotnictwa. 

Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama