×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Lublin (LUZ)


 6.7

/10

Świdnik
Oddany w grudniu 2012 roku regionalny port lotniczy dla Lubelszczyzny, usytuowany w sąsiedztwie trawiastego lotniska, istniejącego od 1938 roku, a użytkowanego przez zakład lotniczy i aeroklub. Port zlokalizowany jest 15 kilometrów od największego miasta w regionie, Lublina. Urząd Lotnictwa Cywilnego 21 grudnia 2007 wydał promesę zezwolenia na założenie lotniska cywilnego, użytku publicznego.

  • Okazje z lotniska Lublin (LUZ)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Lublin


Jak dojechać na lotnisko Lublin?


Samochodem:
Dojazd samochodem na lotnisko w Lublinie nie jest skomplikowany. Jadąc samochodem trzeba kierować się na wschód do Świdnika ulicami Mełgiewską lub Wincentego Witosa.

Pociągiem:
Najszybciej i najwygodniej na lotnisko w Lublinie dojechać można pociągiem Przewozów Regionalnych. Podróż ze stacji Lublin Główny do Lublin Airport trwa 15 minut i kosztuje 5,30 zł.


Autobusem:

Z centrum Lublina na lotnisko dojechać można też autobusem komunikacji miejskiej nr 5, który odjeżdża spod Bramy Krakowskiej, Dworca Głównego PKS i Tarasów Zamkowych, co ok. godzinę

Port Lotniczy Lublin posiada też bezpośrednie połączenie autobusami firmy Garden Service z Tomaszowa Lubelskiego, Zamościa i Krasnegostawu przez centrum Lublina (parking pod zamkiem, zawsze 2 godziny przed odlotem). Bilet z Lublina na lotnisko kosztuje 10 zł, z Krasnegostawu 25 zł, z Zamościa 35 zł, a Tomaszowa Lubelskiego 45 zł.

Taksówką:

Damel Taxi: tel. 19626 - Korporacja rekomendowana przez Port Lotniczy Lublin i posiadającej swoje stanowiska na lotnisku. Orientacyjna cena kursu z lotniska na dworzec PKS i PKP w Lublinie to 50 zł.

Wypożycz auto na lotnisku Lublin


;
;
;
;
Zalety: great
Wady: not many
8

/10

23/09/2018 17:45,  
Zalety: Codzienne połączenie przesiadkowe przez Monachium.
Wady: Koszmarne połączenie z miastem. Pociag i autobus miejski 3 razy dziennie, nie skomunikowane z lotami. Jedyne co pozostaje, to maly busik, gdzie nie mieszcza sie normalne walizki. Jeśli jest 3 pasażerów z walizkami, to juz nie ma miejsca i trzeba brac taksowke. Pomijam zachowanie busiarza, ktory jest niemily i krzyczy na pasazerow nie znajacych polskiego. Turysta od razu musi sie zmierzyc z siermieżną rzeczywistością. Kiepska reklama dla regionu. Szkoda.
3

/10

28/12/2017 15:14,  
Zalety: blisko miasta, dobry dojazd, szybka obsługa,
Wady: ciągle jeszcze mało lotów (np. szkoda zlikwidowanych lotów krajowych, jak do Gdańska czy Wrocławia)
8

/10

10/12/2017 16:43,  
Zalety: Jeszcze nie byłem.
Wady: Skuszony niskimi cenami lotów z LUZ do TLV, do tego ciekawy lotniska, na którym jeszcze nie byłem i wyglądu miasta, w którym nie byłem z 15 lat (Lublina), ja (mieszkaniec Wrocławia) postanowiłem skorzystać z usług lubelskiego lotniska. Jestem teraz na etapie planowania dojazdu komunikacją publiczną - najpierw do Lublina (jest dramat, ale to nie wina portu lotniczego - remonty 2 linii kolejowych z Warszawy i Rzeszowa), a następnie z centrum Lublina na lotnisko. Z wielkim zdziwieniem czytam opinie na temat sprawnej komunikacji lokalnej, ponieważ dojazd na lotnisko z Lublina jest tragiczny. I tak. Mamy do dyspozycji 3 pociągi na dobę dziennie w dni robocze i 1 w dni wolne ( był sens w ogóle budować tę linię?), autobus nr 5, który jedzie do wsi Mełgiew i tylko przy okazji zahacza o lotnisko, w dni wolne kursuje 3 x na dobę, a w dni robocze jeździ tylko rano i po południu mniej więcej co godzinę, a w środku dnia w ogóle nie jeździ. Jest jeszcze jakiś przewoźnik "busiarz", który nie ma swojej strony internetowej, a to co jest na facebooku pochodzi sprzed kilku lat i nie można tego nazwać rozkładem jazdy. I tyle. To ma być dojazd na lotnisko w cywilizowanym kraju? To jest kpina. Nigdy więcej nie będę brał lotniska LUZ pod uwagę.
1

/10

08/11/2017 19:45,  
Zalety: Dobre
Wady: Dziwne szczegolowe odprawy kontroli osobist.
8

/10

22/09/2017 13:54,  

Liczba pasażerów według miesięcy


Liczba pasażerów na przestrzeni latWylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie