Itaka ponownie poleci z Zielonej Góry do egipskiej Taby

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
19 maja 2023 12:00
W sezonie zimowym Itaka ponownie uruchomi czarter z Zielonej Góry do egipskiej Taby.
Reklama
Pierwszy samolot do Egiptu odleci 27 grudnia br.. Rejsy do Taby będą odbywać się raz w tygodniu, co środę, aż do 28 lutego. Wakacyjne pakiety z wylotem z Zielonej Góry będzie można kupić za pośrednictwem biura podróży Itaka. Turystów na zimowe ferie do egipskiego kurortu zabiorą boeingi 737 Polskich Linii Lotniczych LOT.

- Cieszymy się, że dzięki współpracy wielu firm i instytucji mieszkańcy województwa lubuskiego zyskują kolejną możliwość wakacyjnego wypoczynku, tym razem w sezonie zimowym. Mamy nadzieję, że ta propozycja również spotka się z zainteresowaniem. Już miesiące letnie pokazały, że loty z Zielonej Góry do zagranicznych wakacyjnych mają potencjał – mówi Stanisław Wojtera, prezes PPL.

W sezonie letnim z Zielonej Góry można będzie polecieć na pokładach LOT-u do Zadaru. Inauguracyjny lot do Chorwacji został zaplanowany na 11 czerwca br. Połączenie obsługiwane będzie z częstotliwością jednego lotu tygodniowo do 17 września. Polska linia uruchomi także loty do Gdańska i Krakowa.

Taba to miejscowość turystyczna położona w Egipcie, w północnej części zatoki Akaba, będącej z kolei częścią Morza Czerwonego. Ze względu na swoje położenie nazywana jest często „Bramą na Synaj”. Turyści chwalą to miejsce między innymi ze względu na przepiękne rafy koralowe oraz doskonały punkt wypadowy do Izraela, Ziemi Świętej czy Jordanii. Taba jest świetną propozycją zarówno dla turystów lubujących się w urokach piaszczystych plaż, jak i dla zwolenników aktywnego wypoczynku czy sportów wodnych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama