Felietony

Felieton: Szybka kolej zamknie małe lotniska Felieton: Szybka kolej zamknie małe lotniska
02 czerwca 2017 16:00
Jeśli Centralny Port Komunikacyjny powstanie wraz z szybką koleją, małe lotniska w centralnej Polsce będą miały bardzo ciężko. Ale nawet ich zamknięcie nie musi być złą wiadomością dla mieszkańców Łodzi, Bydgoszczy czy Radomia.
Felieton: Airport imienia, czyli lotniskowe potwory językowe Felieton: Airport imienia, czyli lotniskowe potwory językowe
26 maja 2017 19:30
Na nowym logo krakowskiego lotnisko pojawił się potwór. Nie chodzi o sam znak graficzny - ten, choć przez wielu krytykowany, nie jest aż taki zły. Ale językowo nowe logo jest okropnym przykładem ponglishu.
Felieton: Człowiek z tatuażem Felieton: Człowiek z tatuażem
19 maja 2017 11:30

Wyprasowane marynarki, odpowiednio skrojone spódniczki, identyczny makijaż i wyuczony uśmiech na twarzy - tak powinien się prezentować wzorowy członek personelu pokładowego. Ale w czym przeszkadzają tatuaże, na które nie godzą się przewoźnicy?

Felieton: Czy długość ma znaczenie? Felieton: Czy długość ma znaczenie?
12 maja 2017 18:00

Już od przyszłego roku polecimy bezpośrednio z Europy do Australii. Pomimo, że połączenie ma wiele wad, otwiera nowy rozdział w historii lotnictwa. 

Felieton: Pokład to nie pokaz piękności Felieton: Pokład to nie pokaz piękności
28 kwietnia 2017 13:00
W niewielu zawodach seksizm jest tak głęboko zakorzeniony jak w lotnictwie. Szowinizm wymagań, by stewardessy zawsze były piękne, młode i szczupłe łatwo ukryć pod przykrywką troski o bezpieczeństwo. Ale na dyskryminację nie powinno być miejsca.
Felieton Eksperta: Nowy poziom lotów atlantyckich Felieton Eksperta: Nowy poziom lotów atlantyckich
21 kwietnia 2017 17:51
W czerwcu działalność rozpocznie Level, niskokosztowa marka koncernu IAG do obsługi połączeń przez Atlantyk. To ciekawy test, który w razie porażki nie zaszkodzi innym liniom z grupy. Ceny nie będą jednak szczególnie niskie.
Felieton: Pasażerowie gorszej kategorii Felieton: Pasażerowie gorszej kategorii
14 kwietnia 2017 11:20
Pobicie pasażera na pokładzie samolotu linii United pokazuje bolesną prawdę - przewoźnicy nie tylko ograniczają komfort podróży w klasie ekonomicznej, ale też nie szanują podróżujących nią pasażerów. To musi się zmienić.
Felieton: Niebezpieczne bezpieczeństwo Felieton: Niebezpieczne bezpieczeństwo
07 kwietnia 2017 13:00
Wprowadzony niedawno zakaz podróży do Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii z laptopami na pokładzie z ośmiu państw Bliskiego Wschodu to kolejny przykład paranoi na punkcie bezpieczeństwa, która bardziej szkodzi niż pomaga.
Dziesięć prognoz Pasażera na 2017 r. Dziesięć prognoz Pasażera na 2017 r.
02 stycznia 2017 13:47
Coraz mniejsze różnice między liniami tradycyjnymi i niskokosztowymi, wzrost znaczenia Chin, dalsza ekspansja Ryanaira, Norwegiana i Wizz Aira w Europie - to niektóre z prognoz redakcji Pasazer.com na 2017 r.
Komentarz: Jak LOT zapłaci za rozwój? Komentarz: Jak LOT zapłaci za rozwój?
09 września 2016 13:48
Kolejna w ciągu ostatnich miesięcy strategia LOT-u dobrze identyfikuje szanse rozwojowe linii, ale najbardziej rzuca się w oczy to, czego w niej nie ma - prognozy wyników finansowych i źródeł kapitału na opłacenie bardzo dynamicznego rozwoju.
Felieton: Obsługa w amerykańskich liniach Felieton: Obsługa w amerykańskich liniach
20 czerwca 2016 08:42
Niedawno świat obiegł bulwersujący film, na którym steward American Airlines ruga jednego z pasażerów. Ponoć poszło o... brak spaghetti na pokładzie. To nie pierwszy raz, gdy linie z USA są krytykowane za jakość obsługi.
Felieton: Mikosz nie chciał być marionetką Felieton: Mikosz nie chciał być marionetką
21 sierpnia 2015 16:20
Rezygnacja Sebastiana Mikosza to zła wiadomość dla LOT-u. Prezes linii odchodzi, bo nie chciał być marionetką w grze, którą z inwestorem zainteresowanym LOT-em prowadzi resort skarbu. Teraz przewoźnika czeka kilkumiesięczna inercja.
Bareja wiecznie żywy: airBaltic w Radomiu. Felieton Bareja wiecznie żywy: airBaltic w Radomiu. Felieton
21 maja 2015 16:19
Nie Ryanair, Wizz Air czy Adria Airways; nie któryś z przewoźników czarterowych, a airBaltic będzie pierwszą linią w Radomiu. Dziwniejszego pomysłu w polskim świecie lotniczym jeszcze nie było, a przerabialiśmy już przecież wiele szalonych tras Eurolotu czy OLT Express.
Felieton: Co wolno Ryanairowi, to nie tobie... Felieton: Co wolno Ryanairowi, to nie tobie...
17 lutego 2015 17:55
"Nie widzę określenia dumpingowa cena, które obowiązywało w przypadku pisania np. o OLT przy cenie 99 zł" - skomentował jeden z Czytelników Pasazer.com artykuł o lotach krajowych Ryanaira za 9 zł. Dumping dumpingowi jednak nierówny.
Gafa Lotniska Chopina na Facebooku Gafa Lotniska Chopina na Facebooku
21 grudnia 2014 16:07
Jedna z naszych fanek potrzebuje wysłać przesyłkę do mamy do Londynu. Czy ktoś mógłby ją zabrać jeszcze przed świętami? - pyta na Facebooku Lotnisko Chopina. Niefortunna prośba łamie podstawową zasadę bezpieczeństwa dotyczącą bagażu.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama