Ryanair poleci w sezonie letnim na czterech trasach z Lublina

2 marca 2023 16:23
Ryanair ogłosił letnią siatkę połączeń z Lublina. Lotnisko w Świdniku będzie dysponowało ofertą rejsów irlandzkiego przewoźnika do czterech miast europejskich, w tym Gdańska. Nowością będzie trasa do Bergamo, która ma wystartować już 26 marca 2023 roku.
Reklama
W nadchodzącym sezonie letnim Ryanair będzie latał na czterech kierunkach z Lublina. Przewoźnik ogłosił, że w ramach swojego wakacyjnego rozkładu lotów będzie łączył Świdnik z czterema miastami europejskimi: Dublinem, Gdańskiem, Londynem oraz Bergamo. Trasa do Włoch, której inaugurację zaplanowano na 26 marca 2023 roku, ma być hitem sezonu.

- Bergamo będzie czwartym kierunkiem linii Ryanair obsługiwanym z naszego portu. W naszej ocenie, trasa ta ma potencjał i powinna cieszyć się sporym powodzeniem wśród lubelskich pasażerów - podkreślił Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.


Hawryluk dodał, że Ryanair uruchomi trasę do Bergamo nie tylko z uwagi na pasażerów turystycznych, ale również biznesowych. Lublin jest miejscem atrakcyjnym dla włoskich przedsiębiorców, o czym świadczyć ma m.in. obecność w bezpośrednim sąsiedztwie lubelskiego lotniska spółki Leonardo, specjalizującej się w produkcji śmigłowców.

W czasie sezonu letniego Ryanair będzie latał z Lublina do Dublina i Gdańska z częstotliwością dwóch rejsów tygodniowo a do Bergamo z częstotliwością trzech rotacji tygodniowo. Ponadto, irlandzki przewoźnik będzie łączył Świdnik z Londynem z częstotliwością pięciu lotów w tygodniu. W przeciwieństwie do Ryanaira, Wizz Air ograniczy oferowanie z lubelskiego portu. W nadchodzącym sezonie letnim węgierski przewoźnik przestanie latać do Eindhoven, utrzymując tylko połączenia do Luton, Splitu i Burgas.

Fot.: A. Wajda

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy