Małgorzata Jarosińska-Jedynak w zarządzie portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

3 lutego 2024 09:00
1 komentarz
Małgorzata Jarosińska-Jedynak od 1 lutego 2024 r. pełni funkcję wiceprezesa portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.
Reklama

Małgorzata Jarosińska-Jedynak jest absolwentką inżynierii środowiska oraz studiów podyplomowych z bezpieczeństwa i higieny pracy na Politechnice Rzeszowskiej. Pracowała m.in. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim oraz Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, gdzie pełniła funkcję dyrektora Departamentu Wspierania Przedsiębiorczości.


W listopadzie 2018 r. premier Mateusz Morawiecki powołał ją na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Rok później została nominowana na stanowisko ministra funduszy i polityki regionalnej, wchodząc w skład rządu, a w 2020 roku: na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, gdzie - w randze ministra - pracowała jeszcze pod koniec ubiegłego roku.


W wyborach parlamentarnych w 2023 r. startowała z siódmego miejsca listy PiS w okręgu nr 22 (krośnieńsko-przemyskim). Zdobyła tylko 2 545 głosów (najgorszy wynik na liście), a sejmowego mandatu nie uzyskała.


Od początku ścieżki zawodowej wspierała rozwój województwa i kraju poprzez wsparcie szeroko rozumianej przedsiębiorczości oraz realizację kluczowych inwestycji wpływających na poprawę jakości życia mieszkańców. Jest specjalistką w zakresie pozyskiwania środków europejskich oraz realizacji projektów inwestycyjnych.


Zarząd portu lotniczego Rzeszów-Jasionka tworzą obecnie - prezes: Adam Hamryszczak oraz wiceprezesi: Małgorzata Jarosińska-Jedynak i Bartosz Górski.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

jjemiolo 2024-02-05 20:03   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Czy to w istocie najlepsza kandydatka na stanowisko wiceprezesa lotniska?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy