Lublin: Sezon wakacyjny już w kwietniu

22 grudnia 2023 08:50
Lotnisko Lublin-Świdnik rozpocznie przyszłoroczny sezon wakacyjny najwcześniej w swojej historii, ponieważ już pod koniec kwietnia.
Reklama

Sezon wakacyjny 2024 zostanie zainaugurowany 28 kwietnia. Tego dnia wystartuje pierwszy rejs czarterowy do tureckiej Antalyi. Dla porównania w 2023 roku pierwszy lot czarterowy z Lublina wystartował 3 czerwca. Połączenie do najpopularniejszego wśród Polaków kierunku wakacyjnego będzie realizowane przez pół roku aż do końca października.

- Rozmowy z naszymi partnerami owocują tym, że po bardzo udanym sezonie wakacyjnym 2023, czeka nas kolejne z pewnością rekordowe lato, zarówno pod względem liczby kierunków, jak i miejsc w samolotach. Zaczynamy, po raz pierwszy w historii lotniska, już od majówki, którą będzie można spędzić w słonecznej Turcji, na pięknych plażach, w otoczeniu fascynującej kultury
- mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.
- Ostatnie miesiące pokazały nam, że podróżni wybierając samolot jako środek transportu przyczynili się do reaktywowania turystyki po pandemii. Porty regionalne konsekwentnie i z powodzeniem odbudowywały wakacyjny ruch pasażerski. Prognozy wzrostu ruchu lotniczego w Polsce pokazują jednoznacznie, że trzeba cały czas, zarówno obecnie, jak i bliższej i dalszej przyszłości rozwijać porty lotnicze, aby zapewnić pasażerom kompleksową ofertę
– podkreśla Radosław Włoszek, prezes Zarządu Związku Regionalnych Portów Lotniczych.W przyszłym roku lubelskie lotnisko ma realne szanse pobić rekord liczby obsłużonych pasażerów w ruchu czarterowym. Do tegorocznej oferty czyli Antalyi, tunezyjskiego Monastyru oraz greckiej wyspy Rodos dołączą kolejne nowości, którymi będą Heraklion i Hurghada. Ponadto oferta lotów do Antalyi będzie wzbogacona o kolejne biuro podróży, Itakę.


Lublin nie jest jedynym miastem w Polsce, z którego pierwsze rejsy czarterowe wystartują jeszcze przed majówką. Podobnie będzie w przypadku Łodzi, w której letnie czartery również rozpoczną się wcześniej, a także w przypadku Szczecina.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy