Gdańskie lotnisko zorganizowało piknik z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Tomasz Kasprzyk - Profil Tomasz Kasprzyk
08 września 2023 09:00
Z okazji nowego roku szkolnego Port Lotniczy Gdańsk zorganizował piknik dla młodzieży szkół podstawowych. Uczestniczyli w nim uczniowie z Trójmiasta i z sąsiednich miejscowości.
Reklama
W środę (6.09) około pół tysiąca uczniów ze szkół w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, a także z sąsiednich miejscowości, takich jak Chwaszczyno, Borkowo, Wiślinka i Przejazdowo rozpoczęło nowy rok szkolny, spędzając pół dnia na lotnisku, które zorganizowało piknik z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Uczniowie biorący w nim udział mogli nie tylko obserwować startujące i lądujące samoloty, ale także obejrzeć szkolno-treningowy samolot, należący do firmy szkoleniowej Zonda, a także sprzęt zimowego utrzymania portu lotniczego. Na pikniku swój sprzęt piroteczniczny i wozy lotniskowe pokazała Straż Graniczna, a Służba Celna stoisko z przedmiotami, których nie wolno przewozić przez granice.

- Chcielibyśmy, żeby lotnisko można było “dotknąć”, zobaczyć z bliska, jak funkcjonuje. To ważne, żeby mieszkaniec nie kojarzył lotniska tylko z zamkniętym miejscem wylotu i przylotu, ale zobaczył też, że toczy się tu życie. Mamy swoich strażaków, strażników granicznych, mamy psy, które szukają narkotyków. Lotnisko to specyficzny, zorganizowany i trudny organizm. Właśnie robimy pierwszy krok i zapraszamy młodzież z trójmiejskich szkół i z Pomorza, żeby pokazać się od środka - mówi w rozmowie z portalem gdansk.pl Tomasz Kloskowski, prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk.

- Oczywiście przede wszystkim chcemy się pokazać. Ale też może wśród tych młodych ludzi, ktoś za dziesięć lat przypomni sobie o wizycie na lotnisku i o tym, że można być na przykład strażakiem na lotnisku albo strażnikiem. Może więc mamy tu przyszły narybek pracowników naszego lotniska ? - dodaje Kloskowski.


Co więcej, w przyszłym roku gdański port lotniczy będzie obchodził 50-lecie swojego istnienia i 30-lecie spółki. Jak podkreślają włodarze lotniska im. Lecha Wałęsy, piknik zorganizowany dla młodzieży trójmiejskich i okolicznych szkół jest jednym z eventów przygotowanych z okazji nadchodzących jubileuszy.
Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy