Olsztyn: 8,3 tys. pasażerów w styczniu br.

13 lutego 2023 10:00
Lotnisko w Szymanach obsłużyło w styczniu br. 8,3 tys. podróżnych. Oznacza to, że odbudowa w porównaniu do rekordowego okresu sprzed trzech lat wyniosła 60,9 proc. Port nie ukrywa zadowolenia z odnotowanego ruchu pasażerskiego.
Reklama
Lotnisko w Szymanach zamknęło ub. miesiąc z liczbą 8,3 tys. obsłużonych pasażerów. Do rekordowych wyników sprzed globalnej epidemii wciąż dużo brakuje, gdyż w analogicznym okresie sprzed trzech lat olsztyński port odprawił aż 13,6 tys. osób. Oznacza to, że odbudowa ruchu lotniczego w regionie wyniosła 60,9 proc.


W nadchodzącym sezonie letnim Olsztyn będzie dysponował pięcioma kierunkami, a wśród nich: Kraków, Wrocław, Dortmund, Stansted oraz Luton. Na olsztyńskim lotnisku będzie można spotkać trzech przewoźników, w tym dwóch niskokosztowych. W okresie wakacyjnym linia Ryanair doda połączenia, o charakterze sezonowym, do Krakowa i Wrocławia. Na obu tych trasach latają już Polskie Linie Lotnicze LOT.

Warto dodać, że w ub. miesiącu świętowano siedmiolecie działalności lotniska. Port w Olsztynie otwarto w 2016 roku, zwiększając mobilność mieszkańców regionu. W tym czasie z usług olsztyńskiego lotniska skorzystało 650 tys. pasażerów.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy