Budapeszt zyska kolejne połączenie z Chinami

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
11 listopada 2019 09:01
12 komentarzy
Budapeszt wkrótce ma uzyskać kolejne połączenie z Chinami. Linia Hainan Airlines od 27 grudnia br. poleci z Budapesztu do Chongqing.
Reklama

Hainan Airlines po 8 latach powróci do Budapesztu - donosi "Budflyer" powołując się na chińskie źródła. Rejsy do Chongqing mają być wykonywane dwa razy w tygodniu boeingami 787-9 Dreamliner.

Stolica Węgier stałaby się trzecim europejskim miastem z bezpośrednimi rejsami do Chongqing. Hainan Airlines jest obecny także na lotniskach w Pradze i Wiedniu, skąd oferuje loty kolejno do Pekinu i Shenzhen. Chińska linia już w przeszłości latała z Budapesztu. Od 2004 r. we współpracy z Malevem oferowała połączenie do Pekinu, jednak te zostało zamknięte w związku z bankructwem węgierskiego przewoźnika.

Połączenie nie jest jeszcze dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. Przypomnijmy, że kilka dni temu linia Shanghai Airlines ogłosiła uruchomienie nowych tras z Budapesztu do Xi'an i Chengdu.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_ec29c 2019-11-13 09:23   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
@jjemiolo

Bo nie mają linii narodowej (Węgrzy) lub mają bardzo słabą (Czesi). Warszawa ma dzięki LOT-owi lepszy long haul nie tylko od Pragi i Budapesztu, ale też od Berlina. WAW ma long haul na poziomie znacznie bogatszego i większego Mediolanu, to z kolei skutek słabości Alitalii.

Porównajcie sobie połączenia, zwłaszcza w sezonie zimowym. Więc nie marudźcie! Jeśli chodzi o flotę i połączenia długodystansowe z WAW to oferta LOT-u jest dużo powyżej znaczenia biznesowego i turystycznego Warszawy, po prostu niektóre miasta (Berlin, Mediolan, Sztokholm mają pecha).
gość_068d6 2019-11-13 08:51   
gość_068d6 - Profil gość_068d6
Nie leciałem wszystkimi Chińskimi liniami lotniczymi ale mam doświadczenia z Hainan Airlines oraz China Southern to obie linie są znacznie lepsze niż LOT. Kto wie czy za parę lat Chińczycy nie pojawią się w GDN czy KRK ;)
jjemiolo 2019-11-12 21:54   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Zwroccie uwage ze PRG i BUD to rowniez preferowane wybory przewoznikow amerykanskich. Czy to Wam cos mowi?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama