Hawryluk: Trasa do Bergamo prezentem na dziesięciolecie

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
12 grudnia 2022 09:30
1 komentarz
W przyszłym roku linia Aeroitalia poleci z Lublina do Mediolanu Bergamo. Prezes Portu Lotniczego Lublin zapewnił, że trasa ma potencjał pod kątem biznesowym i turystycznym oraz będzie wymarzonym prezentem na dziesięciolecie lubelskiego portu.
Reklama
W zeszłym tygodniu (6.12) włoska linia Aeroitalia wprowadziła do swojego systemu rezerwacyjnego atrakcyjną trasę z Lublina do Mediolanu Bergamo. Przewoźnik uruchomi rotację już 27 marca 2023 roku z częstotliwością dwóch rejsów tygodniowo. Ostatni lot ze Świdnika do Lombardii przewidziano na 27 października 2023 roku, lecz w przypadku satysfakcjonującego zainteresowania można zakładać, że realizacja połączenia zostanie przedłużona. Prezes Portu Lotniczego Lublin uważa, że z popytem w obu kierunkach nie powinno być problemu, gdyż oba miasta zachęcają do odwiedzin turystów i pasażerów biznesowych.


- To bardzo dobra wiadomość dla naszych pasażerów. Trasa z Lublina do Mediolanu powinna cieszyć się powodzeniem wśród mieszkańców województwa lubelskiego, ale co ważne, także Lombardii. Miasta od lat wiąże współpraca zarówno turystyczna i biznesowa. W Lublinie działa wielu włoskich przedsiębiorców. W samym Świdniku, w bezpośrednim sąsiedztwie naszego portu, działa przecież spółka Leonardo, czyli potentat w produkcji śmigłowców o włoskich korzeniach. Mogę powiedzieć, że rośnie rozpoznawalność naszego regionu w północnych Włoszech, więc będzie to idealna okazja dla włoskich turystów do odwiedzin i odkrycia uroków regionu. Dodatkowo, kierunek ten jest wspaniałym prezentem z okazji dziesięciolecia działalności naszego lotniska - powiedział Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Choć lubelskie lotnisko otwarto pod koniec 2012 roku, to dopiero w roku następnym ruszyło ono pełną parą. W ciągu pierwszego roku działalności z usług Portu Lotniczego Lublin skorzystało 188 tys. pasażerów.

Ostatnie komentarze

dtr 2022-12-12 11:14   
dtr - Profil dtr
Po pierwsze - trasa będzie realizowana 3x w tyg, 1-3-5
Po drugie - WIZZ także sprezentował LUZ na 10lecie wycięcie rotacji do Oslo i Eindhoven od S23, także super prezent!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama