Lufthansa z Rzeszowa do Monachium dwa razy dziennie

18 stycznia 2024 10:47
Lufthansa podwoi liczbę rotacji z Rzeszowa do Monachium z 7 do 14 tygodniowo i od 31 marca będzie latać na tej trasie dwa razy dziennie.
Reklama
Obecnie niemiecki przewoźnik wykonuje z Rzeszowa jedną rotację dziennie, samolot przylatuje do stolicy Podkarpacia o 12:25, a już o 13 odlatuje w rejs powrotny do Monachium. Od 31 marca odrzutowce Lufthansy będą przylatywać do Jasionki o 23:15, a w rejs powrotny będą startować następnego dnia rano o 6:05. Oznacza to, że bombardiery będą codziennie nocować na rzeszowskim lotnisku.

– Po pandemicznej przerwie niemiecki przewoźnik wrócił do nas w kwietniu 2023 roku z codziennymi lotami, które sprawdziły się nie tylko w świecie biznesu, ale też wśród podróżnych udających się na egzotyczne wakacje, czy na weekendowe city breaki. Teraz wybór ten będzie jeszcze większy, bo Lufthansa będzie oferować aż 14 połączeń tygodniowo, co nas niezwykle cieszy

powiedział Bartosz Górski, wiceprezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Przewoźnik operował na trasie z Rzeszowa do Monachium z podobną częstotliwością przed pandemią covid-19. Lufthansa wróciła do Rzeszowa w 2021 roku jednak z lotami do Frankfurtu, które już rok później zniknęły z rozkładu. Połączenie do stolicy Bawarii zostało ponownie zainaugurowane w kwietniu zeszłego roku i jest wykonywane bombardierami CRJ-900.


– To tylko jeden dodatkowy rejs dziennie, a generuje bardzo dużo możliwości dla naszych pasażerów, aby dotrzeć przez Monachium do różnych zakątków świata. Prestiż naszego lotniska z każdym takim nowym elementem rośnie

powiedział Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Nowy rozkład znacznie zwiększa komfort przesiadek w Monachium oraz umożliwia również jednodniowe wyjazdy do trzeciego największego miasta w Niemczech. Pasażerowie z Podkarpacia i ościennych regionów otrzymują dzięki dodatkowej rotacji pośrednie połączenie do wielu destynacji międzykontynentalnych, takich jak Nowy Jork, Chicago, San Francisco, Waszyngton, Los Angeles, Denver, Boston, Montreal, Toronto, Meksyk, Tokio, Pekin, Szanghaj, Seul, Singapur, Bangkok, Delhi, Kair, Rijad, Dubaj, Duszanbe czy Maskat oraz większości ważnych europejskich portów lotniczych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy