Lublin: 9 kierunków wakacyjnych w tygodniu

25 czerwca 2024 08:15
Jak pokazują statystyki z poprzednich lat, wakacje dla Portu Lotniczego Lublin oznaczają rekordowe wyniki jeśli chodzi o liczbę obsłużonych pasażerów. Wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie podczas tegorocznego lata.
Reklama
W szczycie sezonu, który właśnie się rozpoczął lubelskie lotnisko obsłuży 9 kierunków wakacyjnych w tygodniu. Są to czartery oraz cieszące się dużym powodzeniem loty do chorwackiego Splitu oraz Burgas w Bułgarii.

- Już w maju tego roku odczuliśmy skutki rozpoczętego wyjątkowo wcześnie, bo pod koniec kwietnia, sezonu z lotami wakacyjnymi. Zanotowaliśmy 12-procentowy wzrost liczby pasażerów w porównaniu do ubiegłego roku. W kolejnych miesiącach będzie jeszcze lepiej. To efekt naszej oferty wakacyjnej, którą proponujemy, wraz z naszymi partnerami z branży turystycznej, mieszkańcom Lubelskiego. Chociaż po tablicach rejestracyjnych samochodów, które parkują wokół terminalu widać, że z naszego lotniska na urlop latają także mieszkańcy ościennych województw, co nas bardzo cieszy, bo działamy na bardzo konkurencyjnym rynku
– mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Jakimi kierunkami przyciąga w wakacje lubelskie lotnisko? Przebojem jest Turcja. Loty rozpoczęły się już 28 kwietnia lotem do Antalyi. Teraz będzie można tam polecieć aż 5 razy w tygodniu, częściej niż w ubiegłym roku. Ponadto Grecja (z dwoma kierunkami: Rodos i Kreta), Tunezja (Monastyr) i Egipt (Hurghada). Do tego, już tradycyjnie, Wizz Air uruchomił letnie połączenia do Chorwacji i Bułgarii. Z siatki połączeń można także wybrać lot nad polskie morze (Gdańsk) i do Włoch (Mediolan) z liniami lotniczymi Ryanair.

Spędzenie urlopu z wylotem z Portu Lotniczego Lublin oferuje szereg biur podróży, w tym najwięksi touroperatorzy jak ITAKA, Rainbow, TUI, Exim, Coral Travel Polska, Grecos, GTS Travel Polska.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy