Z Lublina na wakacje do Egiptu i na Kretę

7 czerwca 2024 14:34
6 czerwca br. zainaugurowano wakacyjne lotnicze połączenie do Hurghady, znanego kurortu w Egipcie. Kilka dni wcześniej, 29 maja, pierwsi turyści polecieli do Heraklionu na greckiej wyspie Kreta.
Reklama
- Staramy się, wraz z naszymi partnerami z branży turystycznej, oferować mieszkańcom województwa lubelskiego jak najciekawsze możliwości spędzenia letniego wypoczynku. Zarówno do Hurghady jak i do Heraklionu samoloty z Lublina poleciały od nas po raz pierwszy. W tym sezonie, który zapowiada się rekordowo, zarówno pod kątem liczby kierunków, jak i miejsc w samolotach, pasażerowie mają do dyspozycji wiele atrakcyjnych miejsc na wymarzony odpoczynek
– mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.


Wakacyjne loty z lubelskiego lotniska rozpoczęły się w tym roku dużo wcześniej niż zwykle, bo już 28 kwietnia, lotami do Antalyi. Ta turecka miejscowość nad Morzem Śródziemnym cieszy się dużym powodzeniem wśród lubelskich turystów. Dlatego, w szczycie sezonu będzie można tam polecieć aż 5 razy w tygodniu, więcej niż podczas minionych wakacji.

10 czerwca rozpoczną się loty z Lublina do Monastyru. Warto dodać, że o ile w ubiegłym roku samolot do tej wypoczynkowej miejscowości w Tunezji leciał z międzylądowaniem w Katowicach, to w tym roku będą to już tylko loty bezpośrednie z i do Portu Lotniczego Lublin.


Łącznie, w tym sezonie letnim, lubelski port lotniczy będzie obsługiwał 9 lotów wakacyjnych w tygodniu. Spędzenie urlopu z wylotem z Portu Lotniczego Lublin oferuje szereg biur podróży, w tym najwięksi touroperatorzy: ITAKA, Rainbow, TUI Poland, Exim Tours, Coral Travel Polska, Grecos i GTS Travel Polska. Z lubelskiego lotniska, tradycyjnie już od kilku już lat, będzie można polecieć na urlop do innych popularnych miejscowości turystycznych na południu Europy – chorwackiego Splitu, Burgas w Bułgarii nad Morzem Czarnym czy włoskiego Bergamo. Dużym powodzeniem cieszy się również połączenie nad polskie morze, do Gdańska.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy