Linia lotnicza British Airways (BA)

7 British Airways to największe brytyjskie i europejskie towarzystwo lotnicze. Należy również do największych towarzystw lotniczych świata.

BA powstało w 1974 r. z połączenia państwowych towarzystw lotniczych British Overseas Airways Corporation (BOAC) i British European Airways (BEA), korzeniami sięga powstałych w 1924 r. Imperial Airways. W roku 1987 za rządów Margaret Thatcher zostało sprywatyzowane i zaczęło być notowane na londyńskiej oraz nowojorskiej giełdzie.

Członek sojuszu oneworld. Siedzibą British Airways jest Londyn, a macierzystym lotniskiem Heathrow. Flota BA to blisko 300 samolotów.


Zarezerwuj hotel

Wypożycz auto

kirah 25/01/2024 20:17   
1 Zalety: Niska cena, jak się dobrze trafi

Wady: Jedna gwiazdka to za dużo. Lot nawet ok. Trasa Berlin-Londyn-USA. Ciasno, powietrze wymrożone i przesuszone, ekran nie działał, a pilot do niego rozwalony, ale jakoś uszło. Karygodna obsługa. Brak okienek na lotniskach, brak kontaktu (podane przez nich numery to do krajowych lotnisk... gdzie nie mają swoich okienek!), pretensje że klient chce odzyskać zgubiony przez nich bagaż albo dostać odszkodowanie za połamany. Obsługa traktuje obcesowo, ledwo słucha co się do nich mówi, brak jakiejkolwiek uprzejmości, nawet zaczęli krzyczeć i "grozić" rozmową z menadżerem, która finalnie też niestety nic nie dała. Potrafili też rozłączyć się w trakcie rozmowy. Nie robili w sprawie moich reklamacji nic. Do tego ciągle odsyłali mnie do lotniska w Warszawie, nawet jak mówiłam, że już z nimi rozmawiałam i nie mogą pomóc, bo to nie jest "British Airways Team" tylko ogólne okienko reklamacji dla Warszawy, a ja przez Warszawę nie leciałam. Ale jestem Polką i to im wystarczyło do zwalania sprawy na Warszawskie lotnisko. BA ciągle wymagali więcej bzdurnej papierologii, byle przeciągnąć sprawę i nie dawać odszkodowania, ani nie szukać bagażu. Dopiero konkretne paragrafy i odwołanie do Europejskiego Urzędu Ochrony Konsumenta i Urzędu Lotnictwa Cywilnego poskutkowało. Szczerze odradzam!
mirko 09/02/2019 08:58   
7 Zalety: Możliwość nadania bagażu podręcznego do luku za darmo, nawet w przypadku braku pełnego LF. Jako linia sieciowa lata na LHR i LGW z łatwym i szybkim dojazdem do Londynu.

Wady: Płatny catering na pokładzie na krótkich lotach.
Groentje 30/03/2016 15:26   
3 Zalety: ocena na przykladzie lotow DUS-LHR-YVR-LHR-DUS + A320 na trasie DUS-LHR, czysty, nowy samolot, wygodne i eleganckie siedzenia + B747 LHR-YRV + brak

Wady: - B747 - stary samolot, tragiczne ICE, siedzenia zepsute i nienadajace sie do podrozy
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy