Zielona Góra: Nici z połączenia do Londynu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
07 października 2022 09:15
Lotnisko w Zielonej Górze nie zyska bezpośredniego połączenia do Londynu. Trasa miała ruszyć w tym miesiącu, lecz przetarg na realizację rejsów unieważniono. Nie zgłosiła się żadna linia lotnicza, choć Wizz Air był murowanym kandydatem do uruchomienia rotacji.
Reklama

Lotnisko w Babimoście starało się o uruchomienie nowego, potencjalnie atrakcyjnego połączenia do Londynu Luton. W połowie września br. Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze zapewniał, że już wkrótce wyłoni zwycięzcę przetargu na realizację bezpośredniego połączenia do Wielkiej Brytanii. Umowa, której wartość wyceniono na 5,2 mln złotych, miała zobowiązywać przewoźnika do wykonywania przynajmniej dwóch rotacji do Londynu Luton tygodniowo. Murowanym kandydatem do pojawienia się w Babimoście była linia Wizz Air, która w ostatnim czasie zmieniła swoją strategię i postawiła na rozwój na małych lotniskach regionalnych w naszym kraju. Przewoźnik uruchomił niedawno połączenia z Portu Lotniczego Bydgoszcz i Portu Lotniczego Łódź właśnie do Londynu Luton.


- Londyn to światowa stolica biznesu i finansów. To doskonałe miejsce do nawiązania kontaktów z przedsiębiorcami i inwestorami. Pamiętajmy, że to również miejsce emigracji wielu Polaków. Liczymy, że po korzystnym rozstrzygnięciu postępowania wielu naszych mieszkańców skorzysta z nowego połączenia - obiecał jeszcze miesiąc temu Marcin Jabłoński, członek Zarządu Województwa Lubuskiego w rozmowie z serwisem wlubuskie.pl.

Urząd Marszałkowski przekazał, że przetarg na realizację rejsów unieważniono, gdyż nie zgłosiła się żadna linia lotnicza, choć samorząd chciał dofinansować rotację pokaźną sumą. Powód? Pogarszająca się sytuacja gospodarcza w Polsce i na świecie.

- Sytuacja na rynku gospodarczym nie jest łaskawa, również dla branży lotniczej. Zapewniamy jednak, że dołożymy wszelkich starań, aby rozszerzyć siatkę połączeń o oczekiwane przez wszystkich połączenie. Kolejne postępowanie przetargowe zostanie ogłoszone w najbliższych tygodniach. Uruchomienie połączenia do Londynu zaplanowane jest na wiosnę przyszłego roku - przekazało zielonogórskie lotnisko.

W tegorocznym sezonie wakacyjnym z Babimostu można było polecieć do Rijeki, Gdańska, Antalyi, Burgas i na Lotnisko Chopina w Warszawie. W przyszłym roku w ofercie zielonogórskiego portu pojawi się także egipska Taba.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama