Lublin: 48,5 tys. pasażerów w lipcu. Nowa trasa czarterowa do Heraklionu.

23 sierpnia 2023 14:12
W lipcu padł kolejny rekord, był to najlepszy miesiąc w całej ponad 10-letniej historii Portu Lotniczego Lublin, obsłużono 48,5 tys. pasażerów. Od czerwca 2024 roku do siatki połączeń dołączy grecka wyspa Kreta. Loty do Heraklionu będą realizowane w każdą środę.
Reklama
Statystyki Lublin (LUZ)
 
Sezon wakacyjny trwa, ale można już planować wypoczynek na przyszły rok.

- Heraklion, stolica Krety, to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w całej Grecji. Nie ma czemu się dziwić, bo miasto to chętnie odkrywa przed turystami swoje uroki. Błękitna woda, odrestaurowane zabytki z czasów weneckich i tureckich, malownicze uliczki zachwycą każdego. Cieszymy się, że udało nam się wypracować z partnerem atrakcyjną ofertę dla mieszkańców naszego regionu i ten nowy kierunek dołącza do naszej siatki połączeń wakacyjnych - mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Warto dodać, że w tym roku na wakacje z Lublina można polecieć na inną grecką wyspę – Rodos.

- Premiera naszych operacji lotniczych z Lublina miała miejsce w sezonie 2023. Uruchomiliśmy wyloty na Rodos. Ta możliwość weszła do oferty dość późno, jednak spotkała się z dużym zainteresowaniem. Sprzedaliśmy większość miejsc, wnioskujemy więc, że klienci z Lubelskiego czekali na wakacyjne loty do Grecji. Właśnie dlatego, na przyszły sezon 2024, zdecydowaliśmy się dodać do oferty drugi kierunek - Kretę Wschodnią z lotami do Heraklionu. Dla klientów przygotowaliśmy kilkadziesiąt sprawdzonych hoteli. Oferta jest bardzo zróżnicowana, zarówno pod kątem standardu, jak i specyfiki oferowanych usług. Mamy hotele dla rodzin z dziećmi, dla par oraz dla wszystkich szukających urokliwych miejsc i spokoju. Mamy nadzieję, że nowy kierunek spotka się z żywym zainteresowaniem. Po szczegóły zapraszamy do współpracujących z nami biur podróży w regionie - mówi Janusz Śmigielski, wiceprezes Grecos Holiday.

W tegorocznym, trwającym nadal sezonie, dużym powodzeniem cieszą się także loty do tureckiej Antalyi, których częstotliwość w tym roku została zwiększona i do Monastyru w Tunezji. Podobnie jak w poprzednich sezonach, można z lubelskiego lotniska wybrać się z linią Wizzair do chorwackiego Splitu oraz do Burgas nad Morzem Czarnym. Natomiast linią Ryanair turyści z Lubelskiego dolecą do włoskiego Bergamo oraz nad polskie morze, do cieszącego się przez cały rok powodzeniem Gdańska.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy