Olsztyn stawia na rozwój połączeń czarterowych

17 maja 2024 08:50
Lotnisko Olsztyn-Mazury stawia na rozwój połączeń czarterowych.
Reklama

Lotnisko w Szymanach zyska w tym roku dwa nowe kierunki wakacyjne. Biuro podróży Itaka zaoferuje w sezonie letnim loty z Olsztyna do Albanii, natomiast w sezonie zimowym 2024/2025 zainauguruje rejsy do Kenii. Przedstawiciele touroperatora dostrzegają w Olsztynie duży potencjał rozwoju.

- W zeszłym roku wystartowaliśmy z Turcją, co okazało się sukcesem i odkryliśmy, że jest potencjał w tym regionie. Po analizach zdecydowaliśmy, że w tym roku na sezon letni wystartujemy nie tylko z Turcją, ale też dodaliśmy Tiranę w Albanii. I po kolejnych analizach doszliśmy do wniosku, że tutaj jest duży potencjał, jeśli chodzi o zimę. Decyzja padła na Kenię, ponieważ jest to miejsce relatywnie tanie, jeśli chodzi o egzotykę
– powiedział w rozmowie z Radiem Olsztyn Adam Banczerowski, dyrektor Działu Rozwoju i Nowych Projektów w Itace.Itaka ma również nadzieję, że lotami z Olsztyna do Kenii zainteresowani będą m.in. mieszkańcy Gdańska.

- Tutaj będzie produkt, którego z Gdańska nie mamy. To jest dla nas ważne, żeby klient miał różnorodność i przede wszystkim miał jak najkrótszy dojazd do lotniska. Do Warszawy też niby jedzie się z Gdańska trzy godziny, ale koszt biletu, gdyby chcieć dojechać pociągiem, jest zdecydowanie niższy tutaj
– podkreśla Ewa Sobczak z biura podróży Itaka w Gdańsku.


Z olsztyńskiego lotniska będzie można również polecieć z Itaką do tureckiej Antalyi, a także z biurem Rainbow do tunezyjskiej Enfidhy.

W przeszłości w ofercie wakacyjnej portu lotniczego w Szymanach był również Burgas.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy