Jesienią mają powrócić loty z Budapesztu do Klużu-Napoki

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
29 lipca 2019 10:24
Węgierski rząd chce powrotu codziennych, bezpośrednich lotów z Budapesztu do Klużu-Napoki. Na tej trasie może polecieć LOT.
Reklama

Wznowienie bezpośrednich lotów między tymi miastami było już ogłaszane w przeszłości. Dyrektor handlowy portu w Klużu-Napoce powiedział, że takie połączenie może być wznowione w 2020 r. Jest to ważny temat dla węgierskiego rządu i został on nawet poruszony na czerwcowym briefingu węgierskiego rządu.

W interesie Węgrów jest posiadanie codziennych połączeń właśnie do Tirgu Mures i właśnie do Klużu. Niedawno Wizz Air zapowiedział uruchomienie codziennych rejsów z Budapesztu do Tirgu Mures od 27 października br.


Z Budapesztu do stolicy Transylwanii najprawdopodobniej poleciałby właśnie Wizz Air albo LOT. Polski przewoźnik planuje znaczną ekspansję na lotnisku w Budapeszcie, stąd niewykluczone, że wśród nowych kierunków znajdzie się też ten rumuński port. Obecnie LOT lata sześć razy w tygodniu z Warszawy do Klużu-Napoki. Możliwe, że polska linia zdecydowałby się na zwiększenie częstotliwości lotów z Warszawy i zapewnienie codziennych lotów z Budapesztu.

Wcześniej loty między Budapesztem a Klużem-Napoką były wykonywane przez linie Malév i Wizz Air. Jednakże węgierski lowcost latał na tej trasie ze względu na trwający od listopada 2016 r. do września 2018 r. remont drogi startowej na lotnisku w Tirgu Mures.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama