Polityka prywatności

Głównym celem portalu Pasazer.com jest dostarczanie najważniejszych informacji z rynku lotniczego. Szczególną uwagę zwracamy przy tym na ochronę prywatności naszych Użytkowników i dokładamy wszelkich starań, by eliminować sytuacje oraz technologie, mogące ją naruszać. Jeśli uznaliby Państwo, że w jakiś sposób przekroczona została Państwa prywatność, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z naszą firmą. 

Dane

Administratorem danych osobowych jest firma Aviaclick, ul. Woronicza 33c lok. 58, 02-640 Warszawa. We wszelkich kwestiach dotyczących ochrony danych osobowych możesz się skontaktować z nami na adres rodo (at) pasazer.com, jak też przy pomocy formularza kontaktowego. Możesz się również skontaktować z wyznaczonym przez nas inspektorem ochrony danych na adres e-mail iod (at) @ pasazer.com. W zakresie danych zbieranych automatycznie administratorami Twoich danych mogą być także nasi Partnerzy: Google Inc. (dopasowanie reklam, zbieranie informacji o zachowaniu użytkownika, Social Media), Facebook Social Media (dopasowanie reklam. Zbieranie informacji o zachowaniu użytkownika), Twitter Social Media (dopasowanie reklam. Zbieranie informacji o zachowaniu użytkownika).

Korzystanie z niektórych części naszego serwisu możliwe jest wyłącznie po dokonaniu bezpłatnej rejestracji. Dlatego też zachęcamy Państwa do wypełnienia formularza rejestracyjnego, gdyż dzięki niemu uzyskają Państwo dostęp do limitowanej części naszego serwisu, a także otrzymają bezpłatny newsletter. Dzięki informacjom, które uzyskujemy od naszych Użytkowników i Subskrybentów, możemy modernizować nasz serwis w taki sposób, aby stał się on jeszcze bardziej użyteczny, przejrzysty i łatwiejszy w nawigacji. Dlatego też w formularzu subskrypcji newslettera zamieściliśmy pytania, pozwalające poznać nam profil użytkowników. Dotyczą one m.in.: wykształcenia, województwa, wieku. Wypełnienie wszystkich pól formularza jest dobrowolne. Wymagamy jedynie tych danych, których podanie jest niezbędne do prawidłowego działania naszego serwisu oraz wykonywania naszych standardowych usług. Zachęcamy jednak do ich wypełnienia, gdyż pozwalają one nam i naszym reklamodawcom poznać ogólne dane statystyczne Użytkowników. Na ich podstawie sporządzamy zbiorcze raporty statystyczne dla wewnętrznych potrzeb naszego portalu oraz dla naszych reklamodawców. Od czasu do czasu możemy też wysyłać do Państwa niezapowiedziane wiadomości dotyczące wydarzeń i przedsięwzięć, którym patronujemy, a także zawierające informacje komercyjne, których rozsyłka została opłacona przez naszych reklamodawców. Firmy te nie mają jednak wglądu do Państwa danych. Podkreślamy przy tym, iż firma Aviaclick jest jedynym administratorem danych osobowych przekazanych nam przez Użytkowników serwisu. Informujemy również iż rejestracja nie jest obowiązkowa a konto w naszym serwisie można w każdej chwili skasować. 

Współpraca z nami lub korzystanie z naszego serwisu lub aplikacji mobilnej może wiązać się z potrzebą przekazania nam Twoich danych osobowych. Pobrane dane zachowujemy w ścisłej poufności i wykorzystujemy jedynie do celów, o których Cię poinformowaliśmy. Dzięki różnorodnym możliwościom wyboru decydujesz o tym, jakie dane udostępniasz oraz z jakich danych możemy korzystać.

Dane zbierane podczas rejestracji

Aby skorzystać z niektórych funkcji naszego serwisu, musisz się zarejestrować np. przy dokonaniu zapisu do newslettera czy utworzeniu profilu. Podczas rejestracji poprosimy Cię o podanie Twoich danych osobowych. Potrzebujemy tych danych, aby świadczyć Ci usługę, z której zamierzasz skorzystać. W przypadku dokonania przez Ciebie rejestracji będziemy przetwarzać Twoje dane podane przy rejestracji w celu świadczenia usług. Tymi usługami będą m.in.: usługa newslettera, usługa forum, usługa komentarzy, powiadomienia, konkursy, plebiscyty, itd.

Jeśli wyrazisz na to odrębną zgodę będziemy także przetwarzać udostępnione przez Ciebie dane w celach marketingowych naszych oraz naszych partnerów lub innych podmiotów współpracujących.

Logowanie poprzez konto na Facebooku

Rejestracja, a także późniejsze logowanie do serwisu/aplikacji mobilnej, są także możliwe przez Twoje konto na Facebooku. Decyzję o tej drodze rejestracji lub logowania podejmujesz Ty. Wystarczy, że wykorzystasz pojawiające się przy rejestracji lub logowaniu okienko Facebooka. Aby skorzystać z tej możliwości, musisz mieć konto na Facebooku. Uwierzytelnienie następuje na stronie Facebooka. Pojawia się tam również informacja, jakie dane są nam przekazywane przez Facebooka – są to dane Twojego profilu publicznego, przede wszystkim adres email. Są to dane niezbędne i wystarczające do Twojej identyfikacji i bezpiecznego założenia konta w naszych Serwisach.

Nie mamy żadnych uprawnień do Twojego konta na Facebooku, w szczególności do publikowania jakichkolwiek treści na nim. Informacje, o tym w jaki sposób Facebook wykorzystuje dane, możesz znaleźć w Polityce Prywatności Facebooka: https://www.facebook.com/help/223184117694507?helpref=related oraz https://www.facebook.com/policy.php.

Gdy skasujesz konto na Facebooku, nie jesteśmy o tym przez Facebook informowani. Twoje dane przekazane przy rejestracji z użyciem tego serwisu pozostają w naszych bazach.

Dane zbierane automatycznie

Podczas Twojej wizyty w serwisie, jak też w sytuacji, gdy korzystasz z naszej aplikacji mobilnej pewne Twoje dane będą zbierane automatycznie.

Dane pozyskane automatycznie w serwisie

Podczas korzystania przez Ciebie z  serwisu zbieramy i gromadzimy informacje takie jak: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje. 

Dane pozyskane automatycznie przy pomocy aplikacji mobilnej

Jeśli będziesz korzystał z naszej aplikacji mobilnej będziemy zbierać i gromadzić takie dane jak: pewne informacje o telefonie komórkowym lub tablecie używanym do uzyskania dostępu do aplikacji, w tym identyfikator urządzenia mobilnego (Device ID), identyfikator użytkownika (User ID), typ i wersja programu operacyjnego.

Nasza aplikacja mogą prosić, w zależności od potrzeb i funkcji aplikacji, o dostęp do różnych urządzeń peryferyjnych, takich jak aparat, na co możesz nie wyrazić zgody.

Powyższe dane będziemy wykorzystywali w celu wykonania transmisji komunikatów w Serwisach oraz w Aplikacjach Mobilnych, jak też w celu dostarczania usługi żądanej przez Ciebie.

Niezależnie od powyższego, będziemy wykorzystywać dane zbierane automatycznie do personalizowania treści i reklam naszych towarów lub usług, jak też do personalizowania treści i reklam towarów i usług naszych Partnerów (reklamodawców), przy czym będzie się to odbywało w obrębie naszego serwisu oraz poza nimi w ramach remarketingu. Dane zebrane automatycznie mogą służyć do profilowania.

Dane zebrane automatycznie będziemy również wykorzystywać do badania ruchu, pomiarów efektywności reklam oraz pomiarów popularności, ich poszczególnych sekcji i poszczególnych materiałów na nich zamieszczanych. Dane te będą również wykorzystywane do badania rynku oraz opinii.

Pozostałe dane

Gdy podasz nam Twoje dane w celu zawarcia umowy będziemy przetwarzać Twoje dane w celu zawarcia umowy i następnie w celu jej wykonania, jeśli do zawarcia umowy dojdzie.

Gdy kontaktujesz się z nami celem dokonania różnych czynności lub uzyskania informacji (np. złożenia reklamacji) za pomocą strony internetowej, telefonu, czy też poczty e-mail, ponownie wymagać będziemy przekazania nam Twoich danych osobowych celem potwierdzenia Twojej tożsamości i możliwości zwrotnego kontaktu. Dotyczy to tych samych danych osobowych, które wcześniej podałeś. Może się jednak zdarzyć, że z uwagi na specyfikę Twojego żądania lub prośby, będziemy musieli pobrać od Ciebie jeszcze inne dane. Podanie przez Ciebie ww. danych nie jest obowiązkowe, lecz jest niezbędne do dokonania czynności lub uzyskania informacji, które Cię interesują. Powyżej wymienione dane będziemy przetwarzać w celu realizacji żądanych przez Ciebie czynności lub w celu przekazania Ci informacji, o które poprosisz – w zależności od tego, która sytuacja ma miejsce.


Ochrona danych

Firma Aviaclick w pełni respektuje prawo do prywatności i ochrony danych osobowych Użytkowników. W celu jak najpełniejszej ochrony Państwa danych stosujemy najnowsze rozwiązania technologiczne - ich zadaniem jest zapobieganie ingerencji w zebrane dane ze strony osób trzecich. Oprogramowanie naszego portalu wykorzystuje pliki cookies do prawidłowego funkcjonowania. Pliki te są nieszkodliwe dla użytkownika i nie mogą czytać danych znajdujących się na Państwa komputerach. Do danych o naszych Użytkownikach mają dostęp wyłącznie uprawnieni pracownicy firmy, którzy zobowiązani są do zachowania wszelkich informacji w tajemnicy. Jednocześnie zastrzegamy, iż w przypadku zamieszczania komentarzy na forum dyskusyjnym, wszelkie podane przez Państwo wiadomości, informacje są dostępne dla wszystkich odwiedzających daną stronę, a firma Aviaclick nie ma możliwości ich zabezpieczenia. Dlatego też dane te nie podlegają polityce ochrony prywatności. 


Podstawa przetwarzania danych

Wszelkie zbierane przez nas dane przetwarzamy zgodnie z celem, w jakim zostały one zebrane oraz na podstawie właściwych przepisów prawa. Podstawą uprawniającą nas do przetwarzania Twoich danych osobowych może być: Twoja zgoda, zawarta między nami umowa, obowiązek prawny, prawnie uzasadniony interes realizowany przez nas lub przez osobę trzecią.

Twoja zgoda

Ilekroć będziemy Cię pytali o zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, prawną podstawą uprawniającą nas do przetwarzania danych będzie Twoja zgoda. W niektórych przypadkach zgodę możesz wyrazić przez wpisanie danych w polach oznaczonych jako nieobowiązkowe. Będziemy Cię pytali o zgodę na przetwarzanie, w tym na profilowanie Twoich danych osobowych, w celu dopasowywania treści, reklam i innych usług  przez nas i przez naszych partnerów. 

Na podstawie umowy

Będziemy przetwarzać Twoje dane, gdy jest to niezbędne do zawarcia umowy, której jesteś stroną lub gdy jest to niezbędne do podjęcia działań na Twoje żądanie, przed zawarciem umowy. Korzystanie przez Ciebie z usług jest równoznaczne z zawarciem przez Ciebie umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną. Nie zawsze jednak będzie to umowa wiążąca się z dodatkową odpłatnością. W sytuacji, gdy będziemy od Ciebie pobierać dane, które są niezbędne do świadczenia przez nas usług wskazanych (np. przy zamówieniu newslettera,  przy publikacji komentarzy lub wypowiedzi na forum), dane te będą przez nas przetwarzane na podstawie umowy. Na tej samej podstawie będziemy też przetwarzali Twoje dane, które nam udostępnisz w trakcie udziału w organizowanych przez nas konkursach i plebiscytach.

Obowiązek prawny

W pewnych szczególnych sytuacjach musimy przetwarzać Twoje dane z uwagi na konieczność realizacji spoczywających na nas obowiązków prawnych. Będą to sytuacje, w których musimy przechowywać Twoje dane np. dane wynikające z wystawionych faktur ze względów rozliczeniowo-podatkowych, czy dane przekazane przez Ciebie w związku w wygraną w loterii ze względów wynikających z ustawy o grach hazardowych.

W sytuacji, gdy pozyskujemy Twoją zgodę na przetwarzanie danych osobowych, jest ona całkowicie dobrowolna. Jeśli nie wyrazisz zgody, o którą prosimy wówczas nie podejmiemy działań których dotyczy ta zgoda. Możesz cofnąć wyrażoną zgodę w każdej chwili. Cofnięcie zgody nie wpływa jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych, którego dokonaliśmy na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Okres przechowywania

Okres przechowywania danych powiązany jest z celami i podstawami przetwarzania.

Będziemy przetwarzać Twoje dane, za wyjątkiem danych z plików cookies, do czasu cofnięcia Twojej zgody, wyrażenia sprzeciwu lub do czasu żądania usunięcia danych. Dane z plików cookies możesz w każdej chwili skasować je samodzielnie, korzystając z ustawień przeglądarki internetowej. 


Polityka cookies i innych podobnych technologii

W związku z udostępnianiem zawartości serwisów internetowych Aviaclick stosuje pliki cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. "ciasteczka") stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisów internetowych. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 

Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

 1. - dostosowania zawartości stron serwisów internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,
 2. - tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,
 3. - utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
 4. - dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

W ramach naszych serwisów internetowych możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:
 1. - "niezbędne" pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu,
 2. - pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu,
 3. - pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu,
 4. - "funkcjonalne" pliki cookies, umożliwiające "zapamiętanie" wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.,
 5. - "reklamowe" pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.
W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądźŸ informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji. 

Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisach internetowych Aviaclick z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania. 

Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego Aviaclick, a następnie wykorzystywane przez współpracujących z Aviaclick reklamodawców, firmy badawcze oraz dostawców aplikacji multimedialnych. 

Prawa użytkownika

W związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych przysługuje Ci szereg uprawnień. Możesz z nich skorzystać, jak również uzyskać więcej wyjaśnień, kontaktując się z nami. 

Zwracając się do nas, pamiętaj o podaniu nam Twoich danych kontaktowych oraz preferowanej formy i czasu kontaktu. Dzięki temu sprawniej odpowiemy na Twoje pytania i żądania.

Przysługuje Ci:

 1. prawo żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia („prawo do bycia zapomnianym”);
 2. prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych na potrzeby marketingu bezpośredniego, które powoduje zaprzestanie przetwarzania przez nas Twoich danych w celach marketingu bezpośredniego;
 3. prawo do wniesienia sprzeciwu z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, jeśli Twoje dane osobowe przetwarzamy na podstawie prawnie uzasadnionego interesu. Jednakże będziemy dalej przetwarzać dane osobowe w niezbędnym zakresie, jeżeli po naszej stronie będzie istniał uzasadniony powód ku temu;
 4. prawo do przenoszenia danych przetwarzanych w związku z wykonaniem umowy lub na podstawie Twojej zgody oraz prawo do ograniczenia przetwarzania danych;
 5. jeżeli podstawą przetwarzania danych osobowych jest Twoja zgoda, posiadasz prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie.

Cofnięcie zgody nie wpływa jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych, którego dokonaliśmy na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Aby wykonać swoje uprawnienie do cofnięcia zgody, możesz skorzystać z maila kontaktowego.

Możesz także wycofać Twoją zgodę na regulamin przy wykorzystaniu maila kontaktowego, jaki został podany w ustawieniach Twojego konta, co będzie różnoznaczne z rezygnacją przez Ciebie ze świadczonych przez nas usług. Takie cofnięcie zgody w odniesieniu do regulaminu będzie oznaczało skasowanie Twego konta i usunięcie podanych przez Ciebie danych osobowych. Nie dotyczy to jednak sytuacji, gdy będziemy uprawnieni do przechowywania tych danych na innej podstawie prawnej np. zawarliśmy z Tobą umowę dotyczącą publikacji – w takiej sytuacji będziemy dalej przechowywać Twoje dane na podstawie umowy, którą z nami zawarłeś oraz na podstawie uzasadnionego interesu, jak też nie dotyczy to sytuacji, gdy skorzystasz z prawa do ograniczenia przetwarzania Twoich danych.

Z uwagi na złożoność naszych systemów IT, przetworzenie Twojego oświadczenia o wycofaniu zgody może zająć nam do 3 dni roboczych od otrzymania przez Ciebie naszego potwierdzenia.

Jeżeli uważasz, że przetwarzanie przez nas Twoich danych osobowych narusza przepisy prawa, możesz po 25 maja 2018 r. wnieść skargę do organu nadzorczego, który zajmuje się ochroną danych osobowych. W Polsce będzie nim  Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.


Reklamodawcy

W trakcie organizowanych przez nas kampanii reklamowych pewne Państwa dane mogą pozyskać nasi reklamodawcy. Są to z reguły dane zebrane przy pomocy plików cookies i im podobnych technologii, które służą do oceny skuteczności danej kampanii reklamowej.


Bezpieczeństwo

Przykładamy wielką miarę do kwestii bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych. Stosujemy odpowiednie środki techniczne i organizacyjne, żeby chronić Twoje dane przed nieuprawnionym ujawnieniem i dostępem, przed przypadkowym lub bezprawnym zniszczeniem oraz ich utratą. Żaden sposób przesyłania danych przez Internet i żaden sposób elektronicznego lub fizycznego przechowywania nie jest jednak całkowicie bezpieczny. Pragniemy uczulić Państwa na dbanie o swoją prywatność. Dlatego zalecamy zachowanie ostrożności i nieudostępnianie swoich danych, dostępowych do swojego konta użytkownika tj:. loginu i hasła osobom trzecim. Natomiast przed opuszczeniem naszych stron, sugerujemy wcześniejsze wylogowanie. Uniemożliwi to ewentualnym innym użytkownikom komputera wgląd w Państwa dane.


Zmiana polityki

Nasza oferta będzie z czasem ulegać rozszerzeniu. Zmianie będą również ulegały technologie, standardy i wymagania związane z prowadzeniem działalności w Internecie. Oznacza to, że w przyszłości będziemy mogli, a czasem będziemy musieli, wprowadzać modyfikacje w Polityce Prywatności. Wraz z każdą zmianą, nowa wersja Polityki Prywatności będzie się pojawiała na stronach Serwisów wraz ze stosownym komunikatem i będzie obowiązywała w nowym brzmieniu od dnia powiadomienia o jej zmianie poprzez jej umieszczenie w danym Serwisie. Wszelkie zmiany będą odpowiednio wyróżnione przez pierwszych 30 dni od dnia wprowadzenia zmian.

Z powyższych względów zalecamy okresowe przeglądanie Polityki Prywatności, przy czym o zmianie Polityki Prywatności od czasu jej ostatniego przeglądania można się dowiedzieć się, sprawdzając informację o dacie rozpoczęcia jej obowiązywania, która znajduje się na początku dokumentu.


Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy