×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Lublin (LUZ)


 6.7

/10

Świdnik
Oddany w grudniu 2012 roku regionalny port lotniczy dla Lubelszczyzny, usytuowany w sąsiedztwie trawiastego lotniska, istniejącego od 1938 roku, a użytkowanego przez zakład lotniczy i aeroklub. Port zlokalizowany jest 15 kilometrów od największego miasta w regionie, Lublina. Urząd Lotnictwa Cywilnego 21 grudnia 2007 wydał promesę zezwolenia na założenie lotniska cywilnego, użytku publicznego.

  • Okazje z lotniska Lublin (LUZ)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Lublin


Jak dojechać na lotnisko Lublin?


Samochodem:
Dojazd samochodem na lotnisko w Lublinie nie jest skomplikowany. Jadąc samochodem trzeba kierować się na wschód do Świdnika ulicami Mełgiewską lub Wincentego Witosa.

Pociągiem:
Najszybciej i najwygodniej na lotnisko w Lublinie dojechać można pociągiem Przewozów Regionalnych. Podróż ze stacji Lublin Główny do Lublin Airport trwa 15 minut i kosztuje 5,30 zł.


Autobusem:

Z centrum Lublina na lotnisko dojechać można też autobusem komunikacji miejskiej nr 5, który odjeżdża spod Bramy Krakowskiej, Dworca Głównego PKS i Tarasów Zamkowych, co ok. godzinę

Port Lotniczy Lublin posiada też bezpośrednie połączenie autobusami firmy Garden Service z Tomaszowa Lubelskiego, Zamościa i Krasnegostawu przez centrum Lublina (parking pod zamkiem, zawsze 2 godziny przed odlotem). Bilet z Lublina na lotnisko kosztuje 10 zł, z Krasnegostawu 25 zł, z Zamościa 35 zł, a Tomaszowa Lubelskiego 45 zł.

Taksówką:

Damel Taxi: tel. 19626 - Korporacja rekomendowana przez Port Lotniczy Lublin i posiadającej swoje stanowiska na lotnisku. Orientacyjna cena kursu z lotniska na dworzec PKS i PKP w Lublinie to 50 zł.

Wypożycz auto na lotnisku Lublin


Linie na lotnisku LublinZalety: brak
Wady: Wyjazd z parkingu tylko jedną bramką, kierowcy wkurzeni trąbia na człowieka który nie może poradzić sobie ze skanerem, następnemu szlaban się nie podnosi chociaż zapłacił szlaban buczy nie działa , zawiesił sie... auta cofają ja też bo skończyło się gratisowe 10 minut i muszę się przejść do kas... Lotnisko regionalne czyli jak to na wsi... nie da sie inaczej zrobić..
2

/10

30/10/2019 16:56,  
 - Profil
Zalety: Na razie jak dla mnie to ich brak
Wady: Brak lotów do Bristolu bardzo duża grupa ludzi jak i studentów korzysta z lotnisk Modlin Jesionka sam latam od kilku lat liniami Ryanair i zawsze wszystkie miejsca są zajęte może warto pomyśleć o polaczeniu lotniczym z tym miastem
1

/10

04/10/2019 20:21,  
Zalety: Miła obsługa naziemna, odprawa uśmiechnięta i pomocna. Dlatego daję 3 gwiazdki, bo resztę zabierają ci poniżej.
Wady: Kontrola bezpieczeństwa to jakaś pomyłka. Osada zapewne pracuje w więzieniu lub na policji, a na lotnisku dorabiają na pół etatu. Zero kultury osobostej. Ktoś mógłby wytłumaczyć pracownikom, że pasażer to nie bydło. Wyraźny brak szkolenia z obsługi pasażerów, każdego traktują jak przedmiot, a przedmioty pasażera jak śmiecie.
3

/10

13/02/2019 20:45,  
Zalety: great
Wady: not many
8

/10

23/09/2018 17:45,  
Zalety: Codzienne połączenie przesiadkowe przez Monachium.
Wady: Koszmarne połączenie z miastem. Pociag i autobus miejski 3 razy dziennie, nie skomunikowane z lotami. Jedyne co pozostaje, to maly busik, gdzie nie mieszcza sie normalne walizki. Jeśli jest 3 pasażerów z walizkami, to juz nie ma miejsca i trzeba brac taksowke. Pomijam zachowanie busiarza, ktory jest niemily i krzyczy na pasazerow nie znajacych polskiego. Turysta od razu musi sie zmierzyc z siermieżną rzeczywistością. Kiepska reklama dla regionu. Szkoda.
3

/10

28/12/2017 15:14,  

Liczba pasażerów według miesięcy


Liczba pasażerów na przestrzeni latWylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie