Lotnisko Rodziny Ulmów ma nowe logo. To wpisany w okrąg samolot

11 czerwca 2024 08:30
Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów, po wielu miesiącach pracy, zaprezentował nowe logo. To wpisany w okrąg samolot-gołąb.
Reklama
Inspiracją do stworzenia logotypu w tej postaci była niezwykła historia błogosławionej Rodziny Ulmów, przekonują władze lotniska, i dodają, że "nowy znak przenosi nas w świat symboliki głęboko zakorzenionej w tożsamości Podkarpacia".


Twórcy logo przekonują, że "zaprojektowany z myślą o regionie logo, łączy w sobie wartości lokalnie historyczne i uniwersalnie archetypiczne". Od inicjału nazwiska patronów pochodzić ma zakodowana w znaku litera "U". W logotypie odnajdziemy tez symbolikę ptaka i samolotu. Twórcy "kodują tu wieloznaczny przekaz: duch wolności, komfort mobilności oraz determinacja w pokonywaniu barier, a w zakodowanym w znaku gołębiu przypominają o idei pokoju. Jednocześnie nawiązują do odwagi i poświęcenia rodziny Ulmów.
Nowy logotyp ma być według jego twórców nie tylko symbolem lotniska, a emblematem historii regionu i wartości, jakie w nim drzemią (odwaga, pokój i wolność).

– Znak lotniska przenosi nas w świat symboliki głęboko zakorzenionej w tożsamości Podkarpacia. To nie tylko symbol lotniska. To emblemat historii regionu i wartości, jakie w nim drzemią, wciąż są aktualne i godne upowszechnienia, jak odwaga, pokój i wolność
– opowiada Mateusz Obarek, dyrektor artystyczny Gravite Design, która zaprojektowała nowe logo i dodaje, że w logo odnajdziemy też symbolikę ptaka i samolotu:

– Kodujemy tu wieloznaczny przekaz; duch wolności, komfort mobilności oraz determinacja w pokonywaniu barier. Symbolicznie zakodowany w znaku gołąb przypomina o idei pokoju, a jednocześnie nawiązuje do odwagi i poświęcenia rodziny Ulmów.
Zapytaliśmy rzecznika rzeszowskiego portu o koszty rebrandingu. Niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Rzecznik przebywa na urlopie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy