Lotnisko Zielona Góra-Babimost podpisało umowę o współpracy z portem lotniczym Berlin-Neuhardenberg

29 marca 2024 08:55
Lotnisko Zielona Góra-Babimost podpisało w piątek (22.03) porozumienie o współpracy z Lotniskiem Berlin-Neuhardenberg.
Reklama

Porozumienie podpisane przez stronę polską i niemiecką zakłada m.in. wymianę dobrych praktyk i doświadczeń pomiędzy oboma lotniskami oraz wspólne projekty.

- Wszelkie formy współpracy naszego lotniska z innymi partnerami, mam nadzieję, przyniosą tylko same korzyści choćby przez wymianę doświadczeń. W naszym przypadku mamy wiele powodów do zadowolenia w ostatnim czasie. Lotnisko Zielona Góra-Babimost wyróżnia się na tle podobnych w całej Europie, ponieważ zostało ostatnio zaliczony do lotnisk notujących największy wzrost ruchu pasażerskiego
– powiedział cytowany przez lubuskie.pl Marcin Jabłoński, marszałek województwa lubuskiego.


Władze zielonogórskiego portu lotniczego spodziewają się, że współpraca przyczyni się również do uzyskania niezbędnych środków, które są potrzebne dla przeprowadzenia inwestycji związanych z rozbudową lotniskowej infrastruktury. W najbliższych latach ma powstać nowy terminal pasażerski.

- Miejmy nadzieję, że za dwa lata, może szybciej, będzie tu obok nowy terminal przylotów i wylotów o powierzchni ok. 8,5 tys. m2. Ten budynek, w którym jesteśmy, będzie służył do celów lotniczych, ale nie do obsługi pasażerów. Drugim puzzlem tej układanki jest budowa płyty postojowej. Nowoczesna płyta postojowa i nowoczesny terminal to są kompatybilne dwa podmioty, bez których dzisiaj nowoczesne, europejskie lotnisko nie może istnieć
– podkreśla Mariusz Stokłosa, prezes spółki Lotnisko Zielona Góra/Babimost.Przewoźnikiem, który wyraźnie podkreślił zainteresowanie uruchomieniem lotów z Zielonej Góry po jego rozbudowie i modernizacji jest Ryanair, o czym pisaliśmy przy okazji rozmowy z Alicją Wójcik-Gołębiowską, Country Managerem CEE & Baltics.


Lotnisko Berlin-Neuhardenberg jest prywatnym portem lotniczym położonym niecałe 70 km na wschód od stolicy Niemiec. Na lotnisku znajduje się m.in. farma słoneczna, a także magazyn samochodów marki Tesla.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy