Lufthansa ponownie odlatuje z Rzeszowa

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
13 grudnia 2021 08:34
Po powrocie do Jasionki w lecie tego roku, niemiecki narodowy przewoźnik kończy rejsy z Podkarpacia do jednej z głównych baz przesiadkowych w Europie – na lotnisko Frankfurt am Main. Ostatni rejs na tej trasie odbędzie się już w styczniu 2022 r.
Reklama

Po nieco ponad pięciu miesiącach, rzeszowskie lotnisko traci połączenie z jednym z większych lotnisk w Europie. Ostatni rejs Lufthansy z lotniska w Jasionce do Frankfurtu nad Menem odbędzie się w styczniu 2022 r. – wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika.

Na początku lipca br. ogłoszono, że jeszcze w tym samym miesiącu samoloty Lufthansy ponownie będą pojawiać się na lotnisku w Rzeszowie – niemiecki przewoźnik wrócił na Podkarpacie po blisko półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, jednak tym razem zamiast do Monachium poleciał do Frankfurtu. Lufthansa rozpoczęła rejsami do Frankfurtu swoją współpracę z rzeszowskim lotniskiem, jednak w marcu 2016 r. połączenie to zostało zawieszone i przewoźnik uruchomił loty do Monachium.


Połączenie na jedno z największych lotnisk w Europie wystartowało 26 lipca 2021 r. i początkowo było realizowane sześć razy w tygodniu. W międzyczasie częstotliwość zmniejszyła się, a obecnie pomiędzy Rzeszowem a Frankfurtem samoloty latają cztery razy w ciągu tygodnia, w tym dwa razy dziennie w poniedziałki, a także w czwartki oraz soboty. Niestety, w momencie publikacji niniejszego tekstu, ostatni lot z Rzeszowa do Frankfurtu na jaki można kupić bilet, planowany jest na 10 stycznia 2022 r.

Jest już drugi raz, kiedy niemiecka linia zamyka połączenie Frankfurtu z Rzeszowem – tym razem nic nie wskazuje jednak na to, że rejsy zostaną zastąpione lotami do Monachium.

Fot.: materiały prasowe, Wikimedia Commons

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama