SAS doda dziesięć tras europejskich

16 marca 2023 09:15
SAS uruchomi dziesięć nowych połączeń w nadchodzącym sezonie letnim. Co więcej, skandynawski przewoźnik doda więcej lotów na najpopularniejszych kierunkach wakacyjnych. Wróci też pełna oferta rejsów do Tokio.
Reklama
SAS przygotowują się do intensywnego sezonu letniego. Przewoźnik zapowiedział, że w nadchodzącym okresie wakacyjnym uzupełni swoją dotychczasową siatkę połączeń o dziesięć tras europejskich, zwiększając też częstotliwość lotów do najpopularniejszych kurortów śródziemnomorskich. W ten sposób linia chce sprostać rosnącemu popytowi wśród skandynawskich turystów. Lato ’23 będzie pierwszym bez jakichkolwiek obostrzeń pandemicznych. Przewoźnik będzie częściej latał m.in. do Alicante, Malagi, Splitu oraz na Majorkę i Sycylię. Ponadto, SAS będzie oferował aż siedem lotów każdego dnia ze Skandynawii do Mediolanu. Przybędzie też rejsów z Kopenhagi do Florencji i Neapolu oraz na wielu kierunkach skandynawskich celem zapewnienia dogodnych opcji przesiadkowych.

- Cieszę się, że podróżni wrócili do latania z taką chęcią. Trzeba było odpowiedzieć na to zainteresowanie drastycznym zwiększeniem letniego oferowania na kilkudziesięciu kierunkach - poinformował Erik Westman, przedstawiciel Scandinavian Airlines.


Jednym z ważniejszych wydarzeń sezonu będzie z pewnością inauguracja lotów transatlantyckich z mniejszych skandynawskich portów. Göteborg i Aalborg zyskają trasę do Nowego Jorku, realizowaną wąskokadłubowymi samolotami Airbus A321LR (’Long Range’). W sezonie letnim SAS wróci też z pełną ofertą trzech lotów tygodniowo do Tokio z wykorzystaniem maszyn Airbus A350-900.

Wśród europejskich nowości (bądź wznowień) Scandinavian Airlines znajdą się połączenia ze Sztokholmu (Florencja, Larnaka), Oslo (Teneryfa, Hamburg, Berlin, Praga, Tallin), Bergen (Majorka, Manchester) oraz Trondheim (Split).

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy