Opinie o linii lotniczej British Airways

kirah 25/01/2024 20:17   
1 Zalety: Niska cena, jak się dobrze trafi

Wady: Jedna gwiazdka to za dużo. Lot nawet ok. Trasa Berlin-Londyn-USA. Ciasno, powietrze wymrożone i przesuszone, ekran nie działał, a pilot do niego rozwalony, ale jakoś uszło. Karygodna obsługa. Brak okienek na lotniskach, brak kontaktu (podane przez nich numery to do krajowych lotnisk... gdzie nie mają swoich okienek!), pretensje że klient chce odzyskać zgubiony przez nich bagaż albo dostać odszkodowanie za połamany. Obsługa traktuje obcesowo, ledwo słucha co się do nich mówi, brak jakiejkolwiek uprzejmości, nawet zaczęli krzyczeć i "grozić" rozmową z menadżerem, która finalnie też niestety nic nie dała. Potrafili też rozłączyć się w trakcie rozmowy. Nie robili w sprawie moich reklamacji nic. Do tego ciągle odsyłali mnie do lotniska w Warszawie, nawet jak mówiłam, że już z nimi rozmawiałam i nie mogą pomóc, bo to nie jest "British Airways Team" tylko ogólne okienko reklamacji dla Warszawy, a ja przez Warszawę nie leciałam. Ale jestem Polką i to im wystarczyło do zwalania sprawy na Warszawskie lotnisko. BA ciągle wymagali więcej bzdurnej papierologii, byle przeciągnąć sprawę i nie dawać odszkodowania, ani nie szukać bagażu. Dopiero konkretne paragrafy i odwołanie do Europejskiego Urzędu Ochrony Konsumenta i Urzędu Lotnictwa Cywilnego poskutkowało. Szczerze odradzam!
mirko 09/02/2019 08:58   
7 Zalety: Możliwość nadania bagażu podręcznego do luku za darmo, nawet w przypadku braku pełnego LF. Jako linia sieciowa lata na LHR i LGW z łatwym i szybkim dojazdem do Londynu.

Wady: Płatny catering na pokładzie na krótkich lotach.
Groentje 30/03/2016 15:26   
3 Zalety: ocena na przykladzie lotow DUS-LHR-YVR-LHR-DUS + A320 na trasie DUS-LHR, czysty, nowy samolot, wygodne i eleganckie siedzenia + B747 LHR-YRV + brak

Wady: - B747 - stary samolot, tragiczne ICE, siedzenia zepsute i nienadajace sie do podrozy
Ska1a 08/04/2015 23:19   
8 Zalety: W dwie strony WAW-LHR-YYZ Świetna obsługa, naprawdę przemili i weseli i pomocni ludzie. Posiłki nic specjalnego, system rozrywki znośny. Trasa do Toronto bez problemu, wszystko na czas.

Wady: Niestety droga powrotna nie była już taka piękna. Na lotnisku w Toronto pasażerów wywoływano po nazwisku i nr siedzenia co zajęło wiele czasu, 2h opóźnienia przez co spóźniłem się na samolot do Warszawy. Przerejstrowano mnie na lot LOTem 6h później oraz dostałem voucher na zakupy do £10. Co do innych wad to w sumie tylko niezbyt wygodne siedzenia w 777. Ale mimo wszystko jestem zadowolony głównie za sprawą obsługi i polecam tą linię lotniczą, w przeciwieństwie do LOTu, którym wracałem z Londynu, ale to już inna historia.
tsaryevs 05/12/2014 11:36   
9 Zalety: -flat bed na TXL-LHR -dobry posilek -mila obsluga

Wady: -beznadziejny lounge -system rozrywki niedzialal przez wiekszosc lotu -skromny posilek
lucjano_moreno 27/11/2014 03:21   
8 Zalety: Lot Ibiza - Edynburg. Dość przyjemny.. Obsługa miła, darmowy catering. Miłym zaskoczeniem były ekrany monitorujące nasz lot. Dobra aplikacja na smartphona, lot zgodnie z czasem bez żadnych opóźnień. Bagaże (23 kg i podręczny). Siedzenia z dużą przestrzenią na nogi, bezpłatna możliwość rezerwacji miejsc przed wylotem.. Ogólnie OK.

Wady: Wady.. Przede wszystkim ceny, aczkolwiek mój lot to był dobry deal. Na pokładzie nie było niestety za czysto, siedzenia mocno zużyte i zdecydowanie widać na nich "ząb czasu".. Katering niezbyt smaczny.
Hania B. i Ksawery B. 25/07/2014 19:28   
4 Zalety: trasa Warszawa-Londyn-Larnaka, jedzenia na pokładzie ok, generalnie catering mają dobry.

Wady: Boeing 767-300 na trasie z Londynu do Larnaki brudny, widać że załoga nie zdążyła ogarnąć samolotu po poprzednim locie..
usuniety 11/05/2014 04:08   
10 Zalety: Trasa : Berlin-Londyn,Londyn New York.Samolot czysty,obsluga rewelacyjna i pomocna,po wejsciu do samolotu okazalo sie ze moje miejsce jak i caly tylni rzad byl zajety przez policje z jakims wiezniem!!,obsluga posadzila mnie w Bisuness clasie,wiec nie zdarzylem nawet zaczac awatnury a bylo juz po problemie.Smolot wygodny i jedzenie wysmienite.

Wady: Brak
Grzegorz 06/03/2014 20:45   
9 Zalety: WAW-LHR-BHD -sprwana obsluga, wszystko o czasie

Wady: trochę wysluzona 320 na trasie LHR-BHD -spadek po BMI. drazni ilość kontroli bezpieczeństwa, przy transferze i miedzy terminalami....
tofik79 26/11/2013 22:21   
10 Zalety: Lot na trasie WAW-LHR,lot na jednym bilecie Emirates,dolot,bardzo dobry servis pokladowy,mila obsluga,catering bardzo dobry,mila przyjazna,pomocna obsluga.

Wady: nie zauwazylem
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy