Lublin: 48 tys. pasażerów obsłużył w sierpniu

7 września 2022 11:07
Port Lotniczy Lublin obsłużył w sierpniu br. rekordową liczbę pasażerów. Było ich prawie 48 tys.
Reklama
Statystyki Lublin (LUZ)
 
To najlepszy wynik w dziesięcioletniej historii lotniska. Wpływ na wyraźny wzrost liczby podróżnych miał nie tylko powrót do normalnego latania, ale także wyjątkowo bogata siatka połączeń wakacyjnych.

- Największy ruch na lotniskach przypada na okres wakacyjny, kiedy do regularnej listy połączeń dołączają loty czarterowe. To wtedy pasażerowie chętnie ruszają na zwiedzanie Polski i innych krajów, co ma swoje odzwierciedlenie w statystykach. Sierpień był niezwykle udany dla naszego portu lotniczego. Obsłużyliśmy blisko 48 tysięcy pasażerów, co jest historycznym rekordem w działalności lotniska. Cieszymy się, że przypadający w tym roku jubileusz 10-lecia lotniska możemy świętować świetnym wynikiem - mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Operacji lotniczych w sierpniu było 448, pasażerów obsłużono 47828.

W tym roku na wakacje z Lublina, które reklamowano jako wylot nad cztery morza, można było polecieć do tureckiej Antalyi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również połączenia obsługiwane przez linię lotniczą Wizz Air do chorwackiego Splitu oraz Burgas w Bułgarii nad Morzem Czarnym. Podobnie jak loty do Gdańska. Dlatego rejsy z Lublina do Trójmiasta w wakacje były wykonywane przez dwóch przewoźników – Ryanair i PLL LOT. Wszystkie rejsy miały bardzo wysokie wypełnienie samolotów. Rekordzistą było Burgas, dokąd latały samoloty wypełnione w ponad 95 proc.

Na coraz większe zainteresowanie lotami z lubelskiego lotniska wpływ ma także dotychczasowa siatka połączeń regularnych. Bez względu na czas największym zainteresowaniem cieszą się niezmiennie loty do Londynu, które oferuje dwóch przewoźników, Oslo i Eindhoven. Trwają rozmowy na temat jesiennej siatki połączeń, nowych destynacji i kolejnych wakacji. Są już pierwsze efekty. Od czerwca 2023 roku do siatki połączeń z Portu Lotniczego Lublin dołączają loty na grecką wyspę Rodos. Wycieczki sprzedaje już biuro podróży Rainbow.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy