Qatar Airways z partnerstwem code-share z Air Seychelles

30 maja 2023 09:30
Qatar Airways podpisał umowę code-share z Air Seychelles. W ten sposób klienci obu przewoźników zyskają dostęp do nowych połączeń. Przykładowo, podróżni Qatar Airways będą mogli komfortowo dolecieć na Seszele, które zachwycają swoją egzotyką i unikalnością.
Reklama
Qatar Airways ma w swoim oferowaniu przeszło 160 połączeń. Jednym z nich jest trasa na Seszele, która realizowana jest raz dziennie szerokokadłubowym samolotem Boeing 777-200LR. Przewoźnik lata na wyspę Mahé, która jest największą seszelską wyspą z całego archipelagu. W ramach porozumienia "code-share" z Air Seychelles, podróżni katarskiego przewoźnika będą mogli dolecieć nieco dalej, na wyspę Praslin, która słynie z granitowych plaż, rezerwatu Vallée de Mai oraz obiektów wpisanych na listę UNESCO.


- Nasza strategia zakłada m.in. poprawę łączności na rynku afrykańskim poprzez nawiązywanie partnerstw z lokalnymi przewoźnikami. Stąd współpraca z Air Seychelles. Przed nami owocna współpraca, na której skorzystają nasi podróżni oraz przemysł na Seszelach - powiedział Akbar Al Baker, szef Qatar Airways.

Air Seychelles obsługują trasę z Mahé do Praslin niewielkimi samolotami turbośmigłowymi De Havilland Canada DHC-6 Twin Otter. Przewoźnik z Seszeli posiada pięć takich maszyn. Każda z nich może pomieścić do dziewiętnastu podróżnych. W ofercie Air Seychelles znajdują się również połączenia m.in. do Republiki Południowej Afryki i Indii. W przeszłości, seszelski przewoźnik miał zamiar latać na Lotnisko Chopina, lecz do inauguracji tego połączenia nie doszło.

Fot. P. Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy