Linia lotnicza British Airways (BA)

Lotnisko  Linia lotnicza British Airways (BA) 7.1 British Airways to największe brytyjskie i europejskie towarzystwo lotnicze. Należy również do największych towarzystw lotniczych świata.

BA powstało w 1974 r. z połączenia państwowych towarzystw lotniczych British Overseas Airways Corporation (BOAC) i British European Airways (BEA), korzeniami sięga powstałych w 1924 r. Imperial Airways. W roku 1987 za rządów Margaret Thatcher zostało sprywatyzowane i zaczęło być notowane na londyńskiej oraz nowojorskiej giełdzie.

Członek sojuszu oneworld. Siedzibą British Airways jest Londyn, a macierzystym lotniskiem Heathrow. Flota BA to blisko 300 samolotów.


Zarezerwuj hotel

Wypożycz auto

mirko 09/02/2019 08:58   
7 Zalety: Możliwość nadania bagażu podręcznego do luku za darmo, nawet w przypadku braku pełnego LF. Jako linia sieciowa lata na LHR i LGW z łatwym i szybkim dojazdem do Londynu.

Wady: Płatny catering na pokładzie na krótkich lotach.
Groentje 30/03/2016 15:26   
3 Zalety: ocena na przykladzie lotow DUS-LHR-YVR-LHR-DUS + A320 na trasie DUS-LHR, czysty, nowy samolot, wygodne i eleganckie siedzenia + B747 LHR-YRV + brak

Wady: - B747 - stary samolot, tragiczne ICE, siedzenia zepsute i nienadajace sie do podrozy
Ska1a 08/04/2015 23:19   
8 Zalety: W dwie strony WAW-LHR-YYZ Świetna obsługa, naprawdę przemili i weseli i pomocni ludzie. Posiłki nic specjalnego, system rozrywki znośny. Trasa do Toronto bez problemu, wszystko na czas.

Wady: Niestety droga powrotna nie była już taka piękna. Na lotnisku w Toronto pasażerów wywoływano po nazwisku i nr siedzenia co zajęło wiele czasu, 2h opóźnienia przez co spóźniłem się na samolot do Warszawy. Przerejstrowano mnie na lot LOTem 6h później oraz dostałem voucher na zakupy do £10. Co do innych wad to w sumie tylko niezbyt wygodne siedzenia w 777. Ale mimo wszystko jestem zadowolony głównie za sprawą obsługi i polecam tą linię lotniczą, w przeciwieństwie do LOTu, którym wracałem z Londynu, ale to już inna historia.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama