Rekordowy sierpień na lotnisku w Lublinie. Najlepszy wynik w historii

8 września 2023 08:40
Miniony miesiąc był dla lubelskiego portu lotniczego najlepszym sierpniem, ale i najlepszym miesiącem w historii.
Reklama
Statystyki Lublin (LUZ)
 
Lubelskie lotnisko obsłużyło w minionym miesiącu 51,1 tys. pasażerów. Jest to zarówno najlepszy sierpniowy, jak i miesięczny wynik, jaki port lotniczy uzyskał od momentu oddania go do użytku w grudniu 2012 roku. Lubelskie lotnisko przebiło tym samym wynik z lipca br., kiedy to obsłużyło 48,5 tys. pasażerów, o czym informowaliśmy w artykule "Lublin: 48,5 tys. pasażerów w lipcu. Nowa trasa czarterowa do Heraklionu."

- Największy ruch na lotniskach przypada na okres wakacyjny, kiedy do regularnej siatki połączeń dołączają kierunki wakacyjne i czarterowe. To wtedy pasażerowie udają się najchętniej do kurortów morskich, co naturalnie ma swoje odzwierciedlenie w statystykach ruchu lotniczego. Kolejny letni miesiąc tego roku był niezwykle udany dla Portu Lotniczego w Lublinie. Nasze wysiłki i ciężka praca przełożyły się na świetny wynik lotniska i jestem przekonany, że również na zadowolenie pasażerów - mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.


Rekordowa frekwencja jest przede wszystkim zasługą rejsów czarterowych do popularnych kurortów wczasowych głównie w basenie Morza Śródziemnego. Z lubelskiego Świdnika można było polecieć między innymi polecieć cztery razy w tygodniu czarterowym rejsem do tureckiej Antalyi, chorwackiego Splitu, czy bułgarskiego Burgas. Nowościami w tegorocznej ofercie wakacyjnej były również grecka wyspa Rodos i tunezyjski Monastir. W przyszłym roku do tego grona dołączy również Kreta. Dużą popularnością cieszyły się również połączenie do Gdańska oferowane przez linię Ryanair.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy