×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


TAP Portugal prosi o pomoc finansową. Możliwa nacjonalizacja spółki


W tym tygodniu władze portugalskich linii złożyły wniosek o rządowy pakiet pomocowy. Przewoźnik nie podał kwoty, o którą prosił gabinet António Costy.


TAP Portugal, jak wiele innych spółek sektora, ma niemałe kłopoty z zachowaniem płynności finansowej. W skali tygodnia przewoźnik realizuje wyłącznie 2 proc. standardowej siatki połączeń. 

Obecnie TAP wykonuje 7 rejsów tygodniowo, z 400 zaplanowanych - mówi w rozmowie z tygodnikiem Expresso Miguel Frasquilho, prezes zarządu spółki oraz przedstawiciel państwa w strukturach linii. 

Przewoźnik boryka się również z problemami kadrowymi. Ogromna część personelu, bo aż 9 tys. pracowników, pożegnała się z etatami, a ich odprawa sięgała poziomu 66 proc. standardowej pensji. Tysiąc osób, które zachowało stanowiska, będzie dostawać 80 proc. wypłaty. 


Oprócz pomocy finansowej TAP zgłosił także wniosek o ulgę podatkową na okres 12 miesięcy. W najlepszym scenariuszu możliwe jest również wynegocjowanie całkowitego zwolnienia ze świadczeń na rzecz państwa. 

Pojawia się też wariant całkowitej nacjonalizacji spółki. Już teraz 50 proc. udziałów należy do skarbu państwa.

- Wzmocnienie pozycji akcjonariusza państwowego jest czymś, czego nie możemy wykluczyć - przyznał Frasquilho.gość_d8db4 - Profil
gość_d8db4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie