Rzeszów: Nie potwierdziliśmy zamknięcia lotniska na czas przebudowy drogi startowej

5 lutego 2024 08:55
Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka planuje budowę drogi kołowania oraz przebudowę drogi startowej. Władze lotniska nie potwierdzają jednak, czy zostanie on tymczasowo zamknięty na czas prac.
Reklama

Pod koniec listopada 2023 roku pisaliśmy, że w najbliższych latach w rzeszowskim porcie lotniczym zostaną przeprowadzone inwestycje, które mają na celu dalszy rozwój lotniska. Projekt zakłada budowę drugiego etapu drogi kołowania, która byłaby równoległa do drogi startowej, a także pierwszy i drugi etap przebudowy drogi startowej.

- Chcemy rozbudowywać nasze lotnisko, chodzi o budowę II etapu równoległej drogi kołowania oraz I etap przebudowy drogi startowej na odcinku ok. 700 metrów na lotnisku „Rzeszów-Jasionka” wraz z infrastrukturą techniczną oraz o II etap przebudowy drogi startowej na odcinku ok. 1800 metrów wraz z infrastrukturą techniczną. Wartość kosztorysowa obu projektów to kwota netto ponad 217 mln złotych
– podkreślił Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.


Ubiegły rok był najlepszy w historii rzeszowskiego lotniska. Pod koniec grudnia Jasionka dołączyła do polskiego „klubu milionerów”. Nowe inwestycje mają zapewnić sprawną obsługę rosnącego ruchu. Na tę chwilę nie wiadomo kiedy dokładnie miałyby ruszyć prace. Władze lotniska nie potwierdzają również, czy lotnisko zostanie wówczas tymczasowo zamknięte.

- My nigdy oficjalnie nie potwierdzaliśmy zamknięcia lotniska, ani nie podawaliśmy ostatnimi czasy żadnych dokładnych terminów dotyczących tego przedsięwzięcia. Proszę uzbroić się w cierpliwość, w stosownym czasie będziemy o tym informować naszych pasażerów i partnerów biznesowych
– podkreśla cytowany przez supernowosci24.pl Waldemar Mazgaj, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.Nie są to jedyne nowe inwestycje dla rzeszowskiego lotniska. W ubiegłym roku została oddana do użytku stacja kolejowa, a także wystartowała budowa bazy technicznej LOTAMS.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy