Lufthansa wraca do Rzeszowa. Poleci do Frankfurtu

5 lipca 2021 20:33
Niemiecki narodowy przewoźnik wraca do Jasionki, zmienia lotnisko docelowe i wznawia loty na jedną z głównych baz przesiadkowych w Europie. Ostatni rejs na tej trasie odbył się w 2016 r.
Reklama
Jeszcze w lipcu samoloty Lufthansy ponownie będą pojawiać się na lotnisku Jasionka w Rzeszowie. Niemiecki narodowy przewoźnik wraca na Podkarpacie po blisko półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią – tym razem zamiast do Monachium, poleci jednak do Frankfurtu.

Połączenie do jednej z największych baz przesiadkowych w Europie wystartuje 26 lipca 2021 r. i będzie realizowane 6 razy w tygodniu. Plany Lufthansy zostały ogłoszone w poniedziałek (5.07) na konferencji prasowej zorganizowanej w rzeszowskim porcie lotniczym.


Decyzja Lufthansy o powrocie do Rzeszowa to doskonała wiadomość dla podróżnych z Podkarpacia i sąsiednich województw, którzy regularnie korzystali z usług niemieckiego przewoźnika. Czekali na nią również zagraniczni inwestorzy regularnie odwiedzający nasz region. Frankfurt to centrum przesiadkowe oferujące nie tylko liczne kierunki europejskie, ale przede wszystkim loty transkontynentalne. Ponowne połączenie z dużym europejskim hubem ma dla rozwoju naszego lotniska ogromne znaczenie – powiedział Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów–Jasionka.


Bilety na wracające do Rzeszowa połączenie są już dostępne w sprzedaży na stronie przewoźnika i u pośredników. Kierownictwo lotniska podkreśliło także, że trasa ta będzie szczególnie doceniana przez pasażerów podróżujących w celach biznesowych.

To doskonała wiadomość dla naszych przedsiębiorców. Ze względu na samą destynację, częstotliwość lotów i dogodne godziny startów i lądowań – skomentowała Małgorzata Kucharska, prezes Podkarpackiego Klubu Biznesu.

Lufthansa rozpoczęła połączeniem do Frankfurtu swoją współpracę z lotniskiem w Rzeszowie, jednak w marcu 2016 r. połączenie to zostało zawieszone i niemiecka linia uruchomiła loty do Monachium.

Fot.: materiały prasowe, Lufthansa

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy