Opinie o linii lotniczej TAP Portugal

Przemek5887 19/05/2023 09:26   
1 Zalety: brak

Wady: Siedziałem już w samolocie z Lizbony do Warszawy, odlot opóźniał się. Po 3 godzinach od planowanego odlotu ogłosili że samolot się popsuł i nie wiadomo co będzie dalej, proszę wyjść i czekać na komunikat. Po kolejnych 3 godzinach ogłosili, że tego dnia nie polecimy, proszę się ustawić w kolejce dostaną Państwo bilety na lot z przesiadkami kolejnego dnia, bagaż trzeba odebrać i jutro nadać ponownie. Oczekiwanie na bagaż to kolejne 2h. Były osoby nie znające portugalskiego i angielskiego, które czuły się kompletnie zagubione i przerażone wizją przesiadki. Obiecali też ze zwrócą za hotel, maksymalnie 80 Euro za osobę. Poleciałem następnego dnia z przesiadką w Paryżu. Od razu też wystąpiłem o zwrot tych 80 Euro za hotel, przesyłając im fakturę, numer lotu i opis sytuacji po angielsku. Odpowiedzieli po 5 miesiącach i kilku upomnieniach, że sprawa jest niejasna, prosimy o więcej szczegółów, list napisany tak aby do każdej sytuacji pasował, na pewno wszystkim tak odpisują. Do dziś ani zwrotu kosztów, ani odszkodowania. Z plusów, dobrze że samolot się zepsół na lotnisku a nie w trakcie lotu. Unikać tej linii!
Grazyna72 13/11/2021 17:16   
1 Zalety: Brak

Wady: Witam. Zakupiłam w październiku bilety przez pośrednika my trip(wyświetlany na Momondo). Po 2 tygodniach dostałam informację od pośrednika(my trip), że Tap portugal odwołuje lot powrotny przekazując mi jednocześnie propozycję lotu dzień wcześniej(różnicy ok 30 h) z koniecznością wzięcia noclegu w Lizbonie, żeby następnego dnia rano pędzić na lotnisko. Zadzwoniłam to my trip z prośbą o anulację, ponieważ ten lot(jadę ze starszą osobą) nie jest mi na rękę. Tym bardziej , że do 8.07 miałam zarezerwowany hotel(lot miał być z rana 7.07. )Pani z my trip poinformowała , że jeżeli linie lotnicze zgodzą się, to dostanę zwrot( niezależnie od tego my trip pobiera opłatę 140zł), Szok i niedowierzanie. Dzwonię do przedstawiciela lini w Polsce tab Portugal przy Siewnej , tam umywają od wszystkiego ręce, konia z rzędem temu kto tam się dodzwoni). Dzisiaj dostaję informację od pośrednika tej treści:"Przepraszamy za niedogodności związane z opóźnieniem. Chcielibyśmy poinformować, że Twój bilet został zaktualizowany o lot, który zaoferowała Ci linia lotnicza. Sprawdziliśmy więc z linią lotniczą w celu uzyskania zwrotu pieniędzy i linia lotnicza odmówiła zwrotu, więc zwrot zgodnie z regułą taryfy istnieje opłata za anulowanie z opłatą linii lotniczej za zwrot." Nie dość , że nawalili, to ja mam płacić pośrednikowi i jeszcze liniom lotniczym. To jest jakiś skandal. \czy są jakieś sposoby na nieuczciwe linie lotnicze i pośredników podsuwających trefne oferty. Z Tab Portugal dowiedziałam się, że zmieniają siatkę lotów przynajmniej 2 razy w roku. Mnie dopadła jedna, a jeszcze w marcu mają mieć kolejną zmianę. Czy ktoś ma jakiś pomysł, co z tym zrobić?
marcino 14/01/2020 09:44   
1 Zalety: Darmowe napoje oraz piwo i wino - wino bardzo przeciętne.

Wady: Loty powyżej 4 godzin są z posiłkiem, ale 4 godz. 15 lub 4.30 traktują, jak poniżej 4
bartlomiej 28/07/2018 22:29   
9 Zalety: porządne linie, o czasie, z posiłkiem, personel sympatyczny

Wady: brak
Leski 08/05/2018 11:34   
2 Zalety: Dobra siatka połączeń z Ameryką Południową w szczególności z Brazylią. Fotele w klasie Y dość wygodne. Wysuwane podnóżki.

Wady: Samoloty na długich dystansach w większości stare 330-200. System IFE archaiczny. Mało filmów po angielsku. Jedzenie średnie. Drugi posiłek (śniadanie) bardzo podstawowy. LOT z Lizbony do Warszawy (05.05.18) odwołany bez podania powodu. Brak pomocy dla większości pasażerów z odwołanego lotu.
joanna12 26/02/2018 09:34   
10 Zalety: Polecam linie w 100%! Przebukowanie biletu bez problemu bez dodatkowej opłaty. Dobre posiłki na pokładzie. Obsługa na najwyższym poziomie. Najlepsze linie, jakimi lecieliśmy Warszawa-Lizbona, Lizbona-Nowy Jork. Powrót Miami-Lizbona, Lizbona-Warszawa.

Wady: Brak
70061271 05/09/2017 14:52   
6 Zalety: lot WAW-LIS i powrotny bez opóźnień

Wady: ostatnimi czasy (leciałam 27.08, a wracałam 3.09) brak posiłków na pokładzie, chyba strajkuje personel pokładowy, także jeśli ktoś musi, to proponuję wziąć coś "na ząb" ze sobą. Informują albo 10 min. przed wejściem do samolotu albo już w środku.
goa 17/07/2017 15:03   
10 Zalety: super, polecam, dobry posiłek w cenie biletu, wygodne miejsca-klasa ekonomiczna. Obsługa profesjonalne:) loty: Porto-Lizbona, Lizbona-Warszawa

Wady: -
patryk97 24/04/2017 23:48   
10 Zalety: Przelot na trasie WAW-LIS-WAW Samolot Airbus A320 czysty , dużo miejsca na nogi w klasie ekonomicznej, bardzo dobre jedzenie na pokładzie , które jest za darmo. Cabin crew miłe i uprzejme. Wszystko punktualnie i o czasie.

Wady: brak
ortler 04/04/2017 20:11   
9 Zalety: Przelot z niemowlęciem na trasie GRU - SFX z przesiadka w LIS i z powrotem. Bardzo sympatyczna obsługa. Do małych dzieci podchodzą z dużą sympatią. Przed lotem zatelefonowałem do przedstawicielstwa linii, aby otrzymać kosz dla niemowlaka i jedzenie dla niego. Panie odpowiedziały, że poinformowałem je zbyt późno i kosz będzie, natomiast jedzenie jedynie w drodze powrotnej. Na pokładzie okazało się że wszystko było. Duży plus. Przelot punktualny. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne.

Wady: Przelot z WAW na trasie do GRU jest prawie o połowę droższy od przelotu z Berlina (SFX). Nie wiem, dlaczego tak ustalona jest taryfa, ale odnoszę wrażenie, że TAP traktuje kraje "Nowej Unii" po prostu marginalnie. Dlatego też dużo korzystniej jest pojechać z Polski Polskim Busem do Berlina i tam dopiero wsiadać do samolotu. Można oczywiście wybrać połączenie z Polski do GRU przewoźnikami alternatywnymi, ale sytuacja z taryfami przelotu jest podobna do opisanej wyżej.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy