Bliżej świata

Tajniki tunezyjskich targów. Jak negocjować ceny i co warto kupić? Tajniki tunezyjskich targów. Jak negocjować ceny i co warto kupić?
8 czerwca 2024 09:15
Wizyta na targu w Tunezji jest szansą na zdobycie oryginalnych pamiątek, lokalnych przysmaków lub aromatycznych przypraw. To również przygoda, do której warto się odpowiednio przygotować. Jak?
Gozo: Ucieczka na mniejszą siostrę Malty Gozo: Ucieczka na mniejszą siostrę Malty
6 maja 2024 08:50
Chcesz nacieszyć się śródziemnomorskim klimatem typowym dla Malty, a jednocześnie odpocząć w spokoju? Skieruj się w stronę jej mniejszej siostry – wyspy Gozo.
Podróż przez czas: Spotkanie z dziedzictwem egipskich Beduinów Podróż przez czas: Spotkanie z dziedzictwem egipskich Beduinów
20 lutego 2024 09:25
Beduini to nieliczna, ale bardzo ważna grupa mieszkańców Egiptu. Chcesz poznać ich dzieje i kulturę? Przedstawiamy najważniejsze informacje o tych niezwykłych nomadach.
Bliżej świata: Wieczna wiosna na Maderze Bliżej świata: Wieczna wiosna na Maderze
21 stycznia 2024 13:20
Madera oferuje wiosnę każdego dnia, a oprócz niej niesamowite widoki, wyjątkową przyrodę i atrakcje dla każdego. Miejsce jedyne w swoim rodzaju i zdecydowanie warte odwiedzenia.
Bliżej świata: Na Cypr w grudniu Bliżej świata: Na Cypr w grudniu
27 grudnia 2023 09:00
Cypr, najbardziej na wschód wysunięte państwo Unii Europejskiej, oferuje w zimie wszystko, czego brakuje o tej porze roku w Polsce. Warto polecieć po słońce i ciepło, zwłaszcza, że lot z Polski do Larnaki trwa tylko trzy godziny.
Bliżej świata: Maroko w kolorze ochry Bliżej świata: Maroko w kolorze ochry
1 listopada 2019 12:14
Marokańska feeria barw, zdobienia, stragany z egzotycznymi przyprawami, piękna ceramika, klimatyczne zaułki medyny, meczety, wysokie góry, pustynia....
Bliżej Świata: Skopje i okolice Bliżej Świata: Skopje i okolice
19 października 2019 10:08
Stolica Macedonii Północnej, to wciąż w dużym stopniu terra incognita, choć popularność Skopja rośnie z roku na rok. Trudno się temu dziwić: to metropolia niczym nieustępująca innym bałkańskim ośrodkom stołecznym. Dodatkowo otoczona jest ciekawymi atrakcjami przyrodniczymi.
Bliżej Świata: Tajlandia Centralna Bliżej Świata: Tajlandia Centralna
14 września 2019 16:00
Zwiedzanie ruin XVII-wiecznej metropolii Syjamu, safari na pograniczu Tajlandii i Mjanmy czy odpoczynek na piaszczystej plaży nad brzegiem Zatoki Tajlandzkiej? W ramach serii Bliżej Świata przedstawiamy kilka propozycji na wycieczki z Bangkoku.
Bliżej świata: Delhi. Jak dojechać, co robić, co zjeść? Bliżej świata: Delhi. Jak dojechać, co robić, co zjeść?
24 sierpnia 2019 10:00
Delhi to wielka indyjska metropolia. Jest pełna kontrastów, których można doświadczyć niemal wszystkimi zmysłami. Niedługo dostaniemy się tam bezpośrednio z Polski. Wszystko dzięki nowemu połączeniu Polskich Linii Lotniczych LOT.
Bliżej Świata: Tajlandia Północna Bliżej Świata: Tajlandia Północna
14 lipca 2019 11:14
Wspaniałe górskie krajobrazy, imponująca architektura sakralna, a z drugiej strony bogate dzieje Królestwa Lanna i walka o wpływy z legendarnym handlem opium w tle - podróż przez północ Tajlandii to fascynująca lekcja historii.
Sportowe oblicze Słowenii Sportowe oblicze Słowenii
28 maja 2019 10:57
Słowenia to kraina ludzi aktywnych. Ponad połowa Słoweńców regularnie uprawia sport, a jak wynika z badań Active Healthy Kids Global Alliance, słoweńskie dzieci są jednymi z najbardziej aktywnych fizycznie na świecie.
Bliżej Świata: Szeki i Kisz (Azerbejdżan) Bliżej Świata: Szeki i Kisz (Azerbejdżan)
24 sierpnia 2018 16:01
Szeki wraz z przyległą do nich wsią Kisz - to jeden z najpiękniejszych azerskich zakątków. Swój urok zawdzięcza położeniu - na skraju wyżyny Chan, u stóp Wielkiego Kaukazu oraz niezwykłym zabytkom sięgających historią często tysiąc lat wstecz.
Bliżej świata: Astana Bliżej świata: Astana
12 sierpnia 2018 16:27
Astana od dwudziestu lat budzi skrajne emocje. Jedni widzą w niej ekstrawaganckie miasto przyszłości, inni wyśmiewają rozbuchane ego jej twórców i przerysowany monumentalizm.
Bliżej świata: Tallin na weekend Bliżej świata: Tallin na weekend
20 lipca 2018 16:30
Interesujące zabytki, przyjemny hanzeatycki klimat, a do tego bogata oferta gastronomiczna ze smaczną kuchnią - to powody dla których warto odwiedzić stolicę Estonii. Do Tallinna warto zajrzeć zwłaszcza w czerwcu, gdy zmrok nad miastem zapada tylko na kilka godzin.
Bliżej Świata: Słoweńskie wybrzeże Adriatyku Bliżej Świata: Słoweńskie wybrzeże Adriatyku
13 lipca 2018 16:03
Słowenia ma niezbyt długą linię brzegową, liczącą niecałe 47 km. Jest tutaj jednak masę atrakcji: Piran - stare miasto, w którym urodził się słynny barokowy skrzypek Giuseppe Tartini, kameralna Izola i portowy, kosmopolityczny Koper.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy