×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Zielona Góra (IEG)


 5.4

/10

Babimost
Port Lotniczy w Zielonej Górze Babimoście znajduje się 34 km od miasta Zielona Góra. Lotnisko dysponuje terminalem pasażerskim o przepustowości 150 tys. pasażerów rocznie. Lotnisko posiada system wspomagania lądowania ILS kategorii I.

Obecnie z lotniska w Zielonej Górze wykonuje się rejsy do Warszawy.

  • Okazje z lotniska Zielona Góra (IEG)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Zielona Góra


Jak dojechać na lotnisko Zielona Góra?


Autobusem:

Pasażerowie mogą dojechać na lotnisko z Zielonej Góry oznakowanym autobusem, który wyrusza z przystanku przy ul. Zarugiewicza (parking przy głównym wejściu do Palmiarni Zielonogórskiej) i zatrzymuje się na ul. Bema (pod wiaduktem przy dworcu PKP, naprzeciw Punktu Obsługi Klienta MZK) oraz na ul. Sulechowskiej (przystanek przy stadionie lekkoatletycznym). Autobus zabiera pasażerów również z lotniska po przylocie z Warszawy. 

Cena biletu w jedną stronę wynosi 10 zł.

Pociągiem:

Do Babimostu można dojechać pociągiem. Po wcześniejszym uzgodnieniu z Portem Lotniczym Zielona Góra/Babimost istnieje możliwość transportu z dworca na lotnisko i z lotniska na dworzec.

Samochodem:

Do lotniska w Babimoście z Zielonej Góry dostaniemy się drogą krajową 32 lub trasą szybkiego ruchu S3. 30 km od lotniska znajduje się także węzeł na autostradzie A2. Obok terminala znajduje się bezpłatny, nadzorowany parking na 50 samochodów.

Wypożycz auto na lotnisku Zielona Góra


Linie na lotnisku Zielona GóraPołączenia z tego lotniskaOpinie o lotnisku Zielona Góra

Zalety: Fajne lotnisko i miła obsługa. Porównując połączenia kolejowe Ex z/do Warszawy (cena i czas), to połączenia lotnicze z IEG do WAW i z WAW do IEG są bardzo korzystne. Dojazd z/do centrum ZG do/z portu lotniczego komunikacją prywatną lepszy czasowo niż w WAW, SSZ, LUZ, KTW i innych zagranicznych - tylko 35 min., i wiem co piszę bo często latam.
Wady: Zbyt mały terminal odlotowy dla odpraw większych samolotów i brak baru i shopu - mógłby być chociaż taki mini oraz słabe skomunikowanie portu lotniczego z Zielona Górą komunikacją publiczną.
9

/10

19/05/2016 09:22,  
Zalety: Miła, kameralna atmosfera, życzliwa obsługa.
Wady: Fatalne skomunikowanie lotniska z centrum Zielonej Góry. Jeżeli ktoś jest z tego miasta i ma własny transport samochodowy to nie ma problemu. Ale jeśli nie, to po wylądowaniu samolotu około godz. 19.30 trzeba czekać godzinę na jakiś lokalny PKS, który później dojeżdża na kilka peryferyjnych przystanków w Zielonej Górze. Ewentualnie pracownik lotniska wiezie pasażera osobowym samochodem (to trochę dziwne) do Sulechowa i tam trzeba zlokalizować budkę z kurczakami w okolicach dworca i łapać PKS/busa, (kosmos!), przy czym pracownik lotniska tego nie wie tylko trzeba rozpytywać ludzi i kierowców PKS na dworcu. Jeżeli władze miasta i regionu chcą, żeby to lotnisko miało jakikolwiek sens, to na pasażerów tego jedynego lotu MUSI czekać bus do samego centrum Zielonej Góry. Ja już więcej nie polecę.
2

/10

17/05/2016 21:45,  
Zalety: Brak. Dosyć że nie ma lotów do Zielonej Góry jest stosunkowo daleko i drogi nie są najlepsze. (takie lotnisko z dala od miast)
Wady: Bardzo malutkie to lotnisko i co najgorsze nie ma tam chyba lotów. Byłem w Zielonej Górze i jak najszybciej chciałem dostać się do Rzeszowa bo nie chciałem tracić 10 - 12 godzin jazdy PKP. Jak się okazało były loty do Warszawy - i stamtąd maiłbym lot do Rzeszowa ale niestety loty z Zielonej Góry do Warszawy zawieszono. Te lotnisko powinno się zamknąć podobnie jak w Radomiu (dwa di zamknięcia bo nie ma tam dokąd lecieć). W końcu musiałem pojechać do Rzeszowa ... PKP :( - Tu akurat był bezpośredni pociąg Zielona G.-Rzeszów
1

/10

09/12/2015 18:41,  
Zalety: Nie ma
Wady: Nie wiem, jak tak wysoko można oceniać to lotnisko. Nie ma wcale nic, jakieś połączenie małe z Warszawą. Raz stąd leciałem (nie narzekam na SprintAir, tylko na lotnisko), teraz wolę jechać do Wrocławia 120km niż z tego syfu. Nie widzę tu przyszłości, najlepiej to zamknąć.
1

/10

16/06/2015 19:17,  
Zalety: Przykro mi, ale nie dostrzegłem.
Wady: Zasadniczą wadą jest wybudowanie tego lotniska i zmarnowanie na to dużych pieniędzy. Nie mieści się ono w żadnym Babimoście, tylko w Nowym Kramsku, a dokładniej w polu, za siatką. Żeby wjechać w ogrodzone pole z małym budyneczkiem, trzeba się najpierw najeździć wokół Babimostu i Nowego Kramska, bo oczywiście nikt nie ustawił tablic, kierujących to tego dumnie się zwącego "Portu Lotniczego". Wstyd, żenada i komedia, a nie lotnisko. Nikt (kto jest zdrowy na umyśle i nie jest politykiem) nie poleci stamtąd do Warszawy.
1

/10

29/11/2014 17:55,  

Liczba pasażerów według miesięcy


Liczba pasażerów na przestrzeni latWylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie