Udany sezon letni w Lublinie

11 października 2022 09:25
Od czerwca do końca września wykonano 1816 wakacyjnych operacji lotniczych, pasażerów udających się na wakacje i z nich powracających było 166000.
Reklama
Statystyki Lublin (LUZ)
 
Warto podkreślić, że w sierpniu odnotowano aż 47282 podróżnych, najwięcej w całej, blisko dziesięcioletniej historii lotniska.

- Wakacyjne wyniki lubelskiego lotniska pokazały, że przygotowana przez nas oferta dobrze wpisuje się w oczekiwania podróżnych. Sezon wakacyjny udało się nam zakończyć z sukcesem - mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Rekordowa frekwencja podczas zakończonego sezonu wakacyjnego to zasługa bardzo dobrze przyjętych przez mieszkańców regionu rejsów w ramach akcji Lato 2022. W tym roku wakacje z wylotem z lubelskiego lotniska, reklamowano jako wylot nad cztery morza. Można było polecieć m.in. do Antalyi. Statystyki pokazały, że loty do tego tureckiego kurortu okazały się prawdziwym hitem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również połączenia obsługiwane przez linię lotniczą Wizz Air do chorwackiego Splitu oraz Burgas w Bułgarii nad Morzem Czarnym. Podobnie jak loty nad polskie morze, do Gdańska. Dlatego rejsy z Lublina do Trójmiasta w wakacje były wykonywane przez dwóch przewoźników – Ryanair i PLL LOT. Wszystkie rejsy miały bardzo wysokie wypełnienie samolotów.

Wśród najpopularniejszych wakacyjnych kierunków niekwestionowanym numerem jeden był Burgas – na tej trasie samoloty wypełnione były w ponad 95 proc. Na coraz większe zainteresowanie lotami z lubelskiego lotniska wpływ ma także dotychczasowa siatka połączeń regularnych. Bez względu na czas, niezmienną popularnością cieszą się loty do Londynu, Oslo i Eindhoven.

Od czerwca 2023 roku do siatki połączeń z Portu Lotniczego Lublin dołączają loty na grecką wyspę Rodos. Wycieczki sprzedaje już biuro podróży Rainbow. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem lotami do Turcji, biuro podróży Coral Travel Poland planuje dołożyć drugą rotację do Antalyi a sezon Lato 2023 rozpocząć wcześniej, bo od początku czerwca przyszłego roku. W sprzedaży bilety do Burgas i Splitu na rok 2023 oferuje już Wizz Air.

- Cieszymy się z tych zapowiedzi. Szczególnie jesteśmy zadowoleni, że nasza siatka połączeń zostanie uzupełniona o kolejne loty do Turcji. Kierunek ten należy do czołówki najchętniej wybieranych przez lubelskich turystów. Jestem przekonany, że ta dodatkowa rotacja przyciągnie dodatkowych pasażerów, którzy wybiorą nasz port lotniczy, jako początek wakacyjnej przygody - dodaje Hawryluk.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy