British Airways poleci z Gatwick do Porto i Algieru

21 czerwca 2023 09:45
Brytyjski przewoźnik uruchomi połączenia z Gatwick do Porto i Algieru. Zastąpią one dotychczasowe połączenia z lotniska Heathrow.
Reklama
Linia British Airways zadecydowała o dokonaniu kosmetycznej zmiany na trasach z Londynu do stolicy Algierii i drugiego największego miasta Portugalii. Od 29 października 2023 roku połączenia na obydwu trasach będą wykonywane z lotniska Gatwick zamiast Heathrow. Rozkład lotów nie ulegnie zmianie. W przypadku Algieru, rejsy odbywają się codziennie z wyjątkiem sobót. Do Porto przewoźnik lata 10 razy w tygodniu, natomiast w listopadzie br. zostanie dodany dodatkowy rejs w ciągu tygodnia, co da łącznie 11 lotów tygodniowo. W obu przypadkach rejsy są wykonywane samolotami typu Airbus A320 lub A321.


Ponieważ oferta British Airways na lotnisku Gatwick jest dużo uboższa aniżeli na Heathrow, nie jest to najlepsza wiadomość dla mieszkańców Algieru i Porto, ponieważ stracą oni możliwość korzystania z bogatej siatki połączeń w głównym hubie brytyjskiego przewoźnika. Zyska na tym konkurencja, czyli linie takie jak Lufthansa, Air France, Iberia, czy KLM, ponieważ pasażerowie z obu miast będą mogli podróżować po całym świecie tymi właśnie liniami.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy