Linia lotnicza TAP Portugal (TP)

7.5 TAP Portugal to portugalskie narodowe linie lotnicze z siedzibą w Lizbonie, od 14 marca 2005 roku członek sojuszu Star Alliance.

Linia posiada swoją bazę w Lizbonie, gdzie wyróżnia się jako wiodący przewoźnik na połączeniach z Brazylią.

Portugalski przewoźnik uruchomił 9 czerwca 2009 r. rejsy na trasie Warszawa - Lizbona.

Zarezerwuj hotel

Wypożycz auto

Przemek5887 19/05/2023 09:26   
1 Zalety: brak

Wady: Siedziałem już w samolocie z Lizbony do Warszawy, odlot opóźniał się. Po 3 godzinach od planowanego odlotu ogłosili że samolot się popsuł i nie wiadomo co będzie dalej, proszę wyjść i czekać na komunikat. Po kolejnych 3 godzinach ogłosili, że tego dnia nie polecimy, proszę się ustawić w kolejce dostaną Państwo bilety na lot z przesiadkami kolejnego dnia, bagaż trzeba odebrać i jutro nadać ponownie. Oczekiwanie na bagaż to kolejne 2h. Były osoby nie znające portugalskiego i angielskiego, które czuły się kompletnie zagubione i przerażone wizją przesiadki. Obiecali też ze zwrócą za hotel, maksymalnie 80 Euro za osobę. Poleciałem następnego dnia z przesiadką w Paryżu. Od razu też wystąpiłem o zwrot tych 80 Euro za hotel, przesyłając im fakturę, numer lotu i opis sytuacji po angielsku. Odpowiedzieli po 5 miesiącach i kilku upomnieniach, że sprawa jest niejasna, prosimy o więcej szczegółów, list napisany tak aby do każdej sytuacji pasował, na pewno wszystkim tak odpisują. Do dziś ani zwrotu kosztów, ani odszkodowania. Z plusów, dobrze że samolot się zepsół na lotnisku a nie w trakcie lotu. Unikać tej linii!
Grazyna72 13/11/2021 17:16   
1 Zalety: Brak

Wady: Witam. Zakupiłam w październiku bilety przez pośrednika my trip(wyświetlany na Momondo). Po 2 tygodniach dostałam informację od pośrednika(my trip), że Tap portugal odwołuje lot powrotny przekazując mi jednocześnie propozycję lotu dzień wcześniej(różnicy ok 30 h) z koniecznością wzięcia noclegu w Lizbonie, żeby następnego dnia rano pędzić na lotnisko. Zadzwoniłam to my trip z prośbą o anulację, ponieważ ten lot(jadę ze starszą osobą) nie jest mi na rękę. Tym bardziej , że do 8.07 miałam zarezerwowany hotel(lot miał być z rana 7.07. )Pani z my trip poinformowała , że jeżeli linie lotnicze zgodzą się, to dostanę zwrot( niezależnie od tego my trip pobiera opłatę 140zł), Szok i niedowierzanie. Dzwonię do przedstawiciela lini w Polsce tab Portugal przy Siewnej , tam umywają od wszystkiego ręce, konia z rzędem temu kto tam się dodzwoni). Dzisiaj dostaję informację od pośrednika tej treści:"Przepraszamy za niedogodności związane z opóźnieniem. Chcielibyśmy poinformować, że Twój bilet został zaktualizowany o lot, który zaoferowała Ci linia lotnicza. Sprawdziliśmy więc z linią lotniczą w celu uzyskania zwrotu pieniędzy i linia lotnicza odmówiła zwrotu, więc zwrot zgodnie z regułą taryfy istnieje opłata za anulowanie z opłatą linii lotniczej za zwrot." Nie dość , że nawalili, to ja mam płacić pośrednikowi i jeszcze liniom lotniczym. To jest jakiś skandal. \czy są jakieś sposoby na nieuczciwe linie lotnicze i pośredników podsuwających trefne oferty. Z Tab Portugal dowiedziałam się, że zmieniają siatkę lotów przynajmniej 2 razy w roku. Mnie dopadła jedna, a jeszcze w marcu mają mieć kolejną zmianę. Czy ktoś ma jakiś pomysł, co z tym zrobić?
marcino 14/01/2020 09:44   
1 Zalety: Darmowe napoje oraz piwo i wino - wino bardzo przeciętne.

Wady: Loty powyżej 4 godzin są z posiłkiem, ale 4 godz. 15 lub 4.30 traktują, jak poniżej 4
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy