Przy Lotnisku Olsztyn-Mazury powstanie centrum produkcyjno-logistyczne Consultronix

16 listopada 2022 17:20
W marcu br. Consultronix jako pierwsza firma zakupiła działkę inwestycyjną zlokalizowaną w strefie okołolotniskowej w Szymanach. Teraz inwestor przygotowuje się do rozpoczęcia procedur związanych z budową centrum produkcyjno-logistycznego.
Reklama
Inwestor planuje, że produkcję na Mazurach rozpocznie w 2024 roku.

- Mottem CX Engineering jest „Think big. We do”. To właśnie indywidualne podejście do każdego projektu wyróżnia nas na ogólnoświatowym rynku – Piotr Barański, prezes CX Engineering.

- Dlaczego inwestujemy na Mazurach? - Spółka Consultronix znajduje się tuż obok lotniska w Balicach, gdzie nasze możliwości rozwoju powoli się kończą. Dlatego docelowo produkcję i logistykę chcemy przenieść do nowej lokalizacji, a w Balicach zostanie ośrodek badawczo rozwojowy i prototypownia. Prorozwojowe nastawienie władz lokalnych dla inwestycji technologicznych w połączeniu ze świetnym skomunikowaniem (od nowego roku pięć lotów tygodniowo na trasie Kraków-Szymany) zadecydowało o wyborze Szyman na naszą inwestycję. Nie bez znaczenia jest też duży potencjał rozwoju tego regionu – mówi Krzysztof Smolarski, prezes Consultronix SA.


Inwestor, Grupa Consultronix, planuje budowę 1300 m2 hali produkcyjnej na potrzeby rozwoju technologii medycznych oraz 1100m2 biur. Konstrukcja hali powstanie w technologii drewna klejonego, która stosowana była również w poprzednich lokalizacjach firmy. Inwestor wybrał modułowe podejście do projektowanego obiektu, pozwalające na jego rozbudowę w przyszłości. Nowa inwestycja pozwoli na stworzenie początkowo około 30 miejsc pracy, a docelowo nawet 100.

- Ogłoszona decyzja dotycząca ulokowania inwestycji firmy Consultronix SA na Warmii i Mazurach przyniesie same korzyści dla obu stron, zarówno dla inwestora jak i całego regionu. Jednocześnie Port Lotniczy Olsztyn-Mazury pisze w tym momencie nowy rozdział swojej historii, już nie tylko jako element infrastruktury transportowej, ale również jako multimodalne i wielofunkcyjne przedsiębiorstwo generujące rozwój komercyjny. Tym bardziej dziękuję za to zaufanie dane właśnie nam – mówi Marcin Kuchciński, wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Równolegle trwają prace związane z uzbrojeniem terenów w strefie okołolotniskowej. Na podstawie umowy zawartej między Zarządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego a Gminą Szczytno, powstanie niezbędna infrastruktura – w tym nowe drogi oraz doprowadzenie najważniejszych sieci i mediów. - Jestem dumny, że Port Lotniczy Olsztyn-Mazury był kluczowym czynnikiem, dla którego małopolska firma Consultronix - lider w swojej branży, wybrała właśnie Warmię i Mazury jako miejsce w którym zamierzają rozwijać swoją działalność. Jest to potwierdzenie bardzo dużego potencjału - zarówno naszego lotniska, jak również całego regionu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy