British Airways wznawia loty do Pekinu

6 czerwca 2023 09:45
Po ponad trzyletniej pandemicznej przerwie, linie lotnicze British Airways przywracają do swojego rozkładu loty do stolicy Chin.
Reklama
W sobotę (3.06) linie British Airways zrealizowały pierwszy po ponad trzyletniej przerwie, rejs ze swojej bazy na lotnisku Heathrow w Londynie na pekińskie lotnisko Daxing. W styczniu 2020 roku przewoźnik zawiesił połączenia do Chin, w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa Covid-19 w tym kraju. Wspomniane połączenie, wykonał samolot Boeing 777-200ER o znakach rejestracyjnych G-YMMR, w malowaniu sojuszu One World, do którego należy British. Rejs wystartował w sobotnie popołudnie tuż przed godziną 16, by po niespełna 11 i pół godziny dotrzeć do Pekinu o 10:22 czasu lokalnego, następnego dnia. Jest to drugie chińskie połączenie, które brytyjskie linie wznawiają po kryzysie pandemicznym. Wcześniej w lutym br. ponownie zaoferowały bezpośrednie loty do Szanghaju.


Loty do Pekinu będą odbywać się cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty. Start z Londynu Heathrow zaplanowany jest na 15:05, a przylot do Pekinu na 9:35 następnego dnia. Loty powrotne będą odbywać się w każdy wtorek, środę, piątek i niedzielę. Samolot wyruszy z lotniska Pekin Daxing o 11:20 i dotrze do Londynu o 17:20 tego samego dnia. Dzięki partnerstwu z linią China Southern, która także operuje z pekińskiego lotniska, pasażerowie British Airways mają do dyspozycji dalsze połączenia po Chinach kontynentalnych.

British Airways jest obecnie jedynym brytyjskim przewoźnikiem, oferującym bezpośrednie loty do stolicy Chin. Konkurent z Wysp Brytyjskich, linie Virgin Atlantic są obecne na trasie do Szanghaju. Połączenie do Pekinu ma ponad 40-letnią tradycję. Po raz pierwszy zostało zainaugurowane w listopadzie 1980 roku. British Airways były też pierwszą zagraniczną linią lotniczą, która przeniosła swoje operacje z lotniska Pekin Capital na lotnisko Daxing jesienią 2019 roku. Nastąpiło to tuż po otwarciu drugiego stołecznego portu, zaprojektowanego przez brytyjską architekt irakijskiego pochodzenia, Zahę Hadid. British Airways były obecne na tym lotnisku zaledwie przez kilka tygodni, gdy z powodu transmisji wirusa Covid-19 musiały zawiesić loty.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy