Olsztyn-Mazury: Nowe połączenie czarterowe w sezonie Lato 2024

9 listopada 2023 14:58
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zyskuje kolejne połączenie czarterowe na sezon Lato 2024. Do Turcji i Tunezji dołączyła Bułgaria.
Reklama
Największy polski touroperator – Itaka, rozszerza ofertę wakacyjnych kierunków z wylotem z Lotniska Olsztyn-Mazury w sezonie Lato 2024, uruchamiając sprzedaż wczasów w Bułgarii. Tym samym przyszłoroczna siatka połączeń czarterowych warmińsko-mazurskiego portu zwiększa się do trzech destynacji, obejmując loty do tureckiej Antalyi (Itaka) oraz do tunezyjskiej Enfidhy (Rainbow). Zarząd Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury podkreśla, że do aktualnej oferty mogą dołączyć kolejne kierunki.

Loty czarterowe na bułgarskie lotnisko w Burgas będą realizowane w każdy piątek od 21 czerwca do 6 września 2024 roku. To druga, po tureckiej Antalyi, destynacja tego touroperatora dostępna bezpośrednio z warmińsko-mazurskiego portu. Wczasy w Turcji, które cieszyły się bardzo dużą popularnością minionego lata, powrócą do rozkładu lotów również w czerwcu 2024 roku i będą odbywały się w każdą środę do końca września. W przyszłym sezonie letnim powróci również specjalna promocja dla wszystkich klientów Itaki wylatujących z Szyman – parking na lotnisku tylko za 1 zł. Wakacje z wylotem Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury można już rezerwować na stronie internetowej www.itaka.pl i w Salonach Firmowych ITAKI, a także w wybranych biurach podróży.


Bułgaria, nazywana klejnotem Bałkanów, kusi swoimi malowniczymi plażami nad Morzem Czarnym oraz urokliwymi górami. To idealny kierunek na wakacyjny urlop dla każdego, również dla rodzin z dziećmi. Wybrzeże Bułgarii przyciąga turystów krystalicznie czystą wodą, piaszczystymi plażami i ekscytującym życiem nocnym w kurortach takich jak Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg. Podróż do Burgas będzie trwała ok. 2 godziny, samolotami mogącymi zabrać na pokład 189 pasażerów.

- Nowy kierunek wakacyjny i rozszerzona współpraca z Itaką, to efekt doskonałego odbioru tegorocznego hitu, jakim wśród mieszkańców naszego regionu stało się połączenie z turecką Antalyią. Nieustannie szukamy możliwości rozwoju naszego regionalnego portu i taką szansą są chociażby oferowane przy współpracy z biurem podróży - połączenia turystyczne. Miniony sezon pokazał, że popyt i zainteresowanie na tego typu usługi jest ogromny i będziemy ten utrzymujący się trend wykorzystywać – podkreśla Marcin Kuchciński, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

- Decyzja Itaki o rozszerzeniu oferty wakacyjnej z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury podkreśla rosnący potencjał regionu i naszego lotniska. Jesteśmy dumni z zapewnienia mieszkańcom Warmii i Mazur oraz północno-wschodniej Polski większego wyboru destynacji wakacyjnych z lokalnego lotniska, gwarantując wygodę i komfort podróży – mówi Wiktor Wójcik, Prezes Zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o., operatora Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Fot.: Materiały prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy