×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linia lotnicza SAS (SK)


 6.7

/10

SASSkandynawskie linie lotnicze SAS powstały w 1946 roku, jako konsorcjum krajowych linii lotniczych Danii, Norwegii i Szwecji. W Polsce SAS istnieje od 1957 roku.

W latach 60-tych, jako pierwsza linia lotnicza na świecie, SAS zaczął latać trasą nad biegunem północnym.

Od początku swego istnienia, SAS specjalizował się w obsłudze podróży służbowych, a w 1952 roku wprowadził na pokładzie swoich samolotów klasę turystyczną i tańsze bilety z pewnymi restrykcjami. W 1984 roku linie lotnicze SAS otrzymały prestiżową nagrodę – Airline of the Year.

Kolejnym przełomowym momentem było przystąpienie w 1997 roku – wraz z Air Canada, Lufthansą, Thai Airways i United Airlines – do sojuszu lotniczego Star Alliance.

Zarezerwuj hotel


Wypożycz auto


Zalety: Brak opóźnień. Super lot, niedość, że o 15 min szybciej na miejscu ( Gdańsk- Kopenhaga) to jeszcze nigdy nie leciałam tak wygodnym samolotem ( samolot a320-200 ). Linie lotnicze zadbały o wygodę foteli oraz przestrzeń na nogi ( w porównaniu do lini Wizzair). Miła obsługa.
Wady: Kiepsko dobrany samolot na nocnej trasie ( Kopenhaga- Billund). Śmigła zagłuszały cały pokład oraz stewardessów.
10

/10

29/09/2017 19:20,  
Zalety: Przelot TXL-CPH-PVG. Do Kopenhagi przelot turbośmigłowym ATR, nie ma sie co rozpisywać. Natomiast po raz pierwszy leciałem SASem na long haul. I tutaj jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Wnętrze A343 bo modernizacji, zarezerwowałem bez dodatkowych opłat miejsce przy wyjściu dzięki czemu w 12h locie mogłem wyciągnąć nogi. IFE bardzo interesuący, monitory spore, jedzenie smaczne i w dużych ilościach. Jestem bardzo zadowolony z tego lotu. SAS na trasach europejskich a na długich dystansach to przepaść na korzyść long haul
Wady: -
10

/10

12/03/2017 11:17,  
Zalety: W miare punktualna
Wady: Mocno przereklamowana, obsluga klienta (biuro w Warszawie) zostawia duzo do zyczenia
1

/10

01/08/2016 12:52,  

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie