Linia lotnicza Qatar (QR)

Lotnisko  Linia lotnicza Qatar (QR) 7.2 Qatar Airways to katarskie narodowe linie lotnicze, z siedzibą w Ad-Dausze. Głównym węzłem linii jest Port lotniczy Ad-Dauha. Należy do sojuszu Arab Air Carriers Organization. Od 5 grudnia 2012 oferuje również rejsy z Polski.

Zarezerwuj hotel

Wypożycz auto

Siatka połączeń Qatar

spid108 05/01/2020 10:17   
spid108 - Profil spid108
1 Zalety: Nie widzę... Hyba, że taka , e do tej chory udało mi się 3 razy dolecieć do celu tymi tymi liniami i na tym ilość zalać się kończy..

Wady: 1. Drogie bilety... 2. Catering mega słaby. Oszczędzają na wszystkim... do tej pory wszystkimi liniami lotniczymi jakimi latałem czy to był lot czy to był aeroflot czy air france nie było problemu z dokładką lunchu, napojem, itd... a tutaj tak że normalnie oszukują ludzi grają na zwłokę, nie powiedzą ci wprost że ci nie dadzą tylko mówią że zobaczę co się da zrobić a później jak się pytasz po 40 minutach to mówią że niestety już jest za późno bo zaraz będziemy lądować... jak dla mnie to koniec już tych doświadczeń z Qatar airways już będę latał teraz tylko lotem bo tutaj nikt nie Żydzi i pasażer jest otaczany troską i czego potrzebuje, to dostaje...
Barbo 02/06/2019 17:11   
Barbo - Profil Barbo
7 Zalety: Opinia tylko na podstawie 4 lotów WAW-DOH-SEZ i z powrotem. 1. Dobra cena jak na daty, które mnie interesowały - wylot i powrót w pierwszą i ostatnią sobotę ferii zimowych (2500 zł), ale kupowane 10 miesięcy wcześniej :( , dobre godziny - po przesiadce w Doha i nocy w samolocie rano na miejscu i z powrotem w kraju. 2. Miła obsługa (głównie panie, z różnych krajów, porozumiewają się w języku angielskim), dobry catering, ale bez mega rewelacji - lepszy był moim zdaniem w Lufthansie. 3. Układ miejsc w samolocie A330-300 lub A330-200 dobry dla par (2+4+2), loty do i z Warszawy pełne, do i z Seszeli mniej niż 40% miejsc zajętych. 4. Rozrywka pokładowa ok.

Wady: 1. Długa odprawa w Warszawie, mimo chek-in online, nadanie bagażu zajęło blisko pół godziny. 2. Przy przesiadce w Doha przejazd autobusem z samolotu i do samolotu, brak rękawów. Wieczorem było to do zniesienia, w upale chyba byłoby mniej fajne. Jednak traci się czas w autobusie. Poza tym przechodzi się kontrolę paszportową i bezpieczeństwa w czasie tranzytu. 3. Jedzenie i napoje w Katarze bardzo drogie, alkohol chyba niedostępny (lub bardzo drogi) na lotnisku przesiadkowym. 4. Brak wi-fi w samolocie.
volen 17/05/2019 12:48   
volen - Profil volen
5 Zalety: Bezpiecznie do celu.

Wady: To już nie ten sam Qatar co kiedyś... Serwis bardzo przeciętny. Na 4 odcinkach lotu stewardesy rozdają menu. Po czym jak przychodzi do wyboru: sorry sir we dont have... I tak na 3 z 4 loty. Napoje rozlewają do małych kubeczków i do tego jeszcze mniej niż połowę. Trzeba się prosić ciągle o łyk napoju bo przy 6 godzinach dostaniemy 100mil. Słabe. Dopiero polska stewardessa uratowała honor linii i dała mi pełną szklankę(kubek napoju). Więc lepiej przed lotem się nawodnić. Jedzenie średnie w porównaniu np do Turkish. Kolejna sprawa lot. Waw - Doh - po wylądowaniu samolot nas zawiózł do Cargo!!! dopiero stamtąd autobusami zostaliśmy przewiezieni do terminalu dla ludzi... Lot Doh - Sez opóźniony. Wyleciał 1,5 godzinie po czasie. Wszystkie odcinki A330 i zależy od modelu. W jednym ciasno jak cholera, w innym w miarę ok. Na 4 odcinki dwa samoloty bardzo ciasne a dwa ok - podobne miejsca. Serwis rozrywkowy dość ubogi. Kilka nowości ale szału nie ma. Dostateczny. Ale to napewno nie jest już 5* linia. Rzekłbym że 3* najwyżej. Nic specjalnego. Bilety nie były z jakiejś promocji powyżej 3k. Lot powrotny także ze średnim serwisem. Podsumowując. Economy słabe, lepszy serwis i jedzenie było w Turkish czy w Kenya Airways. Opóźnienia, cienki system rozrywki, oszczędzanie na napojach, i dodatkowo lądowanie na cargo.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama